Diskusia s redaktorom:Armin

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Armin. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 233 840 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Zoznam pamiatok v Tatrách[upraviť kód]

Ahoj. Všetko je v poriadku. Nazdával som sa, že ste to tam vložili Vy. Ospravedlňujem sa. Už si nepamätám ten odkaz na časopis. Tak ho tam dajte, samozrejme bez toho popisu, že je to Liečebný ústav dr. Szontaga. Žiaľ, do mnohých článkov o V. Tatrách vo Wikipédii dávajú ľudia neoverené informácie. To sa samozrejme nedotýka Vás. Pozdravuje--Tatransky (diskusia) 13:20, 27. november 2015 (UTC)

Ahoj Armin, fajn že dopĺňaš do článkov knižné zdroje :-). Pre prehľadnosť skús pri dopĺňaní používať šablónu citácia knihy {{Citácia knihy}}, ako som to urobil ja tu. Veľa šťastia. --BT 13:11, 14. september 2013 (UTC)

Zoznam pamiatok v Tatrách[upraviť kód]

Citovali ste v zozname pamiatok vo Vysokých Tatrách, konkrétne k liečebnému ústavu vo Vyšných Hágoch, literatúru o Sanatóriu dr. Szontagha. Nemýľte si, prosím, Sanatórium Dr. Szontagha v Novom Smokovci s Liečebným ústavom vo Vyšných Hágoch.( Mimochodom liečebný ústav Novom Smokovci pomenovali Palace - sanatórium a spojené sanatóriá dr. Szontagha. Svetová hospodárska kríza donútila akcionárov predať novú budovu Všeobecnému penzijnému ústavu. Po ďalších stavebných úpravách sanatórium znovu otvorili 24. februára 1935. Nazvali ho Sanatórium Všeobecného penzijného ústavu. Slangové označenie "Penzák" nesie dodnes). Ďakujem. --Tatransky (diskusia) 13:10, 26. november 2015 (UTC)

Poštová známka[upraviť kód]

Ahoj Armin. Vďaka za známkovú úpravu, ale je bez zdrojov. Vďaka za ich doplnenie.--Jetam2 (diskusia) 14:41, 2. máj 2014 (UTC)

Pamiatky vo Zvolene[upraviť kód]

Ahoj, odstránil si jednu fotku z kultúrnych pamiatok vo Zvolene. Asi máš pravdu, že tento súbor Súbor:Balassi Bálint - Valentín Balaša - pamätná tabuľa - Zvolenský zámok.JPG je zle označený ako pamiatka 611-1128/0. Vedel by si zistiť, k akej skutočnej pamiatke patrí? Zrejme by bolo treba zmeniť to označenie obrázku správnym číslom pamiatky. --Wizzard (diskusia) 06:03, 12. september 2014 (UTC)

Ján Ladislav Polerecký[upraviť kód]

Ahoj, chýba zdroj, doplň ho, prosím, Ťa. Vďaka. --Lalina (diskusia) 21:24, 6. február 2015 (UTC) P.S. A vďaka za Viscontiho, dlho som sa na neho chystala.

Zdroje[upraviť kód]

Zdravím. Treba uvádzať zdroje v článkoch (nie ako Alexej I. (Rusko)). Vasiľ (diskusia) 07:02, 23. júl 2015 (UTC)

Radvaň[upraviť kód]

Vďaka za úpravu, ale opäť bez zdroja. Doplň, bitte.--Jetam2 (diskusia) 10:48, 16. august 2015 (UTC)

Zvolen, pamiatky[upraviť kód]

Ahoj! Tá posledná vložená fotografia je budova na nám. SNP č. 33. Poradím ti, ak si klikneš na súradnice niektorej (aj mojej) fotogravie, na Global services klikni hneď v prvom riadku na Satellit ACME Mapper Map a potom si zadaj do kolonky vpravo dole určenú adresu (potom Find) a mapa ti súradnice ukáže. Inak musím ťa pochváliť, že máš pekné fotografie.--Luppus (diskusia) 19:27, 25. august 2015 (UTC)

Zvolen, pamiatky[upraviť kód]

