Diskusia s redaktorom:Maajo25/2011-12

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Maajo25/2011-12. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 126 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor Amonet


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Navbox verzus Navigačná lišta[upraviť zdroj]

Ahoj Maajo25, pozerám, že si vytvoril niekoľko navigačných šablón. Chcela by som Ťa však poprosiť, aby si v nich namiesto Navboxu, ktorý je v angličtine, používal slovenský ekvivalent - Navigačnú lištu (aj na samotnej stránke navboxu je napísané, že: Táto šablóna sa nepoužíva.). Ďakujem a tiež vďaka za Tvoje (športové) príspevky :). --Amonet 11:50, 30. júl 2011 (UTC)

Parametre v šablónach[upraviť zdroj]

Tvoja úprava v šablóne {{SVK}} a tiež v šablóne {{MNE}} neplní svoju úlohu. Na to aby vedela šablóna pracovať s parametrami ktoré si pridal, je nutné upraviť šablónu. Takto sú v dokumentácii parametre po zadaní ktorých sa nezobrazí ani minivlajka ani odkaz na mužstvo v športe (podľa parametra). Takže by bolo dobré upraviť šablónu, alebo odobrať parametre z dokumentácie. --Sudo77 18:31, 5. august 2011 (UTC)

Upozornenie[upraviť zdroj]

Ahoj Majo. Respektuj zauzivany farebny styl sablon na slovenskej wikipedii tak ako ti bolo vysvetlene na diskusnej stranke Amonet.--Wookie 11:53, 18. september 2011 (UTC)

Medzera[upraviť zdroj]

Ahoj, robis skvelu pracu v oblasti sportu. Chcem Ti ale poradit: spravne ma byt za kazdou bodkou medzera, teda aj v nazvoch, napr. "I. divízia", 3. Majstrovstvá sveta...", "2. miesto" a pod. Je toho vela na opravu, mozno ked sa budem nudit to opravim, no ked budes pisat nove veci, nezabudni na detaily ;-) Dakujem. Tak vela chuti. --Pe3kZA 09:07, 3. október 2011 (UTC)

Ahoj, dík za radu, viem o tomto mojom gramatickom "prehrešku", bol som zvyknutý na opak, a teraz si odvykávam. Nie vždy to ale ustriehnem.--Maajo25 09:35, 3. október 2011 (UTC)
Tiež chválim dobrú prácu. Ak však články prekladáš z inojazyčných wikipédií, nezabúdaj na šablónu {{preklad}}. --Rádiológ 10:19, 8. október 2011 (UTC)

Medzinárodná netbalová federácia[upraviť zdroj]

Ahoj Maajo25. Vo vyššie uvedenom článku uvádzaš ako jedného zo zakladajúcich členov subjekt: Západná India. Mohol by si prosím upresniť o aký subjekt sa jedná? Ďakujem. A ešte jedna štylistická poznámka. Nepoužívaj prosím v článkoch štýl „v roku 1921 prichádza“ ale vhodnejšie je použitie minulého času „v roku 1921 prišiel“. Ďakujem za porozumenie, --Pescan 09:30, 24. október 2011 (UTC)

Ahoj. Subjekt Západná India sú Západoindické ostrovy v Karibskom mori (Veľké a Malé Antily). Tento termín sa v geografii používa neoficiálne, ale v športovej terminolófii ide oficiálne označenie, hlavne v kriketovom a aj ragbyovom športe, viď West Indies. Čo sa týka používania prítomného času vo veciach minulých, nevedel som, že sa jedná o pravopisnú chybu, keď predsa opisuješ minulost, ktorá sa akoby teraz odohráva, proste opisuješ skutkový stav práve prebiehajúcej minulosti. Okrem toho, párkrát som sa tu už na wikipedii stretol, takže som to považoval za normálne. Keď je to taký problém, skúsim veci do budúcnosti poopraviť. --Maajo25 15:23, 24. október 2011 (UTC)
Ahoj, nie je to pravopisný, ale štylistický problém. Tieto dva spôsoby by sa nemali miešať v jednom článku a o to viac že sa jedná o encyklopédiu. Lepšie je sa vyjadrovať trochu menej literárne ;) Tiež Ti ďakujem že dodržiavaš typografiu takmer dokonale, jedinou chybičkou je, že medzi spojovníkom a mínusom je tiež malý rozdiel. S tou geografickou otázkou som sa na Teba obrátil kvôli wikilinku... ja ako obyčajný čitateľ neviem o čo ide, bolo by vhodné to nejako vysvetliť. Ďakujem za pozornosť, --Pescan 08:15, 3. november 2011 (UTC)
V poriadku, a vieš mi poradit, kde na klávesnici nájdem to "dlhšie" mínus, pretože na mojej klávesnici je spojovník (-) a mínus (-) totožný, a pretože symbol − sa mi nechce vždy hladať a písať. Díky --Maajo25 12:27, 3. november 2011 (UTC)
Na klávesnici ho žiaľ asi nenájdeš, ale ak ho nechceš hľadať, daj si ho napríklad do pieskoviska, budeš ho mať poruke... --Pescan 13:10, 3. november 2011 (UTC)
Práve takúto odpoveď som nechcel počuť, no nič, budem si ho musiet zapamätať. Ešte, že to nie je podobné aj s pluskom. --Maajo25 13:22, 3. november 2011 (UTC)
Môžeš použiť {{--}}.--Rádiológ 20:29, 3. november 2011 (UTC)
Alebo ho nájdeš pod oknom úprav hneď prvá „pomlčka“ a za ňou je neoddeliteľná medzera, pozri [] [[]] {{}} »« – ½ € --Vgt 08:55, 4. november 2011 (UTC)
To je pomĺčka (–), mínus je trochu vyššie (−), ale aj tak díky. Ale týmto ma napadlo, že by to niekto do tých úprav mohol "dopísať". Čo vy na to? --Maajo25 09:30, 4. november 2011 (UTC)
Díky --Maajo25 20:56, 3. november 2011 (UTC)
Nemyslím že je to dobré riešenie. Šablóna {{--}} slúži na vytvorenie pomlčky a medzier medzi hodnotami. Mínus je iné znamienko a pred záporným číslom sa píše bez medzery. Prosím o návštevu tejto stránky. Ďakujem za porozumenie. --Pescan 08:38, 4. november 2011 (UTC)


Olympics[upraviť zdroj]

Hello Maajo! I have seen you are a great Handball fanatic, and I guess you follow other sports too.

Would you be interested to join a project about Olympic Games, focused on all Olympic sports in the Road to London 2012 Olympic Games? It is a forum with one section for each sport and I would really like to have you aboard to follow and support your favourite athletes and teams and, if you want, help with the Handball section.

Let me know here, I will check your page in next hours.

Thanks!

