Diskusia s redaktorom:Remzo64

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Remzo64. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 453 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor Luppus


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Podpis[upraviť zdroj]

Ahoj, v diskusiach sa podpisuj. Podpísať sa môžeš "ceruzkou", ktorú nájdeš na hornej lište, vďaka. --Exestosik (diskusia) 20:25, 17. jún 2016 (UTC)

Ahoj, referencie na odpad [1] typu parlamentnelisty.sk tu nepridávaj. Oberáš o čas redaktorov, ktorí to budú mazať. --ILoveJuice (diskusia) 22:52, 21. jún 2016 (UTC)

@ILoveJuice: Ahoj, keď parlamentnelisty.sk hovoria že 2+2 sú 4, nebudem tvrdiť že je to 5. Denník N má článok uzamknutý --Remzo 07:18, 22. jún 2016 (UTC)

Nazdar. V diskusiách pls. používaj štandardný podpis s wikilinkom na svoju redaktorskú stránku a menom pokiaľ možno zhodným s redaktorským kontom (Matúš Tremko). "Remzo" bez wikilinku je zavádzajúce a zbytočne tým nútiš ostatných hľadať v histórii stránky, kto vlastne prispieval. Neviem či si si súčasnú signatúru nastavil v nastaveniach, alebo ju vkladáš manuálne (namiesto podpisu cez štyri vlnovky), ale je to nežiadúce. --Teslaton (diskusia) 20:22, 27. jún 2016 (UTC)

@Teslaton: Sorry a vďaka za upozornenie :) --Remzo (diskusia) 00:34, 28. jún 2016 (UTC)

Autorstvo fotografií[upraviť zdroj]

Zdravím. V súbore File:Miroslav trnka.jpg, ktorý si nahral na Commons, si sa deklaroval ako autor diela (own work). V metadátach fotografie je ale ako autor uvedený fotograf Tomáš Halász [2] a identická fotografia je v press kite na webe ESETu [3]. Pokiaľ nie si alter ego Tomáša Halásza, je deklarácia autorstva zavádzajúca, navyše nikde v press kite nie je uvedená licencia tých fotiek, takže sa nedá predpokladať, že by šlo o slobodné diela pod Creative Commons. V takom prípade je to na výmaz z Commonsu (a ak sú podobného pôvodu aj ďalšie tvoje uploady z commons:Special:Contributions/Matúš Tremko, tak rovnako aj tie). --Teslaton (diskusia) 18:08, 15. október 2017 (UTC)

Záviš Kalandra[upraviť zdroj]

Zdravím. Aký má zmysel zakladanie hesiel na hranici minimálneho čl? Z niekoľkostranového článku je tam preklopená prakticky čisto len úvodná definícia. --Teslaton (diskusia) 17:45, 25. júl 2018 (UTC)

@Teslaton: Ahoj.V priebehu nasledujúcich dní mám v pláne článok doplniť. --Remzo (diskusia) 18:06, 25. júl 2018 (UTC)

Jasné, v tom prípade no problem (akurát je potom lepšie vložiť si tam hneď na úvod š. {{Pracuje sa}}, aby ostatní vedeli, že sa to ešte bude niekam vyvýjať...). --Teslaton (diskusia) 18:08, 25. júl 2018 (UTC)

@Teslaton: Ok. Dík za info. :) --Remzo (diskusia) 18:13, 25. júl 2018 (UTC)

Trockizmus[upraviť zdroj]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

Viac v diskusii k článku.--Lišiak (diskusia) 01:16, 14. august 2018 (UTC)

@Lišiak: Ahoj. Budú doplnené.

Poradie sekcií, atď.[upraviť zdroj]

Zdravím. Štandardné zaužívané názvy a poradie záverečných sekcií na skwiki je nasledovné:

== Poznámky ==

== Referencie ==
{{referencie}}

== Literatúra ==

== Pozri aj ==

== Iné projekty ==
{{projekt}}

== Externé odkazy ==

== Zdroj ==

A ešte nejaké pozn.:

  • neodsadzuj parametre citačných šablón pevnými medzerami namiesto obyčajných, pretože ako prázdna hodnota sa berie len bežný whitespace. Ak je tam pevná medzera, šablóna to pochopí ako zadanú hodnotu a generuje to anomálne výstupy (viď napr. citácia WASSON, Ellis. Dějiny moderní Británie v revízii [4])
  • do položky odkaz na autora patrí jedine názov hesla s biografiou dotyčného (pokiaľ tu existuje), nie externé odkazy ani nič iné
  • značka referencie sa štandardne umiestňuje bezprostredne za bodku za vetou Toto je veta.<ref>...prvá ref...</ref><ref>...druhá ref...</ref> (tzn. nie pred bodku ani za bodku s oddelením medzerou). Medzery sa tiež nevkladajú medzi viaceré ref.
  • kategorizácia sa dáva úplne na spodok zdrojáku, až za prípadné navboxy a iné koncové šablóny

--Teslaton (diskusia) 23:40, 19. január 2019 (UTC)

Bernie Sanders[upraviť zdroj]

Ahoj, Remzo64! Vďaka za článok. Zdroje prežeň, prosím, naástrojom Wikicitátor, z holých URL vytvorí citačné šablóny. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 17:56, 22. február 2019 (UTC)

Ahoj, zdroje som už opravil. Ďakujem za Wikicitátor!--Remzo (diskusia) 23:14, 23. február 2019 (UTC)


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Michal Šimečka, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 19:37, 28. máj 2019 (UTC)