Ginny Weasleyová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Ginny Weasleyová
Bonnie Wright crop2.jpg
Bonnie Wright, predstaviteľka Ginny Weasleyovej
Základné informácie
Séria Harry Potter
Autor Joanne Rowlingová
Herec Bonnie Wrightová
Slovenský dabing Silvia Došeková
Prvý výskyt Harry Potter a Kameň mudrcov
Posledný výskyt Harry Potter a Dary smrti
O postave
Celé meno Ginevra Molly Weasleyová
Prezývka Ginny
Dátum narodenia 11. august 1981
Pohlavie žena
Druh bytosti Čarodejnica
Rodina Molly Weasleyová (mama), Arthur Weasley (otec), Ron Weasley (brat), Bill Weasley (brat), Charlie Weasley (brat), Percy Weasley (brat), Fred and George Weasleyovci (bratia)
Manžel(ka) Harry Potter
Potomkovia James Sirius Potter, Albus Severus Potter, Lily Luna Potterová
Fakulta Chrabromil

Ginny Weasleyová, celým menom Ginevra Molly Weasleyová, neskôr Potterová je fiktívna postava z fantasy série o Harrym Potterovi. Narodila sa 11. augusta 1981.

Je jediná dcéra Molly a Artura Weasleyovcov , najmladšia z rodiny. Má šesť bratov: Billa, Charlieho, Percyho,Freda, Georga a Rona. Od mala bola zamilovaná do Harryho, mala strach sa s ním rozprávať, v jeho prítomnosti bola nervózna. V roku 1992 nastúpila na Rokfort, ktorý v roku 1999 úspešne ukončila. V prvom ročníku ju Tom Riddle zneužil na otvorenie Tajomnej komnaty. V piatom dieli sa zmierila, že s Harrym nikdy nebude a v jeho prítomnosti sa neskôr správala normálne. Bola členkou Dumbledorovej armády. Chodila s Michaelom Cornerom a Deanom Thomasom, neskôr sa rozišli a začala chodiť s Harrym, ktorý si uvedomil, že je do nej zamilovaný. Po smrti Dumbledora sa rozišli, aby Harry mohol zničiť horcruxy. V šiestom ročníku sa zúčastnila bitky o Rokfort. Po smrti Voldemorta sa dali dohromady, zobrali sa a majú tri krásne deti - Jamesa Siriusa, Albusa Severusa a Lily Lunu Potterovcov.V prvom filme je veľmi plachá a uteká od všetkého,no ako získava istotu a sebavedomie,badať v nejistú dávku odvahy-jednoducho bude bojovať!

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Ginny je krásna, má ohnivo červené dlhé vlasy. Je vynikajúca v Odpaľujúcom zaklínadle. Vlastní chumkáča Arnolda, ktorého jej kúpili v obchode jej bratov - Weasleyovské výmysly a vynálezy. Je vynikajúcou hráčkou metlobalu. Na Rokforte bola v Chrabromilskom mužstve na pozícii triafačky a stíhačky. Po ukončení štúdia bola v družstve Holyheadské Harpye na poste stíhačky, no uvedomila si, že rodina je pre ňu dôležitejšia.