Európska liga UEFA 2020/2021

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Európska liga UEFA 2020/2021
Detaily turnaja
Dátum konaniaKvalifikácia
18. august 2020 - 1. október 2020
Finálna časť
22. október 2020 - 26. máj 2021
Počet tímovFinálna časť: 48+8
Celkovo: 155+55
VíťaziŠpanielsko Villareal
2. miestoAnglicko Manchester United
Turnajové štatistiky
Počet zápasov204
Počet gólov618 (3.03 na zápas)
Návštevnosť108 617 (532 na zápas)
Najlepší strelec (strelci)Portugalsko Pizzi
Španielsko Borja Mayoral
Španielsko Gerard Moreno
Turecko Yusuf Yazici
(všetci 7 gólov)
Najlepší hráčŠpanielsko Gerard Moreno
2019/20202021/2022

Európska liga UEFA 2020/2021 bola 50. sezónou Európskej ligy UEFA, medzinárodnej futbalovej súťaže, ktorej sa zúčastňujú tímy z členských asociácií UEFA. Kvôli pandémii COVID-19 sa zápasy kvalifikácii hrali na jeden zápas. Kvalifikácia sa konala od augusta 2020 do októbra 2020. Skupinová fáza začala od 22. októbra 2020 a skončila 10. decembra 2020.

Víťazom Európskej ligy 2020/2021 sa stal španielsky Villareal, ktorý vo finále zdolal Manchester United. Finále sa hralo v Gdansku v Poľsku na štadióne Stadion Miejski.

Účastnícke miesta[upraviť | upraviť zdroj]

V Európskej lige UEFA 2020/2021 sa zúčastnilo celkovo 213 tímov z 55 členských štátov UEFA. Každá krajina mala pridelený počet miest podľa koeficientov UEFA.

  • Asociácie na 1. až 51. mieste (okrem Lichtenštajnska) malo po tri tímy
  • Asociácie na 52. až 55. mieste malo po dve tímy (platí to od tejto sezóny, keď asociácii na 52. mieste odobrali jedno miesto a asociácii na 55. mieste pridali jedno miesto)
  • Lichtenštajnsko malo iba jeden tím v súťaži (Lichtenštajnsko organizuje iba domáci pohár, žiadnu ligu nemá)
  • Okrem toho 55 tímov vyradených z Ligy majstrov UEFA 2020/2021 bolo postupne presunutých do Európskej ligy UEFA 2020/21

Rebríček UEFA[upraviť | upraviť zdroj]

Účastnícke miesta pre Európsku ligu UEFA 2020/21 boli rozdelené podľa koeficientu UEFA z roku 2019, do ktorého boli započítané výsledky klubov danej krajiny v európskych pohárových súťažiach od sezóny 2014/2015 do sezóny 2018/2019 vrátane

