Wikipédia:Kaviareň/Novinky: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
→‎Recky kokoti: nová sekcia
→‎Recky kokoti: nová sekcia
Riadok 46: Riadok 46:
:::Inak ako sa robí na Vector JS? --<b><font face="GiGi">[[Redaktor:Svalnac2|<font color="blue">'''S'''</font><font color="black">'''VA'''</font><font color="blue">'''L'''</font><font color="black">'''NA'''</font><font color="blue">'''C'''</font>]]</font></b> [[Súbor:Wiki.png|15px]] 11:19, 9. apríl 2010 (UTC)
:::Inak ako sa robí na Vector JS? --<b><font face="GiGi">[[Redaktor:Svalnac2|<font color="blue">'''S'''</font><font color="black">'''VA'''</font><font color="blue">'''L'''</font><font color="black">'''NA'''</font><font color="blue">'''C'''</font>]]</font></b> [[Súbor:Wiki.png|15px]] 11:19, 9. apríl 2010 (UTC)
::::Rovnako ako pre monobook, viď. napr. [[Redaktor:Chiak/vector.js|tento]] kolegu Chiaka... --[[Redaktor:Teslaton|Teslaton]] 11:27, 9. apríl 2010 (UTC)
::::Rovnako ako pre monobook, viď. napr. [[Redaktor:Chiak/vector.js|tento]] kolegu Chiaka... --[[Redaktor:Teslaton|Teslaton]] 11:27, 9. apríl 2010 (UTC)

== Recky kokoti ==


== Text nadpisu ==
Novoznačené pešie trasy:
Sedlo Predná Hora – Predná Hora, liečebňa – Predná Hora, rekr.areál – Orlová – Muránska Zdychava – Skalica – Faltenovo sedlo
červená značka, dĺžka trasy 14 km
Revúčka – hotel Hunter – Parajka – Kohút – sedlo Kohúta
modrá značka, dĺžka trasy 10 km
Malý Kohút – Parajka – Skalica
žltá značka, dĺžka trasy 5 km
Chyžné – Dlhý diel
zelená značka, dĺžka trasy 9 km
Dlhý diel – sedlo Kohúta
žltá značka, dĺžka trasy 2 km
Revúca – Skalka – Úkorová
žltá značka, dĺžka trasy 3 km
Popis trás
1. Sedlo Predná Hora – Muránska Zdychava – Faltenovo sedlo
Trasa značená červenou značkou začína v sedle Predná Hora na zastávke SAD. Pokračuje po asfaltovej ceste k liečebnému ústavu Predná Hora a odtiaľ na vrcholovú plošinu osady Predná Hora. V drevenom zámočku môžeme navštíviť Coburgovo múzeum. Onedlho sa dostaneme k rekreačnému areálu Predná Hora (bývala chata Slovmag) s bohatými rekreačnými, ubytovacími a stravovacími službami. Sme na lokalite Lučanské s peknými výhľadmi na Stolické vrchy a Zdychavskú kotlinu s lazmi. Pokračujeme vedľa lyžiarskeho vleku s výhľadom na Nízke Tatry s dominantnou Kráľovou hoľou na veľký drevosklad s rázcestím ciest. Cesta vpravo zíde ku Zdychavskému mostu medzi Zdychavou a Revúčkou, my sa vydáme lesnou cestou priamo hore na hrebeň do sedla Roveň. Napravo od nás vrchol Radzim (970 m), my odbočíme doľava a zakrátko vystúpime na vrchol Orlová (940 m), najvyšší bod našej prvej časti trasy. Z Orlovej a zo sedla Roveň krásne výhľady na Stolické vrchy, Muránsku planinu, Nízke Tatry a Zdychavskú kotlinu s typickými lazmi. Z vrcholu klesáme závozom najprv lesom, neskôr otvoreným terénom s výhľadmi medzi Zdychavskými lazmi. Držíme sa závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Hrebienkom klesneme do doliny s Fraňovým potokom a zakrátko sme v obci Muránska Zdychava pri dolnej zastávke SAD. Stadiaľto vychádza aj zelená značka do Karafovej a cez chatu Janku do Červenej Skaly. Obchod s pohostinstvom asi 500 m po zelenej značke smer Karafová. My pokračujeme ulicou vedľa obecného úradu a peknej drevenici súbežne s potôčikom a na konci sa prudko stočíme doľava a miernym výšvihom vystúpime na hrebienok. Z neho doprava sa držíme závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Závozom stúpame medzi lazníckymi usadlosťami s políčkami a peknými výhľadmi na okolité a protiľahlé lazy až na okraj lesa. Tu priamo hore už lesnou cestou hrebienkom až na drevosklad, na ktorom odbočíme doľava a príjemným závozom vystúpime na Skalicu s poľovníckou chatou Anka a rázcestím ciest. Zľava prichádza od Karafovej dobrá lesná cesta a zároveň lyžiarska trasa. Ktorá pokračuje doľava úbočím Lehotskej hole popod Harovú do Slanského sedla. Cesta vpravo s zároveň žltá značka ide cez Parajku na Malý Kohút. My pokračujeme priamo hore strmším závozom s peknými výhľadmi už aj do Revúckej kotliny a Veporské vrchy, neskôr miernejšie vystúpime do Faltenovho sedla (1254 m). Tu už sme na centrálnom hrebeni Stolica – Kohút. Zelená a modrá značka doľava smer Stolica (3 min. po nej sa nachádza upravený hrob neznámych partizánov z čias SNP). Zelená značka doprava smer Kohút. Modrá značka oproti smer Čierne Lehota.

