Majstrovstvá sveta v atletike 2013 - Beh na 100 metrov mužov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Bližšie informácie v hlavnom článku: Majstrovstvá sveta v atletike 2013

Finále disciplíny beh na 100 metrov sa uskutočnilo 11. augusta 2013. Víťazom sa stal reprezentant Jamajky Usain Bolt časom 9,77 po tom, ako bol pred dvoma rokmi diskvalifikovaný pre rýchly štart. Druhý skončil Američan Justin Gatlin a tretí ďalší Jamajčan Nesta Carter.[1]

Rekordy[upraviť | upraviť zdroj]

Rekordy
Bežec Krajina Čas Dátum Miesto
Svetový rekord Usain Bolt Jamajka Jamajka 9.58 2009-08-1616. augusta 2009 Berlín
Rekord Majstrovstiev sveta Usain Bolt Jamajka Jamajka 9.58 2009-08-1616. augusta 2009 Berlín
Svetový výkon roka Tyson Gay USA USA 9.75 2013-06-2121. júna 2013 Des Moines
Africký rekord Olusoji Fasuba Nigéria Nigéria 9.85 2006-05-1212. mája 2006 Dauha
Ázijský rekord Samuel Francis Katar Katar 9.99 2007-07-2626. júla 2007 Rím
Rekord Južnej Ameriky a Karibskej oblasti Usain Bolt Jamajka Jamajka 9.58 2009-08-1616. augusta 2009 Berlín
Rekord Južnej Ameriky Robson da Silva Brazília Brazília 10.00 1988-07-2222. júla 1988 Mexico City
Európsky rekord Francis Obikwelu Portugalsko Portugalsko 9.86 2004-06-2222. júna 2004 Atény
Rekord Oceánie Patrick Johnson Austrália Austrália 9.93 2003-05-055. mája 2003 Mito

Výsledky finálového behu[upraviť | upraviť zdroj]

Vietor: -0.3 m/s

* meno krajina čas poznámka
Gold medal icon.svg Usain Bolt Jamajka Jamajka 9.77 SB
Silver medal icon.svg Justin Gatlin USA USA 9.85 SB
Bronze medal icon.svg Nesta Carter Jamajka Jamajka 9.95
4. Kemar Bailey-Cole Jamajka Jamajka 9.98
5. Nickel Ashmeade Jamajka Jamajka 9.98
6. Mike Rodgers USA USA 10.04
7. Christophe Lemaitre Francúzsko Francúzsko 10.06
8. James Dasaolu Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.21

Semifinále[upraviť | upraviť zdroj]

Postupový kľúč :

  • Prví dvaja z každého semifinále (Q) a ďalší dvaja najrýchlejší (q) si zabezpečili postup do finále.
* meno krajina čas poznámka
1 Nickel Ashmeade Jamajka Jamajka 9.90 Q, PB
2. Usain Bolt Jamajka Jamajka 9.92 Q
3. Kemar Bailey-Cole Jamajka Jamajka 9.93 Q, PB
4. Mike Rodgers USA USA 9.93 Q, SB
5. Justin Gatlin USA USA 9.94 Q
6. Nesta Carter Jamajka Jamajka 9.97 Q
7. James Dasaolu Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 9.97 q
8. Christophe Lemaitre Francúzsko Francúzsko 10.00 q
9. Zhang Peimeng Čína Čína 10.00 NR
10. Jimmy Vicaut Francúzsko Francúzsko 10.01
11. Keston Bledman Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago 10.08
12. Churandy Martina Holandsko Holandsko 10.09
13. Aaron Brown Kanada Kanada 10.15
14. Dwain Chambers Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.15
15. Jason Rogers Svätý Krištof a Nevis Svätý Krištof a Nevis 10.15
16. Antoine Adams Svätý Krištof a Nevis Svätý Krištof a Nevis 10.17
17. Anaso Jobodwana Južná Afrika Južná Afrika 10.17
18. Richard Thompson Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago 10.19
19. Gabriel Mvumvure Zimbabwe Zimbabwe 10.21
20. Gavin Smellie Kanada Kanada 10.30
21. Ramon Gittens Barbados Barbados 10.31
22 Harry Aikines-Aryeetey Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.34
Su Bingtian Čína Čína DSQ
Samuel Francis Katar Katar DNS

Rozbehy[upraviť | upraviť zdroj]

Postupový kľúč :