# Asociácia Koef. Tímy Poz.
1 Španielsko Španielsko 103,569 3
2 Anglicko Anglicko 85,462 +1 (UCL)
3 Taliansko Taliansko 74,725
4 Nemecko Nemecko 71,927
5 Francúzsko Francúzsko 58,498
6 Rusko Rusko 50,549 +2 (UCL)
7 Portugalsko Portugalsko 48,232 +1 (UCL)
8 Belgicko Belgicko 39,000 +2 (UCL)
9 Ukrajina Ukrajina 38,900 +2 (UCL)
10 Turecko Turecko 34,600 +1 (UCL)
11 Holandsko Holandsko 32,423 +2 (UCL)
12 Rakúsko Rakúsko 31,250 +2 (UCL)
13 Česko Česko 28,675 +2 (UCL)
14 Grécko Grécko 27,600 +2 (UCL)
15 Chorvátsko Chorvátsko 27,375 +2 (UCL)
16 Dánsko Dánsko 27,025
17 Švajčiarsko Švajčiarsko 26,900 +1 (UCL)
18 Cyprus Cyprus 24,925 +1 (UCL)
19 Srbsko Srbsko 22,250 +1 (UCL)
# Asociácia Koef. Tímy Poz.
20 Škótsko Škótsko 22,125 3 +1 (UCL)
21 Bielorusko Bielorusko 21,875 +1 (UCL)
22 Švédsko Švédsko 20,900 +1 (UCL)
23 Nórsko Nórsko 20,200 +1 (UCL)
24 Kazachstan Kazachstan 19,250 +1 (UCL)
25 Poľsko Poľsko 19,250 +1 (UCL)
26 Azerbajdžan Azerbajdžan 19,000 +1 (UCL)
27 Izrael Izrael 18,625 +1 (UCL)
28 Bulharsko Bulharsko 17,500 +1 (UCL)
29 Rumunsko Rumunsko 15,950 +1 (UCL)
30 Slovensko Slovensko 15,625 +1 (UCL)
31 Slovinsko Slovinsko 15,000 +1 (UCL)
32 Lichtenštajnsko Lichtenštajnsko 13,500 1
33 Maďarsko Maďarsko 10,500 3
34 Severné Macedónsko Severné Macedónsko 8,000 +1 (UCL)
35 Moldavsko Moldavsko 7,750 +1 (UCL)
36 Albánsko Albánsko 7,500 +1 (UCL)
37 Írsko Írsko 7,450 +1 (UCL)
# Asociácia Koef. Tímy Poz.
38 Fínsko Fínsko 7,275 3 +1 (UCL)
39 Island Island 7,250 +1 (UCL)
40 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 7,125 +1 (UCL)
41 Litva Litva 6,750 +1 (UCL)
42 Lotyšsko Lotyšsko 5,625 +1 (UCL)
43 Luxembursko Luxembursko 5,500 +1 (UCL)
44 Arménsko Arménsko 5,250 +1 (UCL)
45 Malta Malta 5,125 +1 (UCL)
46 Estónsko Estónsko 5,000 +1 (UCL)
47 Gruzínsko Gruzínsko 4,750 +1 (UCL)
48 Wales Wales 4,125 +1 (UCL)
49 Čierna Hora Čierna Hora 4,125 +1 (UCL)
50 Faerské ostrovy Faerské ostrovy 4,000 +1 (UCL)
51 Gibraltár Gibraltár 4,000 +1 (UCL)
52 Severné Írsko Severné Írsko 3,875 2 +1 (UCL)
53 Kosovo Kosovo 2,500 +1 (UCL)
54 Andorra Andorra 1,831 +1 (UCL)
55 San Maríno San Maríno 0,666 +1 (UCL)

Rozdelenie tímov[upraviť | upraviť zdroj]

Tímy vstupujúce do tohto kola Tímy postupujúce z predchádzajúceho kola Tímy presunuté z Ligy majstrov
Predkvalifikačné kolo

(16 tímov)

  • 6 víťazov domáceho pohára z asociácií na 50. – 55. mieste
  • 7 tímov z 2. miesta z asociácií na 49. – 55. mieste
  • 3 tímy z 3. miesta z asociácií na 48. – 50. mieste
1. predkolo

(94 tímov)

  • 25 víťazov domáceho pohára z asociácií na 25. – 49. mieste
  • 30 tímov z 2. miesta z asociácií na 18. – 48. mieste (okrem Lichtenštajnska)
  • 31 tímov z 3. miesta z asociácií na 16. – 47. mieste (okrem Lichtenštajnska)
  • 8 víťazov z predkvalifikačného kola
2. predkolo Majstrovská časť

(20 tímov)

  • 17 tímov vyradených z 1. predkola Ligy majstrov
  • 3 tímy vyradené z predkvalifikačného kola Ligy majstrov
Nemajstrovská časť

(72 tímov)