2. Revúčka – Kohút – sedlo Kohúta
Trasa značená modrou značkou začína v strede obce Revúčka pri zastávke SAD a miestnom pohostinstve. Pokračuje po štátnej ceste smer Muránska Zdychava. Asi 1 km za Revúčkou odbočíme doprava k hotelu Hunter. Pred ním znova doprava cestou a cez Pstrúžny potok sa dostaneme krátkym výšvihom do lesa. Lesná cesta nás vedie ponad dolinku so Pstrúžnym potokom a výhľadom na dominantný Kohút až do záveru dolinky. Tu sa cesta skrúca doprava a pokračuje na Malý Kohút.Asi za 5 min. z nej odbočíme prudko doľava (pozor na odbočenie) na lesný chodník, ktorý nás serpentínami vyvedie na Parajku s poľovníckou chatou a prameňom vody. Serpentínový chodník čiastočne zničený po ťažbe dreva. Od chaty pekný výhľad na mesto Revúca a Revúcku kotlinu. Pri chate križujeme žltú značku prichádzajúcu cestou zo Skalice na Malý Kohút. Od chaty sa vydáme strmo hore lúčkou do lesa a strmým lesným chodníkom stúpame priamo hore, neskôr závozom prichádzajúcim sprava, až na hrebeň. Tu sa pripojíme na zelenú značku prichádzajúcu zo Stolice na Kohút. Spolu s ňou doprava zakrátko vystúpime na vrcholovú plošinu Kohúta (1409 m). Vrchol je zarastený, bez výhľadov. Z vrcholu spolu so zelenou značkou prudko klesáme chodníkom lesom, neskôr otvoreným priestorom rúbanísk, odkiaľ je pekný výhľad do Revúckej kotliny a Revúcku vrchovinu. Zídeme na veľký drevosklad s rázcestím ciest sedla Kohúta. Sprava prichádza modrá značka od Revúcej, po ktorej môžeme pokračovať až do Revúcej. Zelená značka pokračuje na Hrádok. Žltá značka schádza na Dlhý diel s pokračovaním zelenej značky do Chyžného.