Carlo 184.3.129.255 16:45, 3. december 2011 (UTC)

No, thanks. --Maajo25 18:23, 3. december 2011 (UTC)

Ešte toto[upraviť zdroj]

Diskusia:Kolieskový hokej Bronto 19:28, 25. december 2011 (UTC)

Šablóna:Infobox medzinárodné športové podujatie[upraviť zdroj]

Ahoj, vytvoril som šablónu pre medzinárodné športové podujatie, doteraz si používal hokejový infobox, šablónu nájdeš tu - Šablóna:Infobox medzinárodné športové podujatie, možeš používať namiesto tej hokejovej.--Gepetito 10:42, 29. január 2012 (UTC)

Vo všetkých článkoch som nahradil infobox novým. Ešte by som mohol pridať do infoboxu pre spoločné podujatia mužov a žien, položky - Víťaz - muži a Víťaz - ženy. Čo ty na to?--Gepetito 13:08, 29. január 2012 (UTC)

Ahoj Gepetito, už som si to všimol. Sám som sa chystal na niečo podobné, ale váhal som s tým, pretože som chcel vytvoriť niečo univerzálnejšie. Tú kolónku víťaz muži/ženy určite kvitujem. Takisto by som ta ešte chcel poprosit, aby si zmenil/opravil kolónku usporiadateľ, pretože šablóna "Infobox hokej. podujatie" pri viacerých usporiadateloch blbne (ukaže len vlajky bez názvu, aj to krkolomne/neesteticky) a za (2), nedá sa dat len mesto do tej kolónky, napr pri multišportových podujatiach, ked organizátorom je len jedno mesto, nie štát. Teda aby tam bola vlajka štátu a názov mesta. Čo ty nato? --Maajo25 17:51, 29. január 2012 (UTC)
Tak zatiaľ som opravil kolónku usporiadateľ/usporiadatelia - pri viacerých usporiadateľoch sa budú zobrazovať pod sebou s vlajkou a názvom štátu (ako napr. tu - Majstrovstvá Európy vo volejbale mužov 2011). K tým mestám, myslím že stačí ak je mesto spomenuté v kolónke Počet dejísk (to je číslo a pod tým mesto/mestá). Ešte skúsim spraviť kolónky víťaz muži/ženy, ale to potom bude treba doplniť do už existujúcich článkov.--Gepetito 18:33, 29. január 2012 (UTC)

Tak už som tam pridal aj kolónky víťaz muži/ženy (pozri napr. tu - Majstrovstvá Európy v halovom pozemnom hokeji 2006, nechal som tam aj kolónku víťaz, napr. v článkoch o majstrovstvách sveta mužov, stačí napísať víťaza do tejto kolónky, keď sa jedná len o MS mužov. Myslím že zatiaľ to stačí takto. Čo ty na to?--Gepetito 18:49, 29. január 2012 (UTC)

Ok, to je fajn. K tým organizátorským mestám - bude treba asi urobit nový infobox, kedže asi v tomto nejde to spravit univerzálnejšie. --Maajo25 19:32, 29. január 2012 (UTC)
A ked si už takto "infoboxovo naštartovaný", mal by som zaujem ešte o jeden infobox, na ktorý si teraz netrúfam - Infobox Národné športové družstvo. Ide o to, aby bol maximálne univerzálny (rozumej o to zložitejší), použitelný pre všetky športy. Niečo obdobné ako toto, len univerzálne. --Maajo25 19:43, 29. január 2012 (UTC)

Tak na toto nebudem mať momentálne dostatok času, možno neskor.--Gepetito 19:49, 29. január 2012 (UTC)

Ok, tak potom sa ozvi, dík. --Maajo25 20:01, 29. január 2012 (UTC)

Kategória pre vek[upraviť zdroj]

Ahoj. Všimol som si, že si začal pridávať vekové kategórie do hádzanárskych klubov. Som rád. Možno by stálo za to spraviť kategóriu Hádzanársky klub založený v roku [rok]. Futbalové kluby to tak majú. Táto kategória by mohla byť podkategóriou oných organizačných. Veľa zdaru s pokračovaním kvalitnej práce!

V prvom rade musím povedať, že nie veľmi súhlasím so zavedením tejto kategórie (teda "Organizácie založene v ...") kvôli tomu, že tých organizácií nie je veľa, a ani do blízkej budúcnosti ich nejak veľa nepribudne, a po (2) práve to, že sa miešajú organizácie rôznych zameraní ako šport, astronómia, ekonomia či politika je veľmi nepravdepodobné, že práve touto cestou by čitateľ vyhľadával tiektoré informácie. A ešte keď by sme kategóriu rozdelili do subkategórií, dupľom by sme nemali toľko encyklopedických hesiel na ich zaplnenie. Dopĺňam ich len preto, že tak či tak by si ich podopĺňal ty, takže ti len ušetrím prácu. Subkategóriu "Hádzanársky klub založený v ..." neplánujem, pretože tých hádzanárskych klubov nebudem robiť stovky (vtedy by sa to vyplatilo), ale len pár desiatok. Možno by však stálo za úvahu vytvoriť podkategóriu "Športové kluby založené v ...", súčasťou ktorej by bola aj kategória "Futbalové kluby založené v ...". --Maajo25 (diskusia) 09:16, 9. marec 2012 (UTC)
Ako nad tým rozmýšľam, vlastne s tebou suhlasím s nepotrebou toľko športových kategórií. Organizačné by som nechal, pomôže to orientovať sa v "Zeitgeiste". Tých organizácií nie je veľa, ale nie je ich zas až tak málo, ale zatiaľ bude stačiť jedna úroveň. :) Iswikinumber2 (diskusia) 15:00, 9. marec 2012 (UTC)

Prosba[upraviť zdroj]

Prosím, v článkoch nepoužívaj slová ako "momentálne" alebo "v súčasnosti", vždy sa snaž použiť dátumy alebo roky. Ak sa na ten článok dva-tri roky nikto nepozrie a bude tam "momentálne", tak to bude zbytočne zavádzajúce. Vďaka! --Rádiológ 16:03, 19. marec 2012 (UTC)

Myslel som na to už predtým. Nie je to ale vždy jednoduché. Samozrejme pokúsim sa o zmenu. --Maajo25 (diskusia) 16:31, 19. marec 2012 (UTC)
Ale formuláciu "V roku 2012 hrá najvyššiu ..." nepovažujem práve za naštastnejšiu, pretože ak sa na nu pozrie čitateľ o 2-3 roky, bude znieť prinajmenšom čudne. --Maajo25 (diskusia) 16:38, 19. marec 2012 (UTC)
Ale je to menšie zlo ako keby tam bolo napísané "V súčasnosti hrá najvyššiu ..." :-) --redmir (diskusia) 17:11, 20. marec 2012 (UTC)
Ako som písal, o niekoľko rokov bude veta "V roku 2012 hrá najvyššiu ..." vyznievať čudne (a to nehovorím, že je formulácia chybná a správne by malo byť "V sezóne 2011/12 hrá ...". Preto som radšej za "Momentálne (2012) hrá ...", ktoré s odstupom rokov vyznieva lepšie. --Maajo25 (diskusia) 17:24, 20. marec 2012 (UTC)
aj to je celkom vhodné riešenie.. --redmir (diskusia) 23:08, 20. marec 2012 (UTC)

Osobne[upraviť zdroj]

Nazdar. Jedna taká osobná otázka. V diskusiách na hokej.sk pod nickom Majo25 píšeš ty? Alebo iba náhodná podobnosť nickov? --redmir (diskusia) 16:14, 20. marec 2012 (UTC)