  • 5 víťazov domáceho pohára z asociácií na 20. – 24. mieste
  • 2 tímy z 2. miesta z asociácií na 16. a 17. mieste
  • 3 tímy z 3. miesta z asociácií na 13. – 15. mieste
  • 9 tímov zo 4. miesta z asociácií na 7. – 15. mieste
  • 2 tímy z 5. miesta z asociácií na 5. a 6. mieste
  • 4 tímy zo 6. miesta z asociácií na 1. – 4. mieste
  • 47 víťazov z 1. predkola
3. predkolo
Majstrovská časť
(18 tímov)
  • 10 víťazov z 2. predkola (Majstrovská časť)
  • 8 z 10 tímov, vyradených z 2. predkola Ligy majstrov (Majstrovská časť)
Nemajstrovská časť
(52 tímov)
  • 6 víťazov domáceho pohára z asociácií na 14. – 19. mieste
  • 6 tímov z 3. miesta z asociácií na 7. – 12. mieste
  • 1 tím zo 4. miesta z asociácie na 6. mieste
  • 36 víťazov z 2. predkola (Nemajstrovská časť)
  • 3 tímy vyradené z 2. predkola Ligy majstrov (Nemajstrovská časť)
4. predkolo
Majstrovská časť

(16 tímov)

  • 9 víťazov z 3. predkola (Majstrovská časť)
  • 5 tímov vyradených z 3. predkola Ligy majstrov (Majstrovská časť)
  • 2 z 10 tímov vyradených z 2. predkola Ligy majstrov (Majstrovská časť)
Nemajstrovská časť

(26 tímov)

  • 26 víťazov z 3. predkola (Nemajstrovská časť)
Skupinová fáza
(32 tímov)
  • 13 víťazov domáceho pohára z asociácií na 1. – 13. mieste
  • 1 tím zo 4. miesta z asociácie na 5. mieste
  • 4 tímy z 5. miesta z asociácií na 1. – 4. mieste
  • 8 víťazov zo 4. predkola (Majstrovská časť)
  • 13 víťazov zo 4. predkola (Nemajstrovská časť)
  • 4 tímy vyradené zo 4. predkola Ligy majstrov (Majstrovská časť)
  • 2 tímy vyradené zo 4. predkola Ligy majstrov (Nemajstrovská časť)
  • 3 tímy vyradené z 3. predkola Ligy majstrov (Nemajstrovská časť)
Vyraďovacia fáza

(32 tímov)

  • 12 víťazov skupín zo skupinovej fázy
  • 12 druhých v skupine zo skupinovej fázy
  • 8 tímov na tretích miestach zo skupinovej fázy Ligy majstrov

Termíny[upraviť | upraviť zdroj]

Fáza Kolo Dátum žrebovania Prvé zápasy Druhé zápasy
Kvalifikácia Predkvalifikačné kolo 9. augusta 2020 20. augusta 2020
1. predkolo 10. augusta 2020 27. august 2020
2. predkolo 31. august 2020 17. september 2020
3. predkolo 1. septembra 2020 24. september 2020
4. predkolo 18. septembra 2020 1. október 2020
Skupinová fáza 1. kolo 2. októbra 2020 22. októbra 2020
2. kolo 29. októbra 2020
3. kolo 5. novembra 2020
4. kolo 26. novembra 2020
5. kolo 3. decembra 2020
6. kolo 10. decembra 2020
Vyraďovacia fáza Šestnásťfinále 14. decembra 2020 18. februára 2021 25. februára 2021
Osemfinále 26. februára 2021 11. marca 2021 18. marca 2021
Štvrťfinále 19. marca 2021 8. apríla 2021 15. apríla 2021
Semifinále 29. apríla 2021 6. mája 2021
Finále 26. mája 2021

Kvalifikácia[upraviť | upraviť zdroj]

Predkvalifikačné kolo[upraviť | upraviť zdroj]

Tím 1 Skóre Tím 2
Tre Penne San Maríno 1-3 Kosovo Gjilani
Lincoln Red Imps Gibraltár 3-0

(kont.)