3. Malý Kohút – Parajka – Skalica
Trasa značená žltou značkou tvorí spojku, ktorá umožňuje rôzne kombinácie trás pre východiskové miesta Revúca, Revúčka, Muránska Zdychava. Začína na Malom Kohúte (1192 m) pri vyhliadkovom mieste Klepaná skala (2 min.). Z Klepanej skaly nádherné výhľady na Muránsku planinu, Veporské vrchy, Poľanu, Nízke Tatry. Spája sa tu tiež s modrou značkou na Kohút a do Revúcej. Celá trasa ide po dobrej lesnej ceste vedľa chaty Parajka až na Skalicu. Na trase výhľady do Revúckej a Zdychavskej kotliny.

<nowiki><nowiki>Sem vložte neformátovaný text</nowiki></nowiki>


== Recky kokoti ==
== Recky kokoti ==

Verzia z 07:05, 12. máj 2010

Stôl pre diskusiu o novinkách v krčme sa používa na oznámenia o nových šablónach, wikiprojektoch, podrobnostiach a iných novinkách na Wikipédii.

Prosím, podpíš sa menom a dátumom (použi ~~~~ alebo klikni na symbol podpisu v editovacom toolbare).

Šablóna:Nová téma

Archív noviniek

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Vytvoriť knihu

Je to vynikajuca feature!! Odporucam a dakujem za lokalizaciu, kto je zodpovedny? --Bonnifac 00:05, 27. január 2010 (UTC)[odpovedať]

Tu: Wikipédia:Krčma/Návrhy#Export článků do PDF. --–Bubamara 00:12, 27. január 2010 (UTC)[odpovedať]
Ale toto je o vytvoreni knihy, mozno som si nevsimol pridanie oboch funkcii zaroven a jasam nad "starymi vecami". Je pravdepodobne, ze vytvor knihu je nadstavbou vytvor PDF. Hlavne prostredie vytvarania knihy je o kus prepracovanejsie. Avsak jednotlive stranky knihy/PDF stale trpia chybnym zarovnanim roznych infoboxov, panoram apod. Ale to sa asi hlasi inde, co Mercy spominal. --Bonnifac 01:44, 27. január 2010 (UTC)[odpovedať]

Mňa by zas zaujímalo, ako sa tá kniha dá uložiť. --Kolacik 18:39, 18. február 2010 (UTC)[odpovedať]

Mne sa zda system intuitivny, staci skusit ikony/moznosti v menu, ktore sa zobrazi hore pri vytvarani knihy. Pokial vsak naozaj nevies a rad by si to pochopil dokonale, preloz nam sem navod cs:Nápověda:KnihyPomoc:Knihy :-).--Bonnifac 11:03, 3. marec 2010 (UTC)[odpovedať]

Šablóny na upozornenie v článkoch s komentarom a datumom

Do sablon {{pracuje sa}} {{na úpravu}} {{na revíziu}} {{aktualizovať}} {{zovšeobecniť}} som pridal dva nepovinne neoznacene parametre, ktore sa nemusia vyplnat, teda na sucasnom vzhlade a funkcii sablon sa pre nostalgikov nic nemeni.

Kto ma zaujem, tak neoznaceny parameter znamena, ze zalezi na poradi. Prvy je za prvou zvislou ciarou, druhy za druhou. Prvy parameter sa pouziva na komentar, ktory sa zobrazi pod sablonou. Nie je nutne hladat v historii clanku, preco je vlastne na reviziu. Pokial vyplnite do druheho parametru datum v tvare D. M. RRRR alebo RRRRMMDD, zobrazi sa v sablone doba oznacenia. Znova, nie je potrebne do historie, ako to bolo davno. Ocenim na tomto mieste tipy, co zlepsit, doplnit alebo opravit. Priklady:

{{na úpravu|Neencyklopedické}}
{{na revíziu|Protirečiace si tvrdenia v odseku o ..}}
{{bez zdroja||10.3.2010}}
{{aktualizovať|Zoznam poslancov Najlepšej strany|20100101}}

--Bonnifac 02:40, 11. marec 2010 (UTC)[odpovedať]

