Trnavské rádio

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Trnavské rádio
Trnavske radio logo 2019.png
Príjem terestriálne (FM), káblové a internetové vysielanie
Typ stanice komerčná
Krajina Slovensko
Sídlo Trnava
Generálny riaditeľ/ka Dušan Vančo
Začiatok vysielania 17. november 2017
Cieľová skupina 30-55
Hudobný formát AC
Slogan „Čo je trnavské, to je dobré“
Kľúčoví ľudia Pavol Jurák, Dušan Vančo
Webstránka
trnavskeradio.sk

Trnavské rádio je nezávislá súkromná rozhlasová stanica vysielajúca na západnom Slovensku na frekvencii 103,9 MHz. Hudobný formát je mixom hudby 90. rokov, súčasného popu a nezávislej hudby. Výrazne podporuje regionálnych hudobníkov a kapely. Je treťou[1] najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou v Trnave.

Spravodajstvo tvoria čerstvé regionálne správy určené obyvateľom Trnavy a širšieho okolia. Vysiela ich vždy 5 minút pred celou pod sloganom Správy o päť minút skôr, ako ostatní.[2] Súčasťou spravodajstva je regionálny dopravný servis.

Trnavské rádio spolupracuje so spoločnosťou Google, vďaka čomu čerpá dopravné informácie priamo z aplikácie Waze. Má vlastný podcast „Do ucha“, v ktorom publikuje[3] to najlepšie z vysielania, ale aj reláciu „Veda pri víne“ zameranú na popularizáciu vedy. Vizuálna identita je inšpirovaná farebnosťou[4] cukríkov z trnavského Figara, ktoré sa v meste kedysi vyrábali. Vysielacie štúdio sa nachádza v presklenej budove na Nádvorí, priestore súčasnej kultúry, v historickom centre mesta Trnava.

Trnavské rádio sa hlási k odkazu novembra 1989. Aj preto začalo vysielať na poludnie 17. novembra 2017. Je rádiom so spoločenskou zodpovednosťou, transparentným prístupom k obsahu a celkovej komunikácii.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. DENNIKN.SK. Denník N [online]. dennikn.sk, [cit. 2019-09-12]. Dostupné online.
  2. MEDIALNE.SK. Trnavské rádio vysiela z nového štúdia, pridalo regionálne spravodajstvo [online]. medialne.etrend.sk, [cit. 2019-03-19]. Dostupné online.
  3. REDAKCIA. Trnavské Rádio má nový podcast, koncerty, stream a letnú kampaň | mediahub.sk - správy o médiách, marketingu a reklame [online]. [Cit. 2019-03-19]. Dostupné online.
  4. ENJOY :) (P.R.). Trnavské Rádio 103,9 FM [online]. www.trnavskeradio.sk, [cit. 2019-03-19]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]