Kosovo FK Priština
FC Santa Coloma Andorra 0-0

(3-4p)

Čierna Hora Iskra Danilovgrad
UE Engordany Andorra 1-3 Čierna Hora Zeta
Glentoran Severné Írsko 1-0 Faerské ostrovy HB Tórshavn
St Joseph's Gibraltár 1-2 Faerské ostrovy B36 Tórshavn
Coleraine Severné Írsko 1-0 San Maríno La Fiorita
NSÍ Runavík Faerské ostrovy 5-1 Wales Barry Town United

1. predkolo[upraviť | upraviť zdroj]

Tím 1 Skóre Tím 2
NK Maribor Slovinsko 1-1

(4-5p)

Severné Írsko Coleraine
Olimpija Ľubľana Slovinsko 2-1pp Island Víkingur Reykjavík
B36 Tórshavn Faerské ostrovy 4-3pp Estónsko FCI Levadia
Riteriai Litva 3-2pp Írsko Derry City
Žalgiris Litva 2-0 Estónsko Paide Linnameeskond
Honvéd Maďarsko 2-1pp Fínsko Inter Turku
Zrinjski Mostar Bosna a Hercegovina 3-0 Luxembursko Differdange 03
Valletta Malta 0-1 Wales Bala Town
Lincoln Red Imps Gibraltár 2-0 Luxembursko Union Titus Pétange
Rosenborg Nórsko 4-2 Island Breiðablik
Aberdeen FC Škótsko 6-0 Faerské ostrovy NSÍ Runavík
Motherwell Škótsko 5-1 Severné Írsko Glentoran
Hammarby IF Švédsko 3-0 Maďarsko Puskás Akadémia
Malmö FF Švédsko 2-0 Poľsko Cracovia
Kukësi Albánsko 2-1 Bulharsko Slavia Sofia
Ventspils Lotyšsko 2-1 Moldavsko Dinamo-Auto
Šachťor Soligorsk Bielorusko 0-0

(1-4p)

Moldavsko Sfintul Gheorghe
Dinamo Minsk Bielorusko 0-2 Poľsko Piast Gliwice
Aarhus Dánsko 5-2 Fínsko Honka
Shamrock Rovers Írsko 2-2

(12-11p)

Fínsko Ilves
FH Island 0-2 Slovensko DAC Dunajská Streda
The New Saints Wales 3-1pp Slovensko Žilina
Vaduz Lichtenštajnsko 0-2 Malta Hibernians
Servette FC Švajčiarsko 3-0 Slovensko Ružomberok
Neftči Baku Azerbajdžan 2-1 Severné Macedónsko Shkupi
Keşla Azerbajdžan 0-0

(4-5p)

Albánsko Laçi
Hapoel Be'er Sheva Izrael 3-0 Gruzínsko Dinamo Batumi
Nõmme Kalju Estónsko 0-4 Slovinsko Mura
Bodø/Glimt Nórsko 6-1 Litva Kauno Žalgiris
Fehervár Maďarsko 1-1

(4-2p)

Írsko Bohemians
Apollon Limassol Cyprus 5-1 Gruzínsko Saburtaro Tbilisi
Maccabi Haifa Izrael 3-1 Bosna a Hercegovina Željezničar
Alaškert Arménsko 0-1 Severné Macedónsko Renova
Partizan Srbsko 1-0 Lotyšsko RFS
Ordabasy Kazachstan 1-2 Rumunsko Botoșani
FCSB Rumunsko 3-0 Arménsko Shirak
Progrès Niederkorn Luxembursko 3-0 Čierna Hora Zeta
CSKA Sofia Bulharsko 2-1 Malta Sirens
Petrocub Hîncești Moldavsko 0-2 Srbsko TSC Bačka Topola
Sumgayit Azerbajdžan 0-2 Severné Macedónsko Škendija
Kairat Kazachstan 4-1 Arménsko Noah
Locomotive Tbilisi Gruzínsko 2-1 Rumunsko Universitatea Craiova
Teuta Albánsko 2-0 Izrael Beitar Jeruzalem
Borac Banja Luka Bosna a Hercegovina 1-0 Čierna Hora Sutjeska Nikšić
Iskra Danilovgrad Čierna Hora 0-1 Bulharsko Lokomotiv Plovdiv
Gjilani Kosovo 0-2pp Cyprus APOEL