Áno ja, ale už dávnejšie som nič nepísal. --Maajo25 (diskusia) 16:24, 20. marec 2012 (UTC)
Na prelome rokov sme tam obaja pisali. K MS žien do 18 rokov. Inak môj mail mirobe@azet.sk. --redmir (diskusia) 17:05, 20. marec 2012 (UTC)
Môže byť, ale ja sa už nepamätám. --Maajo25 (diskusia) 17:09, 20. marec 2012 (UTC)

Slovenské národné inline hokejové družstvo[upraviť zdroj]

Ahoj, veľmi sa mi páčia tvoje stránky so športovou tematikou. Všimol som si, že všetky družstvá sú pomenované ... inline hokejové družstvo mužov/žien iba slovenské družstvo mužov nemá v názve, že je mužské družstvo. Myslíš, že by si to mohol presunúť nech je to rovnako pomenované? --Mikulas1 (diskusia) 17:42, 19. apríl 2012 (UTC)

Myslím, že áno. --Maajo25 (diskusia) 18:10, 19. apríl 2012 (UTC)

Hongkonské mužstvo[upraviť zdroj]

Ahoj, podľa správnosti je prídavné meno od názvu Hongkong hongkonský. Pozri [1]. --Mikulas1 (diskusia) 21:16, 20. apríl 2012 (UTC)

Dík za upozornenie, ale s kategóriou mi bude musieť pomoct nejaký admin. --Maajo25 (diskusia) 07:20, 21. apríl 2012 (UTC)

Liga majstrov EHF[upraviť zdroj]

Nemali by v tomto článku v sezóne 1983/84 finálové výsledky správne znieť 21–17 a 17–21? Príp. opačne 17–21 a 21–17.. Pokiaľ viem, o víťazstve Dukly sa rozhodlo v 7 m hodoch! --redmir (diskusia) 22:08, 25. apríl 2012 (UTC)

Dík, opravené. --Maajo25 (diskusia) 07:45, 26. apríl 2012 (UTC)

Upozornenie[upraviť zdroj]

Ahoj, začni, prosím, uvádzať vo svojich športových článkoch zdroje, odkiaľ tie štatistiky čerpáš. Ešte tolerujem, že by mohli pochádzať z externých odkazov, ale veľmi pochybujem, že vieš fínsky alebo portugalsky. --Rádiológ diskusia 14:38, 26. apríl 2012 (UTC)

Čo ty vieš, možno viem. Okrem toho ak nie, prekladače existujú. Len dúfam, že nemusím referencie editovať podobne, ako to robíš ty. --Maajo25 (diskusia) 15:33, 26. apríl 2012 (UTC)
To je fakt. Tak to potom nedávaj ako externý odkaz, ale ako zdroj. A tá editácia je hrozne jednoduchá, obyčajná šablóna. Stačí si na to zvyknúť, ide to rýchlo a uľahčí mi to robotu. --Rádiológ diskusia 15:45, 26. apríl 2012 (UTC)
Spýtam sa takto, je tá šablóna nutná, resp. musí tam byť, lebo inak je to neprijatelné? Lebo ja ju zatiaľ považujem len za akúsi nadstavbu, ktorá može a nemusí byť. 8 mesiacov to robím takto, a nikdy nebol problém. Ak to zrazu je, tak to možeš rovno prekopavať polovicu sk wiki. Chem počuť jasné áno alebo nie. Ak áno, nechtiac ale prispôsobím sa. Ale potom to vyžaduj aj od ostatných. --Maajo25 (diskusia) 15:57, 26. apríl 2012 (UTC)
Prekopať pol wiki nie, ale referencie nie sú len "akási nadstavba", takže dobudúcna ich už vkladaj. --peko (diskusia) 11:05, 25. máj 2012 (UTC)

Kategórie[upraviť zdroj]

Ahoj, na margo kategórií, nerob zbytočnú robotu do budúcnosti (napr. NHL kluby, kategorizuj ich podľa šport v meste..., nie tak že jeden praskneš podľa mesta, druhý podľa štátu, tretí podľa Šport v meste...). Ďakujem. --peko (diskusia) 11:05, 25. máj 2012 (UTC)