  • Prví traja z každého rozbehu (Q) a ďalší traja najrýchlejší (q) si zabezpečili postup do semifinále.
* meno krajina čas poznámka
1. Mike Rodgers USA USA 9.98 Q
2. Justin Gatlin USA USA 9.99 Q
3. Keston Bledman Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago 10.02 Q
3. Kemar Bailey-Cole Jamajka Jamajka 10.02 Q
5. Zhang Peimeng Čína Čína 10.04 Q, NR
6. Jimmy Vicaut Francúzsko Francúzsko 10.06 Q
7. Usain Bolt Jamajka Jamajka 10.07 Q
8. Nesta Carter Jamajka Jamajka 10.11 Q
9. Nickel Ashmeade Jamajka Jamajka 10.12 Q
9. Christophe Lemaitre Francúzsko Francúzsko 10.12 Q
11. Dwain Chambers Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.14 Q
11. Richard Thompson Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago 10.14 Q
13. Aaron Brown Kanada Kanada 10.15 Q
14. Harry Aikines-Aryeetey Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.16 Q
14. Su Bingtian Čína Čína 10.16 q
16. Anaso Jobodwana Južná Afrika Južná Afrika 10.17 Q
16. Churandy Martina Holandsko Holandsko 10.17 Q
18. Antoine Adams Svätý Krištof a Nevis Svätý Krištof a Nevis 10.18 q
19. Ramon Gittens Barbados Barbados 10.19 Q
19. Jason Rogers Svätý Krištof a Nevis Svätý Krištof a Nevis 10.19 Q
21. James Dasaolu Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo 10.20 q
22. Samuel Francis Katar Katar 10.21 Q
22. Sam Effah Kanada Kanada 10.21
22. Ryota Yamagata Japonsko Japonsko 10.21
25. Ángel David Rodríguez Španielsko Španielsko 10.23
26. Rondell Sorrillo Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago 10.25
27. Ogho-Oghene Egwero Nigéria Nigéria 10.26
28. Julian Reus Nemecko Nemecko 10.27
29. Gabriel Mvumvure Zimbabwe Zimbabwe 10.28 Q
30. Denis Dimitrov Bulharsko Bulharsko 10.29
31. Adam Harris Guyana Guyana 10.30
31. Gavin Smellie Kanada Kanada 10.30 Q
33. Yoshihide Kiryu Japonsko Japonsko 10.31
34. Martin Keller Nemecko Nemecko 10.32
35. Charles Silmon USA USA 10.34
36. Shavez Hart Bahamy Bahamy 10.36
37. Andrew Hinds Barbados Barbados 10.38
37. Akani Simbine Južná Afrika Južná Afrika 10.38
39. Hua Wilfried Koffi Pobrežie Slonoviny Pobrežie Slonoviny 10.40
40. Daniel Bailey Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda 10.45
41. Reza Ghasemi Irán Irán 10.46
41. Suwaibo Sanneh Gambia Gambia 10.46
41. Adam Zavacký Slovensko Slovensko 10.46
44. Alex Quiñónez Ekvádor Ekvádor 10.50
45. Aleksandr Brednev Rusko Rusko 10.52
46. Barakat Al-Harthi Omán Omán 10.53
46. Ratu Banuve Tabakaucoro Fidži Fidži 10.53
48. Innocent Bologo Burkina Burkina 10.57
48. Hassan Taftian Irán Irán 10.57
50. Calvin Kang Li Loong Singapur Singapur 10.66
51. Shernyl Burns Montserrat Montserrat 10.69
52. Idrissa Adam Kamerun Kamerun 10.70
52. Holder da Silva Guinea-Bissau Guinea-Bissau 10.70
54 Sapwaturrahman Sapwaturrahman Indonézia Indonézia 10.89
Ifrish Alberg Surinam Surinam DNF
Kemar Hyman Kajmanie ostrovy Kajmanie ostrovy DSQ FS

Predkolo[upraviť | upraviť zdroj]

Postupový kľúč :

  • Prví traja z každého rozbehu (Q) a ďalší jeden najrýchlejší (q) si zabezpečili postup do rozbehov.
* meno krajina čas poznámka
1. Barakat Al-Harthi Omán Omán 10.47 Q
2. Aleksandr Brednev Rusko Rusko 10.49 Q
3. Daniel Bailey Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda 10.51 Q
4. Innocent Bologo Burkina Burkina 10,64 Q
5. Calvin Kang Li Loong Singapur Singapur 10.52 Q, PB
6. Ratu Banuve Tabakaucoro Fidži Fidži 10.53 Q, SB
7. Idrissa Adam Kamerun Kamerun 10.56 q
8. Holder da Silva Guinea-Bissau Guinea-Bissau 10.59 Q
9. Shernyl Burns Montserrat Montserrat 10.63 Q
10. Ifrish Alberg Surinam Surinam 10.70 q
11. Sapwaturrahman Sapwaturrahman Indonézia Indonézia 10.75 q, SB
12. Devilert Arsene Kimbembe Kongo Kongo 10.77 SB
13. Kieron Rogers Anguilla Anguilla 10.80
14. Mohammed Abukhousa Palestína Palestína 10.87 NR
15. Denielsan Martins Kapverdy Kapverdy 10.92 NR
16. Siueni Filimone Tonga Tonga 10.93
17. Riste Pandev Macedónsko Macedónsko 10.97
18. Hugues Tshiyinga Mafo Konžská demokratická republika Konžská demokratická republika 11.11 PB
19. Faresa Kapisi Americká Samoa Americká Samoa 11.21 PB
20. Masbah Ahmmed Bangladéš Bangladéš 11.23
21. Mikel de Sa Andorra Andorra 11.24 SB
22. Michael Alicto Guam Guam 11.39 PB
23. Daniel Philimon Vanuatu Vanuatu 11.53 PB
24. Okilani Tinilau Tuvalu Tuvalu 11.57 SB
25. Jesus T. Iguel Severné Mariány Severné Mariány 11.65 PB
26. Roman William Cress Marshallove ostrovy Marshallove ostrovy 11.65 SB
27. Masoud Azizi Afganistan Afganistan 11.78
28. Christopher Lima da Costa Svätý Tomáš a Princov ostrov Svätý Tomáš a Princov ostrov 11.79 SB
29. Gauthier Okawe Gabon Gabon 11.83 PB
30. McCaffrey Gilmete Mikronézia Mikronézia 11.86 PB

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]