Vector v akcii na Commons

Už ste si pozreli nový Commons / Čo je nové?? --–Bubamara 21:35, 8. apríl 2010 (UTC)[odpovedať]
Ja som si Vector nahodil už aj tu. Príde mi celkovo taký prehľadnejší, hlavne čo sa týka toho pruhu s tabmi hore - je to jasnejšie rozlíšené. Osobne mám radšej tmavšie štýly (v noci monitor neožaruje ;-)), ale na Wiki si nenavyberám.
Len ten toolbar mi príde taky divný. Našťastie to vlastný JS porieši :-D --chiak 21:53, 8. apríl 2010 (UTC)[odpovedať]
Hej, snažia sa ho vnútiť masám, tak taktne zmenili default... Som zvedavý, ako sa bude adaptovať, chcelo by to štatistiku preferovaných skinov (medzi neanonymami). Osobne som ho rýchlo prepol na starý dobrý monobook. Vektor je vizuálne pôsobivejší, čo mi ale dosť vadí, že jednotlivé časti layoutu vďaka tej málo kontrastnej farebnej schéme opticky ešte viac splývajú. Je to určite vec zvyku, ale ja som plesnivý staromilec (doteraz napr. nastavujem na všetkých windowsáckych mašinách klasický skin à la W2k namiesto tých zelenomodrých XP+ gýčov). A tie editačné čačky myslím rutinného prispievateľa tiež až tak neohúria, keďže každý už asi má svoje cestičky, ako editovať efektívne. --Teslaton 22:06, 8. apríl 2010 (UTC)[odpovedať]
Inak ako sa robí na Vector JS? --SVALNAC Súbor:Wiki.png 11:19, 9. apríl 2010 (UTC)[odpovedať]
Rovnako ako pre monobook, viď. napr. tento kolegu Chiaka... --Teslaton 11:27, 9. apríl 2010 (UTC)[odpovedať]

Recky kokoti

Text nadpisu

Novoznačené pešie trasy: Sedlo Predná Hora – Predná Hora, liečebňa – Predná Hora, rekr.areál – Orlová – Muránska Zdychava – Skalica – Faltenovo sedlo červená značka, dĺžka trasy 14 km Revúčka – hotel Hunter – Parajka – Kohút – sedlo Kohúta modrá značka, dĺžka trasy 10 km Malý Kohút – Parajka – Skalica žltá značka, dĺžka trasy 5 km Chyžné – Dlhý diel zelená značka, dĺžka trasy 9 km Dlhý diel – sedlo Kohúta žltá značka, dĺžka trasy 2 km Revúca – Skalka – Úkorová žltá značka, dĺžka trasy 3 km Popis trás 1. Sedlo Predná Hora – Muránska Zdychava – Faltenovo sedlo Trasa značená červenou značkou začína v sedle Predná Hora na zastávke SAD. Pokračuje po asfaltovej ceste k liečebnému ústavu Predná Hora a odtiaľ na vrcholovú plošinu osady Predná Hora. V drevenom zámočku môžeme navštíviť Coburgovo múzeum. Onedlho sa dostaneme k rekreačnému areálu Predná Hora (bývala chata Slovmag) s bohatými rekreačnými, ubytovacími a stravovacími službami. Sme na lokalite Lučanské s peknými výhľadmi na Stolické vrchy a Zdychavskú kotlinu s lazmi. Pokračujeme vedľa lyžiarskeho vleku s výhľadom na Nízke Tatry s dominantnou Kráľovou hoľou na veľký drevosklad s rázcestím ciest. Cesta vpravo zíde ku Zdychavskému mostu medzi Zdychavou a Revúčkou, my sa vydáme lesnou cestou priamo hore na hrebeň do sedla Roveň. Napravo od nás vrchol Radzim (970 m), my odbočíme doľava a zakrátko vystúpime na vrchol Orlová (940 m), najvyšší bod našej prvej časti trasy. Z Orlovej a zo sedla Roveň krásne výhľady na Stolické vrchy, Muránsku planinu, Nízke Tatry a Zdychavskú kotlinu s typickými lazmi. Z vrcholu klesáme závozom najprv lesom, neskôr otvoreným terénom s výhľadmi medzi Zdychavskými lazmi. Držíme sa závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Hrebienkom klesneme do doliny s Fraňovým potokom a zakrátko sme v obci Muránska Zdychava pri dolnej zastávke SAD. Stadiaľto vychádza aj zelená značka do Karafovej a cez chatu Janku do Červenej Skaly. Obchod s pohostinstvom asi 500 m po zelenej značke smer Karafová. My pokračujeme ulicou vedľa obecného úradu a peknej drevenici súbežne s potôčikom a na konci sa prudko stočíme doľava a miernym výšvihom vystúpime na hrebienok. Z neho doprava sa držíme závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Závozom stúpame medzi lazníckymi usadlosťami s políčkami a peknými výhľadmi na okolité a protiľahlé lazy až na okraj lesa. Tu priamo hore už lesnou cestou hrebienkom až na drevosklad, na ktorom odbočíme doľava a príjemným závozom vystúpime na Skalicu s poľovníckou chatou Anka a rázcestím ciest. Zľava prichádza od Karafovej dobrá lesná cesta a zároveň lyžiarska trasa. Ktorá pokračuje doľava úbočím Lehotskej hole popod Harovú do Slanského sedla. Cesta vpravo s zároveň žltá značka ide cez Parajku na Malý Kohút. My pokračujeme priamo hore strmším závozom s peknými výhľadmi už aj do Revúckej kotliny a Veporské vrchy, neskôr miernejšie vystúpime do Faltenovho sedla (1254 m). Tu už sme na centrálnom hrebeni Stolica – Kohút. Zelená a modrá značka doľava smer Stolica (3 min. po nej sa nachádza upravený hrob neznámych partizánov z čias SNP). Zelená značka doprava smer Kohút. Modrá značka oproti smer Čierne Lehota.