Zápasy slovenských klubov[upraviť | upraviť zdroj]

27. august 2020 Island FH 0 : 2 Slovensko DAC Dunajská Streda
19:15 (0 : 1) Balić Gól v 23,. minúte 23,.
Ramírez Gól v 76,. minúte 76,.
27. august 2020 Wales The New Saints 3 : 1 pp Slovensko Žilina
19:30 Robles Gól v 56,. minúte 56,.
Smith Gól v 100,. minúte 100,.
Cieślewicz Gól v 108, pen.. minúte 108, pen..
(0 : 0) Myslovič Gól v 77, pen.. minúte 77, pen..
27. august 2020 Švajčiarsko Servette 3 : 0 Slovensko Ružomberok
20:15 Stefanović Gól v 54,. minúte 54,.
Mendy Gól v 77,. minúte 77,.
Antunes Gól v 86,. minúte 86,.
( 0 - 0)

2. predkolo[upraviť | upraviť zdroj]

Majstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Inter Club d'Escaldes Andorra 0-1 Írsko Dundalk
KuPS Fínsko 1-1

(4-3p)

Slovensko Slovan Bratislava
Linfield Severné Írsko 0-1 Malta Floriana
Riga Lotyšsko 1-0 San Maríno Tre Fiori
Djurgårdens IF Švédsko 2-1 Gibraltár Europa
Flora Estónsko 2-1 Island KR
Sileks Severné Macedónsko 0-1 Kosovo Drita
Astana Kazachstan 0-1 Čierna Hora Budućnost Podgorica
Ararat-Armenia Arménsko 4-3pp Luxembursko Fola Esch
Connah's Quay Nomads Wales 0-1 Gruzínsko Dinamo Tbilisi

Zápasy slovenských klubov[upraviť | upraviť zdroj]

17. september 2020 Fínsko KuPS 1 : 1 Slovensko Slovan Bratislava
17:30 Udo Gól v 120,. minúte 120,. (0 : 0 Gól v 111,. minúte 111,. Medved
Nemajstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Hammarby IF Švédsko 0-3 Poľsko Lech Poznań
Kaisar Kazachstan 1-4 Cyprus APOEL
Mura Slovinsko 3-0 Dánsko Aarhus
Maccabi Haifa Izrael 2-1 Kazachstan Kairat
Locomotive Tbilisi Gruzínsko 2-1 Rusko Dinamo Moskva
Neftči Baku Azerbajdžan 1-3 Turecko Galatasaray
B36 Tórshavn Faerské ostrovy 2-2

(5-4p)

Wales The New Saints
Coleraine Severné Írsko 2-2

(0-3p)

Škótsko Motherwell
IFK Göteborg Švédsko 1-2 Dánsko København
TSC Bačka Topola Srbsko 6-6

(4-5p)

