Diskusia s redaktorom:Kubo-hokejista/Archív 2008

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Kubo-hokejista/Archív 2008. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 236 149 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Wikitext Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Náhľad[upraviť kód]

Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Kelovy 17:43, 27. jún 2008 (UTC)

Interwiki atď.[upraviť kód]

Ahoj! Rád by som Ťa poprosil, aby si pridával interwiki do článku - to je toto: [[cs:FC TVMK Tallinn]], [[de:FC TVMK Tallinn]] atď. Stačí ich skopírovať z en.wiki daného článku. Potom nezabudni pridať aj en.wiki, lebo tá tam nie je.

Ešte by si mohol zvýrazniť prvé slovo/slovné spojenie článku, napr. FC TVMK Tallinn S pozdravom --MARIÁN 17:41, 28. jún 2008 (UTC)

Prosba[upraviť kód]

Ahoj, prosím nemaž z článkov informatívne šablónky. Momentálne sa hlasuje, či bude zmazaný, čitatelia to majú právo vedieť.--Kelovy 17:47, 28. jún 2008 (UTC)

Ďakujeme za príspevky, no nemohol by si prosím uvádzať zrozumiteľnejšie zhrnutie úprav ? Napr. "sccccc" málokomu napovie, čo si v článku upravil :) --Kelovy 18:15, 28. jún 2008 (UTC)

Keď zakladáš športové články, pridaj ich prosím aj sem. S pozdravom --MARIÁN 10:41, 29. jún 2008 (UTC)

Poď prosím na ICQ, chcem Ti dať pár dobrých rád. --MARIÁN 10:51, 29. jún 2008 (UTC)

FK Krásna nad Hornádom[upraviť kód]

Ten klub som zmazal (piatoligový klub nemá encyklopedický význam), krátke info daj do článku o obci, OK? --peko 11:42, 11. júl 2008 (UTC)

Veď som to povedal - encyklopedický význam článku. To je dôvod, proste (aj keď je nie sme limitovaný priestorom) tu nemôže byť všetko. Zdravý rozum a súdnosť. Howgh. --peko 11:52, 11. júl 2008 (UTC)
Zdravy rozum a sudnost Tebe a mne v tejto veci veli rozne vysledky. Kazdopadne ja tu nebudem zapasit o kazdy clanok, co sem podla mna patri, ved Kubo-hokejista ma moznost problem tu, zatial kym mu peko nepomazes clanky, ma dokonca aj hlasovacie pravo! :) Liso@diskprís 13:33, 11. júl 2008 (UTC)

Matej Belzár[upraviť kód]

Ten clanok ani podla mna nema encyklopedicky vyznam. Liso@diskprís 13:39, 11. júl 2008 (UTC)

Články Matej Belzár a Michal Belzár boli zmazané z dôvodu encyklopedickej nevýznamnosti. Aký význam má vytvárať článok o 10-ročnom chlapcovi, ktorý je síce nadaným a talentovaným športovcom, avšak je známy tak akurát ľuďom zo Stupavy? Články píšeme o všeobecne známych osobnostiach, ktoré sú známe ľuďom na celom Slovensku (ak nie aj za hranicami). Pozri si Wikipédia:Wikipedická významnosť, Wikipédia:Významnosť (ľudia) a Wikipédia:Encyklopedická významnosť. --Robzle 18:37, 11. júl 2008 (UTC)
Pozri ja by som Ti ten clanok aj tak nezmazal, lebo pre mna je otvorenost wikipedie aj toto. Ale nasa komunita ma v tejto veci iste zasady, ktore aj ja ako (alebo ak chces prave preto) funkcionar wikipedie musim respektovat. Pravdepodobnost, ze o tento clanok uz o par rokov nikto nebude mat zaujem, je prilis vysoka na to aby to vacsina redaktorov bola ochotna jeho pritomnost tolerovat. Tak to ukazuju mnohe hlasovania o zmazani a ja budem rad, ked to skusis respektovat. Ved je urcite mnozstvo clankov so sportovou tematikou, ktore nasej wikipedii chybaju a Ty by si sa pri nich mohol realizovat! Vdaka za porozumenie! Liso@diskprís 19:08, 11. júl 2008 (UTC)
Súhlasím. Keby dosiahol nejaký úspech na Majtrovstvách Slovenska (ale už ako senior) či by sa významne zviditeľnil na nejakom zahraničnom športovom podujatí. Ale výrazne! Tom Daley je narodený 1994, ale je známy ... --MARIÁN 19:38, 11. júl 2008 (UTC)