Ahoj, to jednoducho je a bude robota do budúcnosti. Nebudem pridávat kategórie "Šport v meste..." ak sa ju nechystám do budúcnosti ja (a asi aj nikto iný) doplniť. Preto to hodím do kategórie konkrétneho mesta (ak je vo wiki). A do kategórie štátu to hádžem iba vtedy (málokedy), ak sa klub nachádza v malom meste (prípadne je pomenovaný podľa štátu a nie mesta), a absolutne nehrozí vytvorenie kategórie mesta (prípadne nie je ani samotný článok mesta). Nemusíš sa báť, nerobím to od buka, je v tom systém :) --Maajo25 (diskusia) 11:15, 25. máj 2012 (UTC)
Ale bude to ľahšia robota, keď sa len vytvorí príslušná kategória (jeden edit - vytvorenie chýbajúcej kategórie), ktorá bude v už v článku pridaná, ako keď sa bude musieť vytvoriť kategória a zároveň znova editovať článok aby sa kategória zmenila na správnu (X editov - vytvorenie kategórie + oprava v X článkoch, kde je zanesená nesprávna kategória). K malým mestám: Saint Paul (Minnesota) sa mi nezdá ako malé mesto, rovnako aj Denver. Taktiež je nezmyslom dávať klub do kategórie štátu len preto, lebo má v názve štát (príklad Minnesota Wild), rovnakým nezmyslom ako by bolo napr. zaradenie Bayern Mníchov do kategórie Bavorsko lebo Bayern je vlastne tiež názov štátu Bavorsko, že?). --peko (diskusia) 12:02, 25. máj 2012 (UTC)
Sorry, ale tomuto Ale bude to ľahšia robota, keď sa len vytvorí príslušná kategória (jeden edit - vytvorenie chýbajúcej kategórie), ktorá bude v už v článku pridaná, ako keď sa bude musieť vytvoriť kategória a zároveň znova editovať článok aby sa kategória zmenila na správnu (X editov - vytvorenie kategórie + oprava v X článkoch, kde je zanesená nesprávna kategória) som nerozumel. K malým mestám, so Saint Paulom si sa asi trošku zmýlil, 278 000 obyvateľov na USA je sakramentsky málo (nebude s vytvárat kategória, aby tam boli na dlhú dobu iba 2 položky); s Denverom som sa priznávam zmýlim (resp som asi narýchlo nenašiel kategóriu:Denver). Ten príklad s Bayernom je trochu odveci, koľko príkladov nájdeš pri kluboch v Európe a koľko ich nájdeš v USA? Je to nepomer. Ak sa vytvorí v budúcnosti kategória mesta (ktorá bude obsahovať min 2 položky), príp. špecifickejšia kategória, nie je problém ju jednoducho presunúť. --Maajo25 (diskusia) 12:19, 25. máj 2012 (UTC)
No vidím že si sa chytil na niečo čo nie je podstatné (ale aby sme to napravili, iste máš pravdu, že Saint Paul má ledva 300 tisíc ľudí, ale metropolitná oblasť Saint Paul (jedna strana rieky) - Minneapolis (druhá) má cez 3 milióny, čo na USA určite málo nie je). Ale k veci - ešte raz a pomaly. Ak popcháš kluby (teraz sa bavíme o NHL, ale aj všetko ostatné), do takých kategórií, ktoré už existujú, v budúcnosti to prinesie zmätok, nakoľko niekto kto to bude naprávať si bude musieť dať robotu s tým, že prelezie X článkov a bude meusieť meniť ich kategorizáciu. Ak tam necháš (hoci aj momentálne nevytvorenú) kategóriu typu [Kategória:Šport v ...]], niekedy v budúcnosti stačí vytvoriť len danú kategóriu a všetko je tak ako má byť. Príklad: (ilustratívny) máme kluby New York Rangers, New York Islanders, New York Giants, New York Yankees, New York Mets, New York Knicks, atď.... Idem robiť kategorízáciu, pričom kategória Šport v New Yorku neexistuje a robím ju ad absurdum, takže Rangers a Islanders dám do kategórie mesto New York (lebo existuje), Giants šupnem pod mýtické bytosti (veď giant je obor), Mets dám do kategórie štátu (lebo štadión v skutočnosti leží mimo hranice mesta) a zvyšok radšej nechám iba v kategórii príslušnej ligy (lebo neviem kde inde by som ich mal šupnúť). Všetko je OK, články sú skategorizované, no o pol roka príde niekto iný, ktorý si povie, do čerta, veď sú to všetko kluby ktoré hrávajú v New Yorku, tak im vytvorí kategóriu Šport v New Yorku (lebo to tak má aj Los Angeles a X iných miest) a všetko tam popresúva. Aká bude jeho činnosť - bude musieť vyhľadať každý jeden článok (v tomto príklade sa jedná o šesť klubov), kde prepíše kategóriu v ktorej boli pôvodne napchaté na Šport v New Yorku + vytvorí kategóriu samotnú, teda dokopy musí vykonať minimálne sedem editov (+ musí preklikať nejaké články navyše, aby vyhľadal všetky športové kluby v New Yorku). Ak by však každý z týchto šiestich klubov už bol zaradený do kategórie Šport v New Yorku (ktoré ešte neexistuje, svieti dole v článku ako červený link), jediné čo treba vykonať je vyrobiť kategóriu samotnú (je to o šesť editov menej). Aký je záver? Čím viac klubov (alebo hocičoho) zaradíš do nesprávnej kategórie teraz (lebo sa ti nechce tú kategóriu vytvoriť, alebo z hociakého iného dôvodu), rovnakú robotu chystáš v budúcnosti niekomu inému, kto to bude preliezať a opravovať. --peko (diskusia) 11:50, 29. máj 2012 (UTC)
Ahoj Peko, ako vidím vieš perfektne rozvádzať diskusiu :) K malým mestám sa už vracať nebudem, nemá to až takú vahu ani zmysel sa tu natahovať, ani k tvojmu ironickému príkladu klubov v New Yourku. Takže k veci, ku kategóriám: Otázka, odkiaľ vieš, že kategória "Šport v New Yorku" je tou najspodnejšou, aká existuje. A čo tak "Šport v Manhatane", "Šport v Bronxe, "Šport v New Yersey", alebo "Športové kluby v New Yorku", "Štadióny v New Yourku", "Športovci narodení v New Yourku" atd (nechce sa mi už dalej rozpisovat čo ešte). Prečo už rovno do nich to nepropesúvať? Odkiaľ vieš, že daná kategória nebude obsahovať jednu jedinú položku hoc aj po niekoľkých rokoch. To už rovno presúvajme napr. klub "FK Suchá Lesná" do kategórie "Šport v Suchej Lesnej" alebo "História Športu v Hornej Suchej", hoci aj s predpokladom že tam už asi nikto iný nepridá dalšiu položku. Pozerám, že si vytvoril kategóriu Kategória:Prístavné mestá v Keni či Kategória:Mestá v Keni, prečo si podľa tvojich slov nevytvoril špecifickejšiu kategóriu, napr. "Prístavné mestá v Mombaskej oblasti", "Mestá v Malindskom regóne" (neviem teraz narýchlo aké územné jednotky majú v Keni), prečo si tak neurobil (?), lebo v budúcnosti (možno) pribudne tých miest viac a niekto ich bude "musiet" rekategorizovať do špecifickejších kategórii, dať si tú "námahu", urobit 6-7-8 či koľko editov. Sorry, ale ja nezvyknem vytvárať kategóriu, ktorá má alebo bude mať jedinú položku, lebo to je skoro ako "wiki-hriech" (výnimky samozrejme existujú). K červeným linkom....sorry ale ja ich mažem (ak nemám ja záujem ich "zmodriť"), lebo ak si dotyčný redaktor nedal malú námahu urobiť kategóriu, asi nebude taká podstatná a cez "červenú" kategóriu sa k článkom nedostaneš, tým pádom nemajú žiadnu hodnotu. Treba ich jednoducho zmazať a ja ich mazať budem, pre dobro wikipédie :). K tej "strašnej" robote 6 alebo aj viacerých úprav či už kategórie alebo iným úpravám. Nikto dotyčnému nekáže aby ich urobil, ak to urobí, urobí to s láskou k editácii, aspoň ja to tak robím :) Keď ja vidím chybnú kategóriu (alebo menej špecifikovanú, o ktorej sa tu asi skôr bavíme), nemám najmenší problém ju napraviť, lebo to urobím rád. Keď to niekto berie ako robotu, nech to radšej nerobí. Sorry, ale mne to pripadá, že sa na to pozeráš zo zlého uhlu. Dúfam, že som ta svojimi argumentami presvedčil. A dalšia vec, ked chceš diskutovať, prosím učit tak hneď, pretože minule si sa neozval, takže som predpokladal, že je vec uzavretá. Dík. --Maajo25 (diskusia) 13:31, 29. máj 2012 (UTC)
Teraz pozerám, že Lavíny som umiestnil do Denveru, takže...WTP?? --Maajo25 (diskusia) 12:23, 25. máj 2012 (UTC)
Tiež by som súhlasil s pekom. Je jednoduchšie spraviť štruktúru kategórií hneď ako to následne kategorizovať. Iswikinumber2 (diskusia) 16:12, 25. máj 2012 (UTC)
Uveď príklad. --Maajo25 (diskusia) 16:46, 25. máj 2012 (UTC)
Vytvoril som článok Kúkai a miesto umiestnenia tohto japonského mnícha priamo do kategórie Kategória:Náboženské osobnosti, založil som kategóriu Kategória:Japonské náboženské osobnosti Vytvorené kategórie sa lepšie zapĺňajú ako nevytvorené, červené sa ľahšie vytvoria ako vymazané. Iswikinumber2 (diskusia) 10:52, 30. máj 2012 (UTC)
Takisto som viacero náboženských -izmov (ako Jediizmus, Wicca či Zoroastrizmus) presunul z kategórie Kategória:Náboženstvo do presnejšej kategórie, Kategória:Náboženské smery. Iswikinumber2 (diskusia) 11:02, 30. máj 2012 (UTC)
S tým mníchom si to urobil v poriadku, len dúfam že v kategórii Kategória:Japonské náboženské osobnosti to nebude prvá aj posledná položka. S náboženskými smermi si to urobil tiež v poriadku, ak existuje viac položiek, ktoré môžu mať špecifickejšiu kategóriu, a existuje predpoklad, že položky budú pribúdať (tzn. že existujú aj iné smery) samozrejme že je to ok. Urobil by som to rovnako. S tvojím zmýšlaním nemám problém. --Maajo25 (diskusia) 12:00, 30. máj 2012 (UTC)