Rumunsko FCSB
Teuta Albánsko 0-4 Španielsko Granada
OFI Grécko 0-1 Cyprus Apollon Limassol
Progrès Niederkorn Luxembursko 0-5 Holandsko Willem II
Viking Nórsko 0-2 Škótsko Aberdeen
Standard Liège Belgicko 2-0 Wales Bala Town
Sfintul Gheorghe Moldavsko 0-1pp Srbsko Partizan
CSKA Sofia Bulharsko 2-0 Bielorusko BATE Borisov
Botoșani Rumunsko 0-1 Severné Macedónsko Škendija
Lokomotiv Plovdiv Bulharsko 1-2 Anglicko Tottenham Hotspur
Laçi Albánsko 1-2 Izrael Hapoel Be'er Sheva
Aris Grécko 1-2 Ukrajina Kolos Kovalivka
Honvéd Maďarsko 0-2 Švédsko Malmö FF
Ventspils Lotyšsko 1-5 Nórsko Rosenborg
Riteriai Litva 1-5 Česko Slovan Liberec
Lincoln Red Imps Gibraltár 0-5 Škótsko Rangers
Servette FC Švajčiarsko 0-1 Francúzsko Reims
Borac Banja Luka Bosna a Hercegovina 0-2 Portugalsko Rio Ave
Renova Severné Macedónsko 0-1 Chorvátsko Hajduk Split
Olimpija Ľubľana Slovinsko 2-3pp Bosna a Hercegovina Zrinjski Mostar
Kukësi Albánsko 0-4 Nemecko VfL Wolfsburg
DAC Dunajská Streda Slovensko 5-3pp Česko Jablonec
Piast Gliwice Poľsko 3-2 Rakúsko Hartberg
Osijek Chorvátsko 1-2 Švajčiarsko Basel
Shamrock Rovers Írsko 0-2 Taliansko AC Miláno
Hibernians Malta 1-2 Maďarsko Fehervár
Bodø/Glimt Nórsko 3-1 Litva Žalgiris
17. september 2020 Slovensko Dunajská Streda 5 : 3 pp Česko Jablonec
20:45 Divković Gól v 6, 65,. minúte 6, 65,.
Nicolaescu Gól v 85, 96,. minúte 85, 96,.
Davis Gól v 114,. minúte 114,.
(1 : 1) Gól v 26,. minúte 26,. Zelený
Gól v 57, 71. minúte 57, 71. Schranz

3. predkolo[upraviť | upraviť zdroj]

Majstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Tirana Albánsko postup N/A
Ludogoretz Razgrad Bulharsko postup N/A
Sarajevo Bosna a Hercegovina 2-1 Čierna Hora Budućnost Podgorica
Šeriff Tiraspoľ Moldavsko 1-1

(3-5p)

Írsko Dundalk
Ararat-Armenia Arménsko 1-0pp Slovinsko Celje
Riga Lotyšsko 0-1 Škótsko Celtic
KuPS Fínsko 2-0 Litva Sūduva
Legia Varšava Poľsko 2-0 Kosovo Drita
Faerské ostrovy 6-1 Gruzínsko Dinamo Tbilisi
Djurgårdens IF Švédsko 0-1 Rumunsko CFR Cluj
Floriana Malta 0-0

(2-4p)

Estónsko Flora
Nemajstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Mura Slovinsko 1-5 Holandsko PSV Eindhoven
Malmö FF Švédsko 5-0 Chorvátsko Lokomotiva
Sporting CP Portugalsko 1-0 Škótsko Aberdeen
Charleroi Belgicko 2-1pp Srbsko Partizan
Rosenborg Nórsko 1-0 Turecko Alanyaspor
VfL Wolfsburg Nemecko 2-0 Ukrajina Desna Černihiv
Fehervár Maďarsko 0-0

(4-1p)

Francúzsko Reims
Granada Španielsko 2-0 Gruzínsko Locomotive Tbilisi
Rijeka Chorvátsko 2-0pp Ukrajina Kolos Kovalivka
St. Gallen Švajčiarsko 0-1 Grécko AEK Atény
LASK Rakúsko 7-0 Slovensko DAC Dunajská Streda
AC Miláno Taliansko 3-2 Nórsko Bodø/Glimt
Škendija Severné Macedónsko 1-3 Anglicko Tottenham Hotspur
Standard Liège Belgicko 2-1pp Srbsko Vojvodina
Rostov Rusko 1-2 Izrael Maccabi Haifa
Willem II Holandsko 0-4 Škótsko Rangers
Apollon Limassol Cyprus 0-5 Poľsko Lech Poznań
Beşiktaş Turecko 1-1

(2-4p)