Portál Šport[upraviť kód]

Ahoj! Bude dobré, ak články, ktoré vytvoríš v športovej tematike pridáš sem (podľa dátumu). Vďaka. --MARIÁN 19:38, 11. júl 2008 (UTC)

Nálepka[upraviť kód]

Ahoj, odporučil by som ti použitie univerzálnej šablóny {{Univerzálna nálepka}}, poprípade si poprečituj Wikipédia:Nálepka. Nálepku {{Šablóna|User za}} zatiaľ označujem na zmazanie... --AtonX 12:38, 24. júl 2008 (UTC)

 • No, ako myslíš, bola to síce moja prvá "jazyková" nálepka, aj prvá šablóna... --Kubo-hokejista 13:13, 24. júl 2008 (UTC)
  • Ahoj, keď ti niekto píše sem, odpovedaj prosím tu, aby bola diskusia spolu na jednom mieste. Nejde o to ako ja myslím, ale má to dva dôvody: Prvý: Univerzálna nálepka umožňuje každému vytvoriť si takú nálepku ako chce, bez toho aby sa zaplňoval priestor šablón súkromnými vecami. Druhý: Nálepka {{Šablóna|User za}} je určená pre jazyk s kódom za podľa normy ISO 639 (pozri Wikipédia:Babylon#za - Cuengh (Zhuang)). --AtonX 13:21, 24. júl 2008 (UTC)

Pieskovisko[upraviť kód]

Pocuvaj a mozem s nou "experimentovat" v pieskovisku?--Kubo-hokejista 13:17, 24. júl 2008 (UTC)

 • Môžeš, a môžeš si aj Zobraziť náhľad bez toho, aby si niečo ukladal. --AtonX 13:21, 24. júl 2008 (UTC)


D. --Kubo-hokejista 13:22, 24. júl 2008 (UTC)

FA, interwiki[upraviť kód]

Zdravím, pridal šablónu FA ku článkom ktoré na iných wikipédiach nie sú perfektné([1], [2], [3], [4]). A taktiež si pridal odkazy na interwiki na neexistujúce články ([5], [6]) Kontroluj po sebe svoje úpravy, lebo tieto všetky som ti musel vrátiť. Vasiľ 14:22, 24. júl 2008 (UTC)

Prepáč, mrzí ma to. --Kubo-hokejista 14:24, 24. júl 2008 (UTC)

To je v poriadku, ja sa nehnevám. Len dávaj pozor, keď odkazujes na inojazyčné články. Stačí je je v článku odkaz na en wiki a zvyšok doplnia boti, s tým sa nemusíš trápiť. Čo sa týka FA, pár botov doplňuje aj to. Tebe ako nováčikovi možno robí problém to, že u nás máme iba osobitnú šablónu iba pre perfektné články ale napr. na cs majú aj "dobré články" a podobne aj na iných wiki. Vasiľ 14:30, 24. júl 2008 (UTC)

tiež prosím pridávaj len interwiki, ktoré naozaj existuje, napr. Oleg Antonenko zatiaľ nemá článok ani v arabčine, ani v perzštine --Kelovy 11:46, 6. august 2008 (UTC)

Šport. články[upraviť kód]

Sem ich pridaj --MARIÁN 13:27, 5. september 2008 (UTC)

Diaľnica A1 (Chorvátsko)[upraviť kód]

Ahoj, všimol som si, že na stránke Diaľnica A1 (Chorvátsko) si pridal šablónu Perfektný článok. Prebehlo o tom niekde nejaké hlasovanie? Nie som si istý, či sa táto šablóna môže k stránkam dávať len tak...--Rl91 12:58, 14. september 2008 (UTC)

 • Naozaj sa nemôže pridávať len tak. Nároky na získanie ocenenia "Perfektný článok" sú naozaj vysoké, bližšie podrobnosti sú tu. Kubo, opatrne s tým v budúcnosti. Ak máš dojem, že nejaký článok si zaslúži označenie "perfektný", môžeš dať o tom hlasovať. Ahoj.--Jano spoza mláky 13:14, 14. september 2008 (UTC)

