Diskusia s redaktorom:Tom78: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 1 044 bajtov ,  pred 3 mesiacmi
citácia
(odp)
Značka: vulgarizmy; slang
(citácia)
::Nepoznám bližšie citované katedry a nemám teraz kapacitu ich podrobnejšie skúmať, ale zaujal ma názov Katedra rímskeho práva, kánonického a cirkevného práva. Zdá sa, že rozlišuje kánonické a cirkevné právo. Je v nich rozdiel?
::Ohľadne kategórií v [[:Kategória:Kresťanské právo]]: Pomenovanie kategórie [[:Kategória:Cirkev]] je, imho, tiež nevhodné. Dôvody som rozobral už vyššie. Ostatné interwiki smerujú na kresťanské konfesie [[:cs:Kategorie:Křesťanské konfese]], [[:en:Category:Christian denominational families]] atď čiže nie je ani dobre spárovaná. Zaradenie do [[:Kategória:Právne odvetvia]] mi príde nadbytočné kedže je už zaradená pod [[:Kategória:Náboženské právo]]. Podobne [[:Kategória:Dejiny práva]], kedže každé právne odvetvie má svoje dejiny, ktoré sú súčasťou celkových dejín práva; takáto forma kategorizácie však nie je zaužívaná a pôsobí zmätočne.--[[Redaktor:Jetam2|Jetam2]] ([[Diskusia s redaktorom:Jetam2|diskusia]]) 10:08, 15. október 2021 (UTC)
 
:::Ja sa skôr stotožňujem s týmto - Kniha: Základy a kazuistika kánonického manželského práva - Veronika Čunderlík Čerbová (''CIRKEVNÉ, KÁNONICKÉ A KONFESNÉ PRÁVO Pojmy „cirkevné právo“, „kánonické právo“ a „konfesné právo“ sú v právnickej, vedeckej či akademickej sfére bežne používané. Všeobecným významovým spojením medzi nimi je „náboženský“ charakter ich obsahu, ktorý indikuje situácie, kedy a pri akých tematických okruhoch či odvetviach práva sa tieto výrazy používajú. Kedže uvedené pojmy majú spoločného menovateľa – určitý náboženský prvok, mohlo by sa všeobecne predpokladať, že ide o synonymá a nie je dôležité, ktorý pojem sa použije, kedže každý z nich vyjadruje to isté. Uvedený predpoklad však nie je správny, čo potvrdzujú aj viaceré vedecké štúdie či publikácie, ktoré sa tejto problematike venovali.'')--[[Redaktor:Tom78|Tom78]] ([[Diskusia s redaktorom:Tom78|diskusia]]) 20:00, 16. október 2021 (UTC)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* [[Obrázok:MUTCD W3-1.svg|left|thumb|90px|'''''Diskusia vyššie''''']]
15 877

úprav

Navigačné menu