Dobré rádio

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dobré rádio
Príjem internetové vysielanie
Typ stanice súkromná komerčná
Krajina Slovensko
Sídlo Drieňová 34,
821 02 Bratislava
Začiatok vysielania 28. máj 2018
Cieľová skupina 14 – 49 rokov
Hudobný formát Hot AC
Slogan Najväčšie hity, pozitívne správy
Vlastník Dobré médiá, s.r.o.
Webstránka
www.dobreradio.sk

Dobré rádio je slovenská internetová rozhlasová stanica, ktorá je súčasťou mediálneho domu Dobré médiá, s.r.o., do ktorého patrí viacero online médií vrátane spravodajského portálu Dobré noviny. Zameriava sa na dospelého poslucháča, hrá prevažne hity od 80. rokov až po súčasnosť.

Jedinečným prvkom vysielania sú pozitívne správy, ktoré rádio vysiela každú hodinu. Počas dňa dominuje prúdové vysielanie, ktorého súčasťou sú moderované šou a rozhovory.

Rádio vysiela na svojej webovej stránke www.dobreradio.sk a prostredníctvom rôznych streamovacích aplikácií.

Vznik[upraviť | upraviť kód]

Dobré rádio vzniklo 28. mája 2018[1], v deň šiesteho výročia založenia portálu Dobré noviny. 3. septembra 2018 spustilo profesionálne celodenné moderované vysielanie.[2]

Prechod na terestriálne vysielanie[upraviť | upraviť kód]

8. októbra 2020 Dobré rádio požiadalo Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR) o udelenie licencie na multiregionálne terestriálne rozhlasové vysielanie.[3] V jesennom výberovom konaní žiada o pridelenie 21 frekvencií po celom Slovensku. RVR mala o pridelení frekvencií rozhodnúť 19. novembra 2020, konanie však bolo pre núdzový stav vyhlásený v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu prerušené.[4]

V prípade úspechu chce Dobré rádio vysielať svoj program prostredníctvom rozhlasových frekvencií v najkratšom možnom termíne po udelení licencie. „Chceme priniesť niečo nové, čo tu ešte v éteri nie je. Koncept výhradne pozitívneho spravodajstva je overený, už sme 8 rokov na internete a máme s ním dobré skúsenosti a teraz o to viac, že sme v pandemickom období, keď sú pozitívne správy vyslovene potrebné. Dopyt zo strany verejnosti je vidieť a toto považujeme za kľúčový dôvod,“ povedal pre médiá o ambíciách Dobrého rádia jeho zakladateľ Róbert Sedlák.[5]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. A.S, Petit Press. Na Slovensku začalo vysielať nové internetové Dobré rádio [online]. ekonomika.sme.sk, [cit. 2019-02-02]. Dostupné online.
  2. Internetové Dobré rádio dnes spúšťa celodenné moderované vysielanie [online]. strategie.hnonline.sk, [cit. 2019-02-02]. Dostupné online.
  3. WWW.RADIA.SK. Dobré rádio sa uchádza o voľné frekvencie [online]. www.radia.sk, [cit. 2021-01-10]. Dostupné online.
  4. WWW.RADIA.SK. Jesenné výberové konanie je odložené [online]. www.radia.sk, [cit. 2021-01-10]. Dostupné online.
  5. WWW.RADIA.SK. Rozhovor: Veríme, že frekvencie pre Dobré rádio dostaneme [online]. www.radia.sk, [cit. 2021-01-10]. Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]