-iw[upraviť kód]

Ahoj. :) Na anglickej stranke, kam bol link, bola zase interwiki spat na sk.wiki. Po case by to nejaky bot znovu prihodil ku nam. Liso@diskprís 05:56, 26. september 2008 (UTC)

No hej, lenze to bol odkaz na nieco uplne ine --Kubo-hokejista 12:29, 26. september 2008 (UTC)

interwiki bot funguje tak, ze si pozrie stranku a ak ma iw odkazy pozrie tam, ci odkazuju naspat. Ak neodkazuju, odkaz doplni. Plus pozrie ci nejaka z tych stranok nema viac interwiki odkazov a potom tieto podoplna. Preto obcas staci napisat aspon en interwiki a bot po case podoplna zvysne linky. Ked si zmazal link od nas do anglickej a nezmazal si link z anglickej do slovenskej, stale hrozilo, ze to nejaky interwiki bot v buducnosti zosynchronizuje znova. Chapes? Liso@diskprís 13:02, 26. september 2008 (UTC)

Aha, hej :-) --Kubo-hokejista 08:38, 27. september 2008 (UTC)

Tvoja red. stránka[upraviť kód]

Ahoj! Urobil som pár zmien na Tvojej red. stránke. Hádam Ti to nebude prekážať. [7] S pozdravom --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 08:57, 27. september 2008 (UTC)

Florbal[upraviť kód]

Ahoj Kubo. Ešte 16. augusta si do článku Florbal doplnil významných slovenských florbalistov aj s odkazom na referencie, ktoré ale vôbec referenciami neboli. Musel som to preto upraviť. Možno už dnes ti je jasné ako a kedy sa pridávajú referencie. Ak nie, daj vedieť, rád vysvetlím. Maj sa.--Jano spoza mláky 13:43, 13. október 2008 (UTC)

Dal som to preto, lebo to je tak aj na tejto stranke. A chcel som sa ta spytat, ze ako mozem dat jednu referenciu k viacerym informaciam? Vobec to neovladam... --Kubo-hokejista 17:14, 13. október 2008 (UTC)
Už rozumiem, ty si vlastne nedával referencie ale poznámky. V tom prípade treba uviesť tak ako v článku Zoznam futbalových reprezentantov Slovenska na záver článku sekciu "Poznámky" a nie "Referencie". Tento konkrétny prípad by si však podľa mňa mohol riešiť tak, že dopíšeš za dotyčného hráča slová "reprezentant SR" alebo "reprezentant ČR". zdá sa mi to lepšie riešenie ako poznámkou. Poznámka by sa mala skôr používať, keď ide o nejaké technické vysvetlenie, ktoré vyžaduje viac miesta, ako napríklad v tebou spomínanom článku, tam to úplne sedí. Čo sa týka uvádzania viacerých referencií z jedného zdroja, už ti odpovedal Pelex. A na tému poznámok si ešte pozri túto diskusiu. A ešte jedna technická poznámka. V diskusii pokračuj vždy tam kde začala a neprenášaj ju na inú stránku. Je to tak prehľadnejšie. Maj sa dobre.--Jano spoza mláky 12:23, 14. október 2008 (UTC)

Referencie[upraviť kód]

Ahoj, ak chceš dať viaceré referencie z rovnakého zdroja sprav to takto <ref name="čokoľvek">ZDROJ, XY</ref>, bude to vyzerať takto: Jožo má auto[1]. havaroval včera[1] aj predvčerom[1].

Neviem či ti to bude stačiť. Ak nie ozvy sa.

Ref.[upraviť kód]

 1. a b c ZDROJ, XY

--Pelex (diskusia) sa nepodpísal(a)

Diaľnica A1 (Chorvátsko)[upraviť kód]

Zdravím, ako si to myslel so šablónou {{nčk}} v tomto článku A1. Lebo ak si to myslel vážne, tak si zabudol vytvoriť príslušnú stránku na hlasovanie a pripomienky. Čiže ak chceš, aby sa o nej aj hlasovalo, šablónu presuň do diskusie k tomuto článku a vytvor príslušnú stránku na pripomienky a hlasovanie. S pozdravom. Izmaelt@+ 17:54, 19. október 2008 (UTC)

Overenie[upraviť kód]

Ahoj, Kubo! Je toto pravda? Dik --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 21:36, 31. október 2008 (UTC)

Je to tak tu aj na oficiálnej stránke klubu. --Kubo-hokejista 10:16, 2. november 2008 (UTC)

Nahrávanie obrázkov na commons[upraviť kód]

Ahoj, konečne som sa dostala k odpovedi. Predovšetkým si musíš pamätať, že na commons sa nahrávajú len obrázky so slobodnou licenciou. Spravidla zjednodušene povedané ide o obrázky, ktoré si sám vytvoril. Ľubovoľné obrázky stiahnuté z internetu, ktoré si ty sám nevytvoril, správcovia z commons mažú.