2. Revúčka – Kohút – sedlo Kohúta Trasa značená modrou značkou začína v strede obce Revúčka pri zastávke SAD a miestnom pohostinstve. Pokračuje po štátnej ceste smer Muránska Zdychava. Asi 1 km za Revúčkou odbočíme doprava k hotelu Hunter. Pred ním znova doprava cestou a cez Pstrúžny potok sa dostaneme krátkym výšvihom do lesa. Lesná cesta nás vedie ponad dolinku so Pstrúžnym potokom a výhľadom na dominantný Kohút až do záveru dolinky. Tu sa cesta skrúca doprava a pokračuje na Malý Kohút.Asi za 5 min. z nej odbočíme prudko doľava (pozor na odbočenie) na lesný chodník, ktorý nás serpentínami vyvedie na Parajku s poľovníckou chatou a prameňom vody. Serpentínový chodník čiastočne zničený po ťažbe dreva. Od chaty pekný výhľad na mesto Revúca a Revúcku kotlinu. Pri chate križujeme žltú značku prichádzajúcu cestou zo Skalice na Malý Kohút. Od chaty sa vydáme strmo hore lúčkou do lesa a strmým lesným chodníkom stúpame priamo hore, neskôr závozom prichádzajúcim sprava, až na hrebeň. Tu sa pripojíme na zelenú značku prichádzajúcu zo Stolice na Kohút. Spolu s ňou doprava zakrátko vystúpime na vrcholovú plošinu Kohúta (1409 m). Vrchol je zarastený, bez výhľadov. Z vrcholu spolu so zelenou značkou prudko klesáme chodníkom lesom, neskôr otvoreným priestorom rúbanísk, odkiaľ je pekný výhľad do Revúckej kotliny a Revúcku vrchovinu. Zídeme na veľký drevosklad s rázcestím ciest sedla Kohúta. Sprava prichádza modrá značka od Revúcej, po ktorej môžeme pokračovať až do Revúcej. Zelená značka pokračuje na Hrádok. Žltá značka schádza na Dlhý diel s pokračovaním zelenej značky do Chyžného.

