Courtney Love

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Courtney Love
Courtney Love on stage.jpg
Základné informácie
Popis umelca hudobníčka a herečka USA
Rodné meno Courtney Michelle Harrison
Narodenie 9. júl 1964 (54 rokov)
San Francisco, Kalifornia, USA
Žáner alternatívny rock, punk rock, grunge, power pop
Hrá na nástroje vokály, gitara, klávesy

Courtney Love[1] (nar. ako Courtney Michelle Harrison; * 9. júl 1964, San Francisco, Kalifornia, Spojené štáty) je americká speváčka a herečka.

Biografia[upraviť | upraviť zdroj]

Jej rodina sa rozpadla, ešte kým bola veľmi mladá. Počas jej detstva nastal rozvod, jej matka a jej priateľka predložili súdu listy, v ktorých bolo naznačené, že otec Hank Harrison podáva dieťaťu vo veku štyroch rokov LSD. Harrisson toto obvinenie zamietol a požiadal o polygraphové testy, ale tieto obvinenia ukázali na zadržiavanie spomínaných látok, Courtney bola zverená do opatery matke Linde.[chýba zdroj] 2 roky manželka Kurta Cobaina (1992 – 1994), po Kurtovej smrti vydala dva albumy od skupiny jej manžela (Nirvana). Kurtovi priatelia jej to nedovolili, ale urobila to čo chcela, dôvod nie je známy dodnes.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiové albumy[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Aj keď niektoré zdroje uvádzajú jej rodné meno ako “Love Michelle Harrison,” v zozname knihy narodení v Kalifornii je jej rodné meno “Courtney Michelle Harrison." Medzi viacerými adopciami sa jej pôvodné meno menilo na “Courtney Michelle Rodriguez” a “Courtney Michelle Menely.” Meno “Courtney Michelle Love” začala používať začiatkom jej hudobnej kariéry v 90. rokoch a po skončení jej prvého manželstva, počas ktorého vydala niekoľko nahrávok pod menom “Courtney Michelle Menely”. Podľa niektorých údajov dievčenské priezvisko jej matky, “Love”, pridala Courtney v roku 1992 aj svojej a Cobainovej dcére Frances Bean Cobain.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]