Ahoj, nemáš za čo. Vidíš, ja som tieto informácie o budove nevedel. Zvyčajne sú orientačné čísla červené a na jednej strane ulice sú tie čísla nepárne a na druhej párne. Niekedy ale je v tom kus zmätok. Napr. na zozname kult. pamiatok Zvolena sú na nám. SNP zaznamenané aj dve budovy s orientačným číslom 32. Ktorá je tá druhá to neviem.--Luppus (diskusia) 10:24, 26. august 2015 (UTC)

Muž bez minulosti[upraviť kód]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Muž bez minulosti, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 11:24, 10. január 2016 (UTC)

Ettore Scola[upraviť kód]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Ettore Scola, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 00:23, 23. január 2016 (UTC)

Beňadiková kaštieľ[upraviť kód]

Ahoj! Je to OK. Ďakujem za informáciu. Nájdem si čas a prečítam si to na českej WIKI.--Luppus (diskusia) 19:53, 18. február 2016 (UTC)

Anketa k WikiJar SVE 2016[upraviť kód]

Logo CEE-t.png

Hi, CEE Spring 2016 participant! I am sorry for writing in English. The international organisers of the contest ask you to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better. Please complete the survey here: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 10. 9. 2016, 13:28 (UTC)

Andrzej Wajda[upraviť kód]

Nazdar. Doplň tam pls. zdroj k tomu Krakovu ako miestu úmrtia, ak máš nejaký spoľahlivý, z toho, čo som tam dával to nevyplýva (a na iných wiki (cs, pl, en) je to nekonzistentné - niekde je Varšava, niekde Krakov, niekde pre istotu obe). Tiež do IB treba potom m.ú. doplniť. --Teslaton (diskusia) 10. 10. 2016, 18:01 (UTC)

Isabella Rosselliniová[upraviť kód]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Isabella Rosselliniová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Teslaton (diskusia) 23:14, 28. november 2016 (UTC)

Július Alberty[upraviť kód]

Zdravím. K doplneným informáciám [1] treba uviesť zdroje. --Teslaton (diskusia) 16:14, 7. jún 2017 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Armin!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Zdroje k článkom[upraviť kód]

Zdravím. Treba sa vyjadriť k veciam:

Opakuje sa schéma, že vami uvádzaný zdroj má výrazne kratšie informácie než Váš článok. Vasiľ (diskusia) 13:23, 18. december 2017 (UTC)

Zdravím. Vyššie uvedené sa predpokladám týka aj čl. Juraj Haulik, bolo by dobré používať namiesto sumárnej sekcie Literatúra (kde navyše nie je je jasné o akú literatúru má ísť – či len dostupnú/odporúčanú k téme alebo použitú, tzn. zdroje) štandardné uvádzanie zdrojov k jednotlivým sekciám/tvrdeniam pomocou referencií a citačných šablón. --Teslaton (diskusia) 19:41, 8. júl 2019 (UTC)

  • Zdravím, Teslaton. V prípade mnou vytvorených hesiel vždy vychádzam z nejakej odbornej literatúry (myslím publikovanej, tlačenej), ktorú zvyknem uvádzať v sekcii "Literatúra". V tejto sekcii však niekedy dám/zverejním aj odkazy (bibliografické záznamy) na odborné práce, ktoré som nemal k dispozícii, ale uviedol som ich, pretože môžu prípadnému záujemcovi o danú osobnosť podať omnoho viac informácií. V hesle o Jurajovi Haulikovi som vychádzal hlavne zo Slovenského biografického slovníka (a z jedného popularizačného textu, ktorý však vyšiel v matičnom Národnom kalendári). Nezdá sa mi vhodné uvádzať v texte hesla referencie na Slovenský biografický slovník, pretože v odbornej literatúre platí úzus (a aj encyklopedické heslo na Wikipédii je odborným textom - alebo by ním mal byť), že všeobecné informácie, dostupné v encyklopédiách alebo biografických slovníkoch sa necitujú. Ja sám dávam do mojich hesiel citácie (odkazy v podobe referencií) len na niektoré presné číselné informácie (napríklad počty obetí vo vojnách a pod.), prípadne na nejaké hodnotenia, stanoviská, postoje alebo výroky (iných osôb) a pod. --Armin (diskusia) 20:09, 8. júl 2019 (UTC)