Rádio Expres

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Rádio Expres
Príjem terestriálne (FM), káblové a internetové vysielanie
Typ stanice súkromná
Krajina Slovensko
Sídlo Bratislava
Generálny riaditeľ/ka Ivan Antala
Začiatok vysielania 2000
Hudobný formát Hot AC
Slogan Baví nás baviť vás
Webstránka
www.expres.sk

Rádio Expres je komerčná rozhlasová stanica, jej prevádzkovateľom je spoločnosť D.Expres a. s.

Vysielanie[upraviť | upraviť zdroj]

Vysielanie začalo 31.decembra 1999 keďže do tohto dňa muselo podľa zákona rádio začať vysielať. Vysielanie v plnom rozsahu začalo v roku 2000.

Formát rádia je Hot AC[1], cieľová skupina, ktorú sa rádio v prevažnej miere snaží osloviť sú poslucháči vo veku 20 až 40 rokov so stredným a vyšším vzdelaním. Rádio kladie dôraz na spravodajstvo a hudbu. Dominantnou zložkou spravodajstva sú okrem správ z domova a zo sveta, meteorologické správy. Dôležitou zložkou, ktorá rádiu vo veľkej miere pomáha, je dopravný servis.

Rádio terestriálne vysiela takmer výlučne cez sieť vysielačov príbuznej firmy Expres Net a. s. v súčasnosti ich má približne 31, reklamný priestor zabezpečuje firma Expres Media. Okrem celoplošnej reklamy vysiela aj regionálne spoty rozdelené do regiónov Bratislava, juh, Trenčín, Žilina, stred, Tatry a Východ. Takéto spoty sú lacnejšie a určené sú prevažne firmám, ktoré potrebujú osloviť najmä ľudí v danom regióne.

Väčšinu dňa tvorí vysielanie zostavené zo spravodajstva (každú hodinu, doprava každú polhodinu), moderátorských vstupov a hudby, rozdelené je do niekoľkých blokov, pričom každý blok robí iný moderátor. Vstupy sú v posledných mesiacoch orientované viac na zábavu. Súčasťou vysielania sú aj špecializované relácie ako hitparády

Počúvanosť[upraviť | upraviť zdroj]

Rádio Expres je s počúvanosťou 19,7% najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou podľa prieskumu Market & Media & Lifestyle spoločnosti Median SK (2+3 Q 2015).[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. CENKOVÁ, Renáta. Formátovanie slovenských komerčných rádií [online]. Prešovská univerzita v Prešove, [cit. 2012-05-14]. Dostupné online.
  2. http://www.radia.sk/pocuvanost/tabulka/percenta/slovensko.html?strana=1&vlna=60

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]