3. Malý Kohút – Parajka – Skalica Trasa značená žltou značkou tvorí spojku, ktorá umožňuje rôzne kombinácie trás pre východiskové miesta Revúca, Revúčka, Muránska Zdychava. Začína na Malom Kohúte (1192 m) pri vyhliadkovom mieste Klepaná skala (2 min.). Z Klepanej skaly nádherné výhľady na Muránsku planinu, Veporské vrchy, Poľanu, Nízke Tatry. Spája sa tu tiež s modrou značkou na Kohút a do Revúcej. Celá trasa ide po dobrej lesnej ceste vedľa chaty Parajka až na Skalicu. Na trase výhľady do Revúckej a Zdychavskej kotliny.

<nowiki>Sem vložte neformátovaný text</nowiki>

Recky kokoti

Text nadpisu

Novoznačené pešie trasy: Sedlo Predná Hora – Predná Hora, liečebňa – Predná Hora, rekr.areál – Orlová – Muránska Zdychava – Skalica – Faltenovo sedlo červená značka, dĺžka trasy 14 km Revúčka – hotel Hunter – Parajka – Kohút – sedlo Kohúta modrá značka, dĺžka trasy 10 km Malý Kohút – Parajka – Skalica žltá značka, dĺžka trasy 5 km Chyžné – Dlhý diel zelená značka, dĺžka trasy 9 km Dlhý diel – sedlo Kohúta žltá značka, dĺžka trasy 2 km Revúca – Skalka – Úkorová žltá značka, dĺžka trasy 3 km Popis trás 1. Sedlo Predná Hora – Muránska Zdychava – Faltenovo sedlo Trasa značená červenou značkou začína v sedle Predná Hora na zastávke SAD. Pokračuje po asfaltovej ceste k liečebnému ústavu Predná Hora a odtiaľ na vrcholovú plošinu osady Predná Hora. V drevenom zámočku môžeme navštíviť Coburgovo múzeum. Onedlho sa dostaneme k rekreačnému areálu Predná Hora (bývala chata Slovmag) s bohatými rekreačnými, ubytovacími a stravovacími službami. Sme na lokalite Lučanské s peknými výhľadmi na Stolické vrchy a Zdychavskú kotlinu s lazmi. Pokračujeme vedľa lyžiarskeho vleku s výhľadom na Nízke Tatry s dominantnou Kráľovou hoľou na veľký drevosklad s rázcestím ciest. Cesta vpravo zíde ku Zdychavskému mostu medzi Zdychavou a Revúčkou, my sa vydáme lesnou cestou priamo hore na hrebeň do sedla Roveň. Napravo od nás vrchol Radzim (970 m), my odbočíme doľava a zakrátko vystúpime na vrchol Orlová (940 m), najvyšší bod našej prvej časti trasy. Z Orlovej a zo sedla Roveň krásne výhľady na Stolické vrchy, Muránsku planinu, Nízke Tatry a Zdychavskú kotlinu s typickými lazmi. Z vrcholu klesáme závozom najprv lesom, neskôr otvoreným terénom s výhľadmi medzi Zdychavskými lazmi. Držíme sa závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Hrebienkom klesneme do doliny s Fraňovým potokom a zakrátko sme v obci Muránska Zdychava pri dolnej zastávke SAD. Stadiaľto vychádza aj zelená značka do Karafovej a cez chatu Janku do Červenej Skaly. Obchod s pohostinstvom asi 500 m po zelenej značke smer Karafová. My pokračujeme ulicou vedľa obecného úradu a peknej drevenici súbežne s potôčikom a na konci sa prudko stočíme doľava a miernym výšvihom vystúpime na hrebienok. Z neho doprava sa držíme závozu, nakoľko okolité pozemky sú súkromné. Závozom stúpame medzi lazníckymi usadlosťami s políčkami a peknými výhľadmi na okolité a protiľahlé lazy až na okraj lesa. Tu priamo hore už lesnou cestou hrebienkom až na drevosklad, na ktorom odbočíme doľava a príjemným závozom vystúpime na Skalicu s poľovníckou chatou Anka a rázcestím ciest. Zľava prichádza od Karafovej dobrá lesná cesta a zároveň lyžiarska trasa. Ktorá pokračuje doľava úbočím Lehotskej hole popod Harovú do Slanského sedla. Cesta vpravo s zároveň žltá značka ide cez Parajku na Malý Kohút. My pokračujeme priamo hore strmším závozom s peknými výhľadmi už aj do Revúckej kotliny a Veporské vrchy, neskôr miernejšie vystúpime do Faltenovho sedla (1254 m). Tu už sme na centrálnom hrebeni Stolica – Kohút. Zelená a modrá značka doľava smer Stolica (3 min. po nej sa nachádza upravený hrob neznámych partizánov z čias SNP). Zelená značka doprava smer Kohút. Modrá značka oproti smer Čierne Lehota.