Majstrovstvá Afriky v hádzanej[upraviť zdroj]

Hello. Please, don't revert my changes in Majstrovstvá Afriky v hádzanej, because I fixed all interwikis. Your revert of my edit caused bots to add all the wrong interwikis to all wikipedias I fixed. As you can see, only sk/de/es/sv are about Africa Championships for both men and women - all the rest wikipedias' articles are about only men's tournament. Miodzio3 (diskusia) 20:58, 30. máj 2012 (UTC)

(translator) Hi, this is the same tournament, no matter whether there is a female category or not. In all sports on wikipedia it works and that's right. So you have not changed. --Maajo25 (diskusia) 08:23, 31. máj 2012 (UTC)

Edit[upraviť zdroj]

Ahoj, načo si spravil edit v Mirza Džomba, tým, že si pridal do Kategória:Chorvátski hádzanári |Džomba? Marián 2 (diskusia) 14:19, 4. jún 2012 (UTC)

Sorry, nevšimol som si Defaultsort. Ja ho nepoužívam :) Ale keď si už na "linke", chcem sa ťa spýtať, či aj naďalej chceš nechať kategórie Kategória:Majstri sveta v hádzanej a Kategória:Olympijskí víťazi v hádzanej červené. Pretože ja ich zvyknem mazať. --Maajo25 (diskusia) 14:49, 4. jún 2012 (UTC)
Tak ja už neviem aký zmysel má mazanie. Veď časom pribudnú ďalší a potom sa spraví kategória..... Marián 2 (diskusia) 18:14, 4. jún 2012 (UTC)
A keď nepribudnú? To tam môže byť naveky "červená" a tým pádom nepotrebná? Kategória slúži aj na to, aby sa aj cez ňu čitateľ "preklikal" k danému článku. Cez "červenú" kategóriu sa ako k článkom dostane? A ďalšia vec, ak sám autor článku nemá záujem vytvoriť danú kategóriu, potom asi nebude dôležitá. --Maajo25 (diskusia) 18:23, 4. jún 2012 (UTC)
Autor článku má záujem, ale nemá čas. Nie som za toto platený. Určite je to rozumnejšie tam ponechať, ako to hlúpo mazať, aj cez červenú sa môže preklikať k ďalším majstrom sveta. Marián 2 (diskusia) 18:29, 4. jún 2012 (UTC)
Akí ďalší majstri sveta? Ty ju nebudeš chcieť vytvoriť, ani keď bude obsahovať viac článkov??? Potom tie kategórie nevytváraj, keď nemáš čas. Ale potom ich ani nevpisuj do článkov. Čo si za to platený? Alebo ti to niekto prikazuje? Zmazať nie je hlúpe, je to "červený", tzn. neexistujúci odkaz. Vytvoriť ich môžeš hocikedy, trvá to "dlhočiznú" jednu minútu. Ale len v prípade, že plánuješ pridať do danej kategórie/kategórií aj viac člankov. A ty, nie niekto iný, pretože redaktori, ktorí prispievajú do športu je málo, a napr. do hádzanej ešte menej. V opačnom prípade ich radšej ani nevytváraj. Ďakujem. --Maajo25 (diskusia) 18:43, 4. jún 2012 (UTC)
  • Ahoj, nevieš doplniť článok [2]? Nejako neviem nájsť ďalšie umiestnenia. Marián 2 (diskusia) 20:56, 25. jún 2012 (UTC)


Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku TIPOS extraliga hádzanárov 2012/13 si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

--–Bubamara 15:20, 27. jún 2012 (UTC)

Ten zdroj si netrafila. --Maajo25 (diskusia) 15:26, 27. jún 2012 (UTC)
Ten zdroj (jeden z viacerých) triafal TeslaBot. Je jedno, či ide o kopírovanie z konkrétnej stránky, alebo z inej, stále je to kopírovanie. OK? --–Bubamara 15:32, 27. jún 2012 (UTC)

Ľadový hokej na ZOH - Kvalifikácia na ž(Ž)enský turnaj[upraviť zdroj]

Aj v tomto článku, ktorý som nezakladal ja, je Ženský turnaj s veľkým Ž. Takže ak je to podľa teba nesprávne, oprav to. Ja som si nie celkom istý, ako je to správne. Názvy športových podujatí sú spravidla považované za vlastné mená a Ženský turnaj je tiež svojím spôsobom názov športového podujatia. Aj v tomto článku je písaný s veľkým Ž. Ak má byť v nadpise "Ľadový hokej na Zimných olympijských hrách 20xx – Kvalifikácia na Ženský turnaj" malé ž v slove ženský, potom aj v slove kvalifikácia za pomlčkou by malo byť malé k. Aspoň podľa mňa... --redmir (diskusia) 21:25, 23. júl 2012 (UTC)

Názvy hocičoho majú byť z velkým písmenom, ale len v prvom písmene názvu. Takže v názve "Ľadový hokej na Zimných olympijských hrách 2010 – Kvalifikácia na Ženský turnaj" s velkým "Ž" je nonsens. Čo sa týka velkého písmena v názve za pomĺčkou, som na pochybách, stretol som sa v slovenčine s oboma variantmi. Logicky mi tam ide malé písmeno. Tu by mohol poradiť skúsenejší redaktor. Ináč by som ťa ešte poprosiť, aby si sa miernil s tými pomĺčkami v názvoch. Pomĺčka "–" sa na klávesnici nevyskytuje, tj. pri vyhladávaní nastáva problém. Áno dá sa presmerovať na názov so spojovníkom "-", ale robiť to tak donekonečna? Lepšie je použiť názov bez pomĺčky, napr. "Ľadový hokej na Zimných olympijských hrách 2010 (kvalifikácia žien)" príp. ja by som použil "Kvalifikácia v ľadovom hokeji žien na Zimné olympijské hry 2014". Takisto slovo "turnaj" by som z názvu vypustil. Píše sa predsa "Ľadový hokej na ZOH...", nie "Turnaj v ľadovom hokeji na ZOH..." --Maajo25 (diskusia) 09:39, 24. júl 2012 (UTC)

Daniela Hantuchová[upraviť zdroj]

Ahoj, chcel by som kompletne aktualizovať tento článok, no mám menší problém. Pokiaľ som si to dobre pozrel, ty si ju označil ako vhodný na úpravu. Začal som doplňovať text aj so zdrojmi, hlavne čo sa týka hraných zápasov. Teraz som si ale všimol že žiaden z článkov o tenistovi, nemá zdroje priamo na hrané zápasy. Je to teda potrebné ? --Georgeo88 (diskusia) 10:02, 9. august 2012 (UTC)

Absolútne nutné to nie je (v zmysle, že by hrozilo vymazanie článku), ale rozhodne je to značné plus. Článok, ktorý odkazuje na hodnoverné zdroje, má pre čitateľa vyššiu hodnotu - môže si text overiť, môže sa cez ne dostať k ďalším informáciám. Takisto to svedčí o tom, že jeho pisateľ bral jeho tvorbu zodpovedne. Takže ak info o zápasoch čerpáš z hodnoverných zdrojov, tak ich tam rozhodne pridávaj. --Rádiológ diskusia 08:14, 9. august 2012 (UTC)

Ale ja som ho "Na úpravu" needitoval :). K referenciám - určite je to plus, ale zase nie ku každému výsledku samostatnú referenciu, to by potom bolo v článku viac referencií ako článok samotný :) --Maajo25 (diskusia) 09:35, 9. august 2012 (UTC)

Maajo, tak v tom máš pravdu, nazbieralo sa mi tam tých referencií viac než dosť, takže asi to spravím tak, že to referenciu dám len 1 ku každému turnaju. A áno máš pravdu nebol si to ty čo dal na úpravu ale Sudo77, :D no neviem ako som sa k tebe dostal ale aj tak ďakujem.