Tak poďme na to a pomôžme si formulárom. Najprv klikneš na Nahrať súbor.

 1. Názov zdrojového súboru: Súbor z tvojho počítača vyberieš po kliknutí na tlačidlo "Vybrať" vedľa poľa "Názov zdrojového súboru". Toto otvorí dialóg pre výber súboru.
 2. Názov cieľového súboru: Štandardne použiješ meno, aké má súbor na Tvojom počítači. Ak je to neopisné meno ako DSC123456.jpg z digitálneho fotoaparátu, zmeň ho na opisné meno v poli "Názov cieľového súboru". Teda ak je na obrázku napríklad Jarabina vtáčia, ktorú zobú drozdy, prepíšeš názov obrázka z DSC123456.jpg na trebárs: Invazia drozov na jarabine vtacej.jpg Neopisné názvy sťažujú hľadanie a použitie súborov, preto používaj správne a prehľadné názvy. Navyše, ak používaš štandardný názov súboru z tvojho fotoaparátu, je pravdepodobnejšie, že niekto tvoj obrázok omylom prepíše a nahradí ho vlastným. Je to obzvlášť dôležité preto, lebo po nahraní nie je už možné názov súboru zmeniť.
 3. Pôvodný zdroj: Own work by uploader
 4. Author(s): [[Redaktor:Kubo-hokejista|Kubo-hokejista]]
 5. Date of the work: dátum vyhotovenia diela
 6. Description: vyber si slovenčinu a opíš stručne obrázok
 7. Other versions: not
 8. Permission: see below
 9. Additional info: toto políčko nemusíš vyplniť
 10. Licencovanie: z rozbaľovacieho zoznamu si vyberieš vhodnú licenciu, napríklad {{CC-BY-SA}}
 11. Categories: obrázok sa snaž zaradiť do vhodnej kategórie, aby sa v množstve ostatných „nestratil“.
 12. Teraz stlač tlačidlo Nahrať súbor.

Vyskúšaj si nahrávanie, nie je to nič zložité, a ak predsa len budeš mať s niečim problém, ozvi sa. Veľa zdaru ti prajem a nech ti to správne nahráva :-) --–Bubamara 23:40, 3. december 2008 (UTC)

Dôslednosť[upraviť kód]

Ahoj! Keď vytváraš kategóriu, pridaj do nej Interwiki. S pozdravom --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 13:40, 5. december 2008 (UTC)

 • Ahoj! Vytvoril si článok "Peter Brezovan". Skús ho potom nejako lepšie upraviť, lebo vyzerá ako keby to zakladal nejaký nový používateľ, ktorým ti akiste nie si. --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 09:15, 6. december 2008 (UTC)
  • Haló, pridávaj prosím interwiki do kategórii! --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 16:50, 13. december 2008 (UTC)

vion[upraviť kód]

co si urobil? ved vion je na pi.u nac tu je taky clanok??????????????????????????????ja sa chcem vyjadrit. ty mi tu nebudes nic mazat --ARG 10:03, 22. december 2008 (UTC)


Ahoj! Aby si vedel:

 • Za prve: pozri si laskavo toto
 • Za druhe: no a co ze vion hra slabo hra corgon ligu to by si uz vela futbalovych clankov nahradzal textom napr. "stupava je na pi.u", "michalovce su na pi.u" a pod. lebo aj take clanky tu mame. A na tuto temu si pozri este clanky v kategorii: [[Kategória:Slovenské futbalové kluby]], aby si vedel, co tu vsetko mame
 • Za tretie: poskodzujes svojim spravanim sa integritu wikipedie tak laskavo prestan! --Kubo-hokejista 10:18, 22. december 2008 (UTC)