Portugalsko Rio Ave
FCSB Rumunsko 0-2 Česko Slovan Liberec
Hapoel Be'er Sheva Izrael 3-0 Škótsko Motherwell
København Dánsko 3-0 Poľsko Piast Gliwice
Basel Švajčiarsko 3-2 Cyprus Anorthosis Famagusta
Galatasaray Turecko 2-0 Chorvátsko Hajduk Split
Viktoria Plzeň Česko 3-0 Dánsko SønderjyskE
APOEL Cyprus 2-2

(4-2p)

Bosna a Hercegovina Zrinjski Mostar
CSKA Sofia Bulharsko 3-1 Faerské ostrovy B36 Tórshavn

Zápasy slovenských klubov[upraviť | upraviť zdroj]

24. september 2020 Rakúsko LASK 7 : 0 Slovensko DAC Dunajská Streda
20:30 Raguž Gól v 6, 16,. minúte 6, 16,.
Filipović Gól v 47,. minúte 47,.
Michorl Gól v 51,. minúte 51,.
Gruber Gól v 53,. minúte 53,.
Balić Gól v 55,. minúte 55,.
Sabitzer Gól v 77,. minúte 77,.
(2 : 0)

4. predkolo[upraviť | upraviť zdroj]

Majstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Young Boys Švajčiarsko 3-0 Albánsko Tirana
Dinamo Záhreb Chorvátsko 3-1 Estónsko Flora
CFR Cluj Rumunsko 3-1 Fínsko KuPS
Ararat-Armenia Arménsko 1-2 Srbsko Crvena zvezda
Dynamo Brest Bielorusko 0-2 Bulharsko Ludogoretz Razgrad
Sarajevo Bosna a Hercegovina 0-1 Škótsko Celtic
Legia Varšava Poľsko 0-3 Azerbajdžan Karabach
Dundalk Írsko 3-1 Faerské ostrovy
Nemajstrovská časť
Tím 1 Skóre Tím 2
Hapoel Be'er Sheva Izrael 1-0 Česko Viktoria Plzeň
Basel Švajčiarsko 1-3 Bulharsko CSKA Sofia
Rio Ave Portugalsko 2-2

(8-9p)

Taliansko AC Miláno
Rosenborg Nórsko 0-2 Holandsko PSV Eindhoven
Sporting CP Portugalsko 1-4 Rakúsko LASK
København Dánsko 0-1 Chorvátsko Rijeka
AEK Atény Grécko 2-1 Nemecko VfL Wolfsburg
Charleroi Belgicko 1-2 Poľsko Lech Poznań
Malmö FF Švédsko 1-3 Španielsko Granada
Tottenham Hotspur Anglicko 7-2 Izrael Maccabi Haifa
Slovan Liberec Česko 1-0 Cyprus APOEL
Standard Liège Belgicko 3-1 Maďarsko Fehervár
Rangers Škótsko 2-1 Turecko Galatasaray

Skupinová fáza[upraviť | upraviť zdroj]

Skupinovú fázu Európskej ligy UEFA 2020/2021 hrá 48 tímov - 21 víťazov zo 4. predkola EL, 9 tímov vyradených v kvalifikácii Ligy majstrov a 18 tímov, ktoré boli zaradené priamo do skupinovej fázy

Skupina A[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Taliansko AS Rím 6 4 1 1 13:5 +8 13 Postup do vyraďovacej fázy
2. Švajčiarsko Young Boys 6 3 1 2 9:7 +2 10
3. Rumunsko CFR Cluj 6 1 2 3 4:10 -6 5
4. Bulharsko CSKA Sofia 6 1 2 3 3:7 -4 5

Skupina B[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Anglicko Arsenal 6 6 0 0 20:5 +15 18 Postu do vyraďovacej fázy
2. Nórsko Molde 6 3 1 2 9:11 -2 10
3. Rakúsko Rapid Wien 6 2 1 3 11:13 -2 7
4. Írsko Dundalk 6