A Rádiológ osobne si myslím, že referenciu z tenisového zápasu nemožno označiť ako hodnoverný zdroj, lebo je to väčšinou len tlačová správa vydaná TASR, či SITA a tú potom uverejňujú rôzne denníky a portály, ale viem čo si tým chcel povedať, ja sa vždy ak to ide pri svojich článkoch snažím udávať aj zdroje :) --Georgeo88 (diskusia) 10:02, 9. august 2012 (UTC)

Článok som nedal na úpravu ja ani Maajo25, ale Bubamara 19. februára 2012. --Sudo77 13:28, 9. august 2012 (UTC)

Kandidatúra na správcu[upraviť zdroj]

Ahoj Maajo, nerozmyslal si nad kandidaturou na spravcu slovenskej Wikipedie? Zisla by sa nova krv do spravcovskej stojatej vody. --Wookie (diskusia) 15:27, 9. august 2012 (UTC)

Nie, nerozmýšľal, podľa mňa ma precenuješ. Určite nie, ale dík. Chcelo by to osloviť Teslatona či Suda. Toto sú správni kandidáti. --Maajo25 (diskusia) 18:30, 9. august 2012 (UTC)


Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť zdroj]

Ahoj, Maajo25.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 23:03, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Wiki Loves Monuments 2012[upraviť zdroj]

Ahoj, Maajo25/2011-12

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 00:36, 26. jún 2019 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Kategórie MS v ľadovom hokeji[upraviť zdroj]

Len tak mimochodom: v kategórii Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji stránka Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nie je umiestená samostatne pod žiadnym písmenom (tak ako je to na stránkach ženských MS), ale je tam pod písmenom M. Potom aj u mužov by si mal urobiť zmenu v kategóriach pomocou HotCatu, tak ako si to urobil pri ženách. Alebo nie? Ja si myslím, že áno. Čo sa týka samotného článku Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, kategória Majstrovstvá sveta by z neho mala, ísť von, keďže podkategóriou tejto kategórie je práve kategória Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji --redmir (diskusia) 18:06, 12. október 2012 (UTC)

Upravil som aj tebou spomináný článok. Kategória:Majstrovstvá sveta tam pokojne môže ostať, kedže sú tak riešené všetky športy. --Maajo25 (diskusia) 20:37, 12. október 2012 (UTC)
o.k. --redmir (diskusia) 20:46, 12. október 2012 (UTC)

Zimné olympijské hry 2018[upraviť zdroj]

Ahoj Maajo, pozri tieto [3], [4], [5] úpravy od tejto IP. Táto IP urobila zmeny aj na en.wiki [6] a nikto ich nerevertol, na ostatných wiki je to tak ako bola pôvodná verzia. Píšem Ti preto, lebo teraz som na pochybách, či tá úprava nebude náhodou správna, aj keď ja o tom dosť pochybujem. Vedel by si mi to objasniť? Vopred vďaka.

PS: Ak to je nesprávne aj na en.wiki tak to prípadne oprav. --BT 21:33, 22. november 2012 (UTC)

Pochybuješ správne, nebude to asi zle informovaný editor, ale skôr vandal. V každom prípade jeho zmeny bude treba revertnúť. --Maajo25 (diskusia) 21:56, 22. november 2012 (UTC)

Ragby[upraviť zdroj]

Servus. Dnes mi prišla odpoveď z Jazykovedného ústavu, v ktorej mi dali za pravdu. Môžem ti to preposlať na mail ak chceš.--PALIO10 (diskusia) 12:16, 7. december 2012 (UTC)

Hej chcem (majo25@szm.sk). Len pripomínam, že podstatné je, či je to v nejakej (odbornej/oficiálnej) publikácii aj uvedené, nie len či sa na tom teraz dakedy "dumali". --Maajo25 (diskusia) 12:29, 7. december 2012 (UTC)
Poslané.--PALIO10 (diskusia) 11:20, 7. december 2012 (UTC)
No prečítal som si to. Sorry, čakal som, že pošleš screenshot, scan alebo niečo podobné, pretože takto to vyzerá, ako by si to napísal sám :) Ale dajme tomu, že to je pravda.

Slovo ragby je zdomácnený ekvivalent anglického slova rugby pochádzajúceho z dvojslovného názvu rugby football. Ak sa jednotlivé odvetvia športu ragby nazývajú v angličtine rugby league a rugby union a nemajú osobitné slovenské pomenovania, ale sú v slovenčine známe aj ako trinástkové ragby a pätnástkové ragby (podľa počtu hráčov), riešenie, ktoré navrhujete vo svojom e-maile, teda používanie pôvodných anglických pomenovaní rugby league a rugby union popri zástupných slovenských označení trinástkové ragby a pätnástkové ragby, je vhodné....to je ten prípad, ktorý neslúži ako dôkaz uvádzania správnych názvov, pretože nie je uvedený v žiadnej oficiálnej publikácii, napr. SAV. Ináč "trinástkové ragby" a "pätnástkové ragby" nie je slovenské pomenovanie pre tie športy, jedná sa iba o slovenský slang (prevzaté z eng- či fra- jazyka - Rugby XV, Rugby XIII). To, že si myslia jazykovedci, že by bolo správnejšie uvádzať ich anglickými názvami je pekné aj logické, ale pokiaľ to nemajú aj uvedené napr v encyklopédii, musia tu ostať pôvodne názvy. --Maajo25 (diskusia) 11:40, 8. december 2012 (UTC)

