Courtney Love

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Courtney Love

Courtney Love[1] (nar. ako Courtney Michelle Harrison *9. júla 1964, San Francisco, Kalifornia, Spojené štáty) je americká speváčka a herečka.

Biografia[upraviť | upraviť zdroj]

Jej rodina sa rozpadla ešte kým bola veľmi mladá. Počas jej destva nastal rozvod, jej matka a jej priateľka predložili súdu listy, v ktorých bolo naznačené, že otec Hank Harrison podáva dieťaťu, vo veku štyroch rokov, LSD. Harrisson toto obvinenie zamietol a požiadal o polygraphové testy, ale tieto obvinenia ukázali na zadržiavanie spomínaných látok, Courtney bola zverená do opatery matke Linde.[chýba zdroj] 2 roky manželka Kurta Cobaina (1992 – 1994), po Kurtovej smrti vydala dva albumy od skupiny jej manžela (Nirvana). Kurtovi priatelia jej to nedovolili ale urobila to čo chcela, dôvod nie je známy do dnes.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiové albumy[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Aj keď niektoré zdroje uvádzajú jej rodné meno ako “Love Michelle Harrison,” v zozname knihy narodení v Kalifornii je jej rodné meno “Courtney Michelle Harrison." Medzi viacerými adopciami sa jej pôvodné meno menilo na “Courtney Michelle Rodriguez” a “Courtney Michelle Menely.” Meno “Courtney Michelle Love” začala používať začiatkom jej hudobnej kariéry v 90. rokoch a po skončení jej prvého manželstva, počas ktorého vydala niekoľko nahrávok pod menom “Courtney Michelle Menely”. Podľa niektorých údajov divčenské priezvisko jej matky, “Love”, pridala Courtney v roku 1992 aj svojej a Cobainovej dcére Frances Bean Cobain.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]