2. Revúčka – Kohút – sedlo Kohúta Trasa značená modrou značkou začína v strede obce Revúčka pri zastávke SAD a miestnom pohostinstve. Pokračuje po štátnej ceste smer Muránska Zdychava. Asi 1 km za Revúčkou odbočíme doprava k hotelu Hunter. Pred ním znova doprava cestou a cez Pstrúžny potok sa dostaneme krátkym výšvihom do lesa. Lesná cesta nás vedie ponad dolinku so Pstrúžnym potokom a výhľadom na dominantný Kohút až do záveru dolinky. Tu sa cesta skrúca doprava a pokračuje na Malý Kohút.Asi za 5 min. z nej odbočíme prudko doľava (pozor na odbočenie) na lesný chodník, ktorý nás serpentínami vyvedie na Parajku s poľovníckou chatou a prameňom vody. Serpentínový chodník čiastočne zničený po ťažbe dreva. Od chaty pekný výhľad na mesto Revúca a Revúcku kotlinu. Pri chate križujeme žltú značku prichádzajúcu cestou zo Skalice na Malý Kohút. Od chaty sa vydáme strmo hore lúčkou do lesa a strmým lesným chodníkom stúpame priamo hore, neskôr závozom prichádzajúcim sprava, až na hrebeň. Tu sa pripojíme na zelenú značku prichádzajúcu zo Stolice na Kohút. Spolu s ňou doprava zakrátko vystúpime na vrcholovú plošinu Kohúta (1409 m). Vrchol je zarastený, bez výhľadov. Z vrcholu spolu so zelenou značkou prudko klesáme chodníkom lesom, neskôr otvoreným priestorom rúbanísk, odkiaľ je pekný výhľad do Revúckej kotliny a Revúcku vrchovinu. Zídeme na veľký drevosklad s rázcestím ciest sedla Kohúta. Sprava prichádza modrá značka od Revúcej, po ktorej môžeme pokračovať až do Revúcej. Zelená značka pokračuje na Hrádok. Žltá značka schádza na Dlhý diel s pokračovaním zelenej značky do Chyžného.

3. Malý Kohút – Parajka – Skalica Trasa značená žltou značkou tvorí spojku, ktorá umožňuje rôzne kombinácie trás pre východiskové miesta Revúca, Revúčka, Muránska Zdychava. Začína na Malom Kohúte (1192 m) pri vyhliadkovom mieste Klepaná skala (2 min.). Z Klepanej skaly nádherné výhľady na Muránsku planinu, Veporské vrchy, Poľanu, Nízke Tatry. Spája sa tu tiež s modrou značkou na Kohút a do Revúcej. Celá trasa ide po dobrej lesnej ceste vedľa chaty Parajka až na Skalicu. Na trase výhľady do Revúckej a Zdychavskej kotliny.

<nowiki>Sem vložte neformátovaný text</nowiki>