Ja to vidím trošku inak. Celý čas odo mňa chceš nejaký dokument alebo dôkaz. Ja som ti ho dal. Ty si za celý čas nepredložil nič, iba sa tu oháňaš nejakými encyklopédiami a neviem čím ešte. Čo viac chceš ako odpoveď z Jazykovedného ústavu? Aj keby to bolo uvedené v nejakej publikácii neznamená to automaticky, že je to tak správne. Takže s tým, že "musia" ostať pôvodné názvy nesúhlasím. A nie, nepísal som to sám, neviem prečo by som to robil.--PALIO10 (diskusia) 11:46, 7. december 2012 (UTC)
Toto nie je dôkaz. Toto si len myslia, alebo skôr myslí jeden človek z SAV, ktorý s touto vecou pravdepodobne prišiel prvýkrát do kontaktu. A napísal ti svoj názor. Takže to nemá váhu. Ja len zo zvedavosti som chcel vedieť, aký majú na to názor. Síce som to velmi nečakal, ale mohli ti poslať aj odovodnenie, že tak a tak sa to už používa a je to uvedené v jednej či viacerých odborných publikáciách/encyklopédiách. To by bol iný prípad. A áno, keby to bolo uvedené v encyklopédii od SAV, bolo by automaticky správne. --Maajo25 (diskusia) 11:58, 8. december 2012 (UTC)
Stále hovoríš dookola to isté a nepredložil si žiadny dôkaz. Takto je to moje slovo pri tvojmu.--PALIO10 (diskusia) 12:02, 7. december 2012 (UTC)
Ja nemusím prikladať dôkaz, pretože ja zmenu nerobím. Musí ho ten, kto chce robiť zmeny. Skús si pozrieť nejaké encyklopédie, a budeš mat dôkazy. --Maajo25 (diskusia) 12:11, 8. december 2012 (UTC)
Podľa kodifikovaných slovníkov je správne ragby. --Rádiológ diskusia 12:19, 8. december 2012 (UTC)
Majo, ale pokiaľ chceš obhajovať niečo, čo si napísal, ten dôkaz, ktorý potvrdzuje tvoj názor dať musíš. --Pe3kZA (diskusia) 12:36, 8. december 2012 (UTC)
Nemusím, vysvetlil som to vyššie.--Maajo25 (diskusia) 12:37, 8. december 2012 (UTC)
Čiže slovo "ragby" označuje tento šport vo všeobecnosti a tak je ekvivalentom anglického pomenovania "rugby football". Nie je tam nikde napísané, že označuje jedno z odvetví tohto športu.--PALIO10 (diskusia) 12:34, 7. december 2012 (UTC)

Add: Redmir – prosba[upraviť zdroj]

Od tvojho prvého dnešného "varovania" na moju adresu som v sk článku o MS vo florbale urobil jedinú zmenu a to v tom, že som tam hodil link na Report z finále. Myslím, že to má svoju logiku a nemá to nič spoločnw s niečím, čo by wikipediu robilo športovým onlajn prenosom. Náznaky športového onlajn prenosu má en wikipedia, kde napr. pri MS v hokeji zaznamenavajú každú zmenu stavu skóre, čo už považujem za trocha prehnané. Ale keď im to tak vyhovuje, je to ich vec... Wikipédia by mala informovať o niečom, čo už skončilo... Čiže ked skončí jedna z tertín nejakého zápasu, tak nič by nemalo brániť tomu, aby konečné skóre tejto tretiny bolo nahodené na wikipédiu... Takže nemyslím, žeby som robil dačo zlé.. Okem toho, že sa "montujem" do tebou založeného článku.. Ale aj do mojich článkov sa hrabú iní redaktori, pričom nie vždy ich zásahy považujem za správne.. Ale nerobím z toho nejaký veľký problém..
PS: Na základe tvojej prosby som nenahodil skóre 1. tretiny finále, ale mám zato, že po skončení druhej by tam už skóre oboch tretín mohlo figurovať. --redmir (diskusia) 16:03, 9. december 2012 (UTC)

1) Od mojho upozornenia si urobil 2, nie 1 edit. 2) nič sa nestane, keď sa nebude aktualizovat tretina alebo zápas, aktualizujem raz denne, vždy na druhý deň, ked sú všetky zápasy ukončené. Nikto, pripomínam nikto nie je na sk wiki zvedavý na priebežné výsledky tretín, ak je niekto zvedavý, v externých odkazoch nájde link či linky, ktoré ho odkážu na stránky, ktoré sa podrobne venujú turnaju i zápasom 3) tým že edituješ tolko velakrát jednu stránku, zatažuješ tým server (a tým pádom spomaluješ načítavanie) a zneprehľadnuješ históriu stránky, v ktorej ja ako autor článku kontrolujem každý jeden edit. A kedže TY tých editov robíš velmi vela, musím tolko vela krát aj ja prezerat vykonané zmeny, nehovoriac o tom, že nie vždy sú tie edity správne alebo vhodné. Ak chceš editovať, urob tak na jeden pokus, ináč ta budem musieť upozornovať šablónou {{Zobraz náhľad}}, ktorú by si mal používať. Wikipédia nie sú preteky ani súťaž, kto má viac editov! 4) Keď považuješ zásahy do "tvojich" článkov za nie velmi správne, nikto ti nebráni, aby si ich neupravil 5) Nabudúce, keď niekto diskutuje na tvojej diskusnej stránke, diskutuj tam, neprenášaj tému na iné diskusie, dobre? To sú jednoducé veci, ktoré by mal vedieť každý nováčik, nie to ešte redaktor, ktorý je na wiki 3 roky --Maajo25 (diskusia) 16:25, 9. december 2012 (UTC)
Z tvojich výhrad ako úplne opodstatnená by mohla vyznieť iba jediná: zaťažovanie serveru. Čo sa tlačítka Zobraziť náhľad týka, toto používam veľmi často. Nemusíš sa "obávať", že ho nevyužívam... :-) Ale čo keď aj častým využívaním práve tohto tlačítka sa takisto zaťažuje server? Ak nie, beriem späť. Keďže máš prehľad o tom, že nikto není zvedavý na výsledky tretín, obdivujem ťa za schopnosť mať takýto prehľad o obrovskom množstve ľudí. O preteky v počte editov záujem nemám! Keď niekto edituje moje články, mne práve viac vyhovuje, keď je tých editov väčší počet menšieho rozsahu. Vtedy sa mi to kontroluje jednoduchšie, ako keby som mal skontrolovať jeden alebo dva mamutie edity. To, že som ti odpovedal do tvojej diskusie, tak to preto, lebo som nevedel, ako ti to viac vyhovuje, či v mojej alebo tvojej. Vychádzal som z toho, že svoju diskusiu máš viac pod kontrolou ako moju, preto som reagoval v tvojej. Hoci je pravdou, že reaguje a odpovedá sa spravidla v tej istej diskusii. Nejak mi to uniklo... --redmir (diskusia) 17:02, 9. december 2012 (UTC)
Vôbec nevidno, že by si tlačidlo Náhľadu používal, hovorí o tom množno mikroeditov, ktoré neustále robíš. Vždy používaj jeden edit na vykonanie všetkých zmien. a dalšia vec, si slepý, ked nevydíš šablónu pracuje sa v článku? alebo ako si to mám zase vysvetlovať? --Maajo25 (diskusia) 17:13, 9. december 2012 (UTC)
Keď v 1 článku upravujem 4 kapitoly, tak to nejde ani urobiť 1 editom. Ja upravujem články väčšinou v rámci kapitol, nie celý článok naraz. Lebo ak použijem tlačítko Editovať tam celkom hore po kloknutí ktorého sa načítava editácia celej stránky, trvá to niekedy veľmi dlho kým to načíta a potom to zaťažuje server aj môj PC. Toto tlačítko používam spravidla iba vtedy, keď editujem infobox alebo úvod článku. na niektorých cudzojazyčných wiki majú tlačidlo Editovať aj samostatne pre editáciu úvodu a infoboxu (napr. na maďarskej wiki tlačidlo bevezető szerkesztése). Predpokladám že preto, aby zbytočne nezaťažovali server načítavaním editácie celej stránky.--redmir (diskusia) 18:13, 9. december 2012 (UTC)
K tvojmu umiesteniu šablóny Pracuje sa v konkrétnom článku by som sa ani nemal vyjadrovať. Ale asi lepšie bude vyjadriť sa. Takže tak: táto šablóna by sa mala využívať nato, aby nedochádzalo ku konfliktom pri úprave stránok. Konflikty sú síce riešiteľné, ale bez nich je to pre redaktorov oveľa jednoduchšie. Keď niekto takúto šablónu umiestni, mal by ju aj využívať. Ja ale nevidím nič, čo by svedčilo o tom, aby si ty túto šablónu užitočne využil. Hodil si ju tam o 16:01 UTC, a do 18:08 UTC si tam nehodil žiadny edit. Okrem dvoch vrátení mojich revízií. Načo sim ju tam teda umiestnil? To už je podľa mňa horšie ako detské správanie... --redmir (diskusia) 18:14, 9. december 2012 (UTC)
Čo sa týka toho, že úpravy robíš raz za 24 hodín a to spravidla na nasledujúci deň, tak ked sa ti to tak páči, tak kľudne. Ale ja zatiaľ nepoznám na wikipedii taký prepis, ktorý by zakazoval inému redaktorovi editovať tvoj článok už v deň, keď sa určitá udalosť uzavrie. A zvlášť dnes, keď sa MS definitívne skončili a výsledky sú známe... JA NAOPAK VYCHÁDZAM Z TOHO, ČO JE UVEDENÉ NA HLAVNEJ STRÁNKE: VÍTAJTE VO WIKIPÉDII, SLOBODNEJ ENCYKLOPÉDII, KTORÚ MOŽE UPRAVOVAŤ KAŽDÝ. --redmir (diskusia) 18:16, 9. december 2012 (UTC)
Zjavne si ma nepochopil, ja nie som proti úpravám kohokolvek, ak sú teda správne. Problém je v tom, ako ich upravuješ TY OSOBNE. A to v tom, že sršíš jeden edit za druhým, a zneprehladnuješ tým históriu a následnú kontrolu článku. Vyššie som ti to vysvetloval. A šablónu som tam dal, pretože mám článok otvorený a priebežne na nom robím úpravy, ale dávam iba náhľad (tak ako by to mal robit každý), preto nevidíš zmeny :) Okrem toho zbytočne pozeráš hodiny, nikto nesmie menit článok prinajmenšom týžden, ak je tam táto šablóna. K tvojim editom po kapitolách len toľko: slúžia, ak chceš urobit zmenu (zväčša preklepy) len v konkrétnej kapitole, nie aby si editoval kapitolu za kapitolou jednu po druhej. Ak chceš editovat viac kapitol, daj si upraviť celý článok a vykonaj na nom všetky zmeny tak, aby si editoval samotný článok čo najmenej, najlepšie na jeden jediný raz. OK? --Maajo25 (diskusia) 18:25, 9. december 2012 (UTC)
Ak vám do toho môžem vstúpiť - Redmir, jednoznačne sa má ukladať na čo najmenších počet editov. Samozrejme, nikto nie je nemomylný, tak sa to vždy nedá. Po uložení si všimne chybu, ktorú predtým nevidel a pod. Tiež editujem po kapitolách, ale riešim to externým ukladaním. Ak Ti lepšie vyhovuje kontrola kopy menších editov ako väčšieho editu, tak si asi výnimka. A priebežne výsledky tretín, či polčasov do encyklopédie skutočne nepatria. Ak ma zaujíma priebežný výsledok, nemám problém si ho nájsť inde. --Lalina (diskusia) 18:43, 9. december 2012 (UTC)
Lalina, súhlasím. Robím to rovnako. Znažím sa urobit čo najmenej editov na jeden článok, a samozrejme preklepy či pravopisné chyby sa nedajú vždy ustrážiť. Sám ich robím dosť :) za čo na seba nie som vôbec hrdý. Ked mám dlhší článok, tiež (pre istotu) ukadám aj do externého programu. A editom po jednotlivých výsledkoch či dokonca tretinách (!) - to fakt nepatrí na našu wiki, na to slúžia iné stránky a servery - a som rozhodne proti tomu. --Maajo25 (diskusia) 18:52, 9. december 2012 (UTC)

Kategórie[upraviť zdroj]

Na kategóriách veľmi nezáleží, ale nahradiť umiestnenie v najvyššom mieste stromu ("Ekonómia a ekonomika") kategóriou "Ekonomické pojmy" je slušne povedané absurdné. Ekonomický "pojem" (správne má byť termín) je totiž všetko, čo tu je o ekonómii, t.j. každý článok, čo je na tejto encyklopédii o ekonómii je "ekonomický pojem", tak potom to už rovno môže ostať v najvyššej kategórii. O tom, že pod "Ekonomický pojem" to nikto nebude hľadať ani nemusím hovoriť. Takisto napríklad presunúť platobnú kartu pod kategóriu "banky" a podobné presuny je dosť neintuitívne. Načo to všetko vôbec robíš? Bronto (diskusia) 21:42, 24. december 2012 (UTC)

Dá sa súhlasiť s tým, že väčšina ekonomických článkov patrí do kategórie "Ekonomické pojmy". Ale keď existuje konkrétnejšia kategória pre ekonomické pojmy a hlavná kategória (Ekonómia a ekonomika) je/bola totálne preplnená, prečo tak nespraviť? Že to niekto nebude hľadať pod pojmami? Nemám náhodou toho niekoho aj učiť, ako vyhľadávať heslá pomocou kategórií? A nepresunul som platovnú kartu, ale debetnú kartu. --Maajo25 (diskusia) 22:08, 24. december 2012 (UTC)
Poviem to inak: "Ekonomické pojmy" a "Ekonómia a ekonomika" je presne to isté len povedané inými slovami. To sa ti nezdá čudné? Keď už tak by sa to muselo volať "Nezaraditeľné ekonomické termíny" alebo podobne. Treba trochu aj rozmýšľať. A ešte takto: Takže teraz presunieš všetko, čo je priamo pod "Ekonómia a ekonomika" pod "Ekonomické pojmy" - a tie Ekonomické pojmy už naraz preplnené nebudú? Bronto (diskusia) 22:11, 24. december 2012 (UTC)
"Ekonomické pojmy" a "Ekonómia a ekonomika" v žiadnom prídade nie je to isté. V kategórii "Ekonómia a ekonomika" sa nachádzali aj názvy inštutúcií, ekónomov, systémov, problémov, literatúr atď. A v kategórii "Ekonomické pojmy" už nie je podkategória, do ktorej by sa mohli príslušné pojmy presunúť, resp. nevidím (momentálne) dôvod, prečo by sa v nej nejaká podkategória(e) mala spraviť. Ak ho niekto vidí, prosím. --Maajo25 (diskusia) 22:30, 24. december 2012 (UTC)
Aj názvy ľudí a inštitúcií sú pojmy, keď už by sme to chceli brať striktne. Ale dobre, vidím, že to budem musieť nasilu porozdeľovať pod jednotlivé témy, takto to nemôže ostať, aby základné termíny boli v nejakej odpadovej kategórii. Bronto (diskusia) 23:06, 24. december 2012 (UTC) P.S.: Okrem toho tam je ešte aj kategória Ekonomická terminológia, tak to zas bol geniálny nápad. Bronto (diskusia) 23:09, 24. december 2012 (UTC)