Hermiona Grangerová: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 185 bajtov ,  pred 2 rokmi
chýba zhrnutie úprav
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
* [[Harry Potter a Fénixov rád (kniha)|''Harry Potter a Fénixov rád'']] – Cez leto a [[Vianoce]] bývala v Siriusovom dome, stala sa prefektkou, prejavovali sa jej city k Ronovi. Prišla s návrhom založiť antiumbridgeovskú skupinu [[Dumbledorova armáda]]. Umbridgeovú vylákala do Zakázaného lesa, kde ju napadlo stádo rozzúrených kentaurov. Následne na ministerstve v Oddelení záhad zachránila spolu s priateľmi proroctvo. Vážne ju zranil jeden nemý smrťožrút, ale uzdravila sa. Spolu sa im podarilo dokázať, že Voldemort sa vrátil.
* [[Harry Potter a Polovičný princ (kniha)|''Harry Potter a polovičný princ'']] – Stala sa členkou Slugyho klubu, opäť menovaná za prefektku. Nenávidela Rona za to, že sa bozkával s Lavender Brownovou. Po pokuse o otravu Rona sa opäť dali dokopy. Spravila premiestňovacie skúšky. V záverečnom súboji, keď mala strážiť Snapa, ju oklamal a vinila sa, že ona môže za to, že Snape zabil Dumbledora.
* [[Harry Potter a Dary smrti (kniha)|''Harry Potter a Dary smrti'']] – Nevrátila sa do Rokfortu, ale s priateľmi išla hľadať horcruxy. Dumbledore jej v poslednej vôli odkázal originálnu knižku ''Rozprávky barda Beedla''. Keď Ron odišiel, celé noci plakala, no keď sa vrátil, plne sa prejavil ich vzťah. Keď Harryho, Rona a Hermionu chytili lapači, použila na Harryho pŕhliace zaklínadlo, aby tak získala čas. V sídle Malfoyovcov ju mučila smrťožrútka Bellatrix Lestrangeová. Bojovala na Rokforte, zachránila Goyla pred plameňmi Satanského ohňa. Bola svedkom zabitia Voldemorta Harryho rukou. Vydala sa za Rona a mali dve nádherné deti – Huga a Rose.
* Rozprávky Barda Beedla – Pri venovaní knihy bola spomenutá ako Hermiona Grangerová.
 
Anonymný používateľ

Navigačné menu