Vladimír Bilčík

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vladimír Bilčík
slovenský politik a pedagóg
Narodenie27. máj 1975 (44 rokov)
Bratislava
Alma materUniversity of Oxford

Vladimír Bilčík, M.Phil., PhD. (* 27. máj 1975, Bratislava) je slovenský politik, člen predsedníctva[1] SPOLU – občianska demokracia, expert na európsku a zahraničnú politiku SR a pedagóg. V súčasnosti je poslanecom Európskeho parlamentu zvoleným za koalíciu Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia.

Pôsobí ako pedagóg na Katedre politológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Pred vstupom do politiky pôsobil takmer 20 rokov ako vedúci výskumného programu Európska únia v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA).

Vzdelanie[upraviť | upraviť kód]

Študoval na The Armand Hammer United World College, Montezuma, USA, medzinárodná stredná škola ukončená International Baccalaureate (1991-1993), Swarthmore College, Swarthmore, USA. Bachelor of Arts (B.A.) v odboroch ekonomika a politológia so zameraním na verejnú politiku a medzinárodné vzťahy (1993-1999), University of Oxford, St Antony´s College, Oxford, Veľká Británia. Master of Philosophy (M.Phil.) v odbore európska politika (1997-1999) a doktorát (PhD.) v odbore teória politiky Katedry politológie FiF Univerzita Komenského (obhajoba dizertácie v roku 2007).

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Náš tím [online]. SPOLU — občianska demokracia, [cit. 2019-04-08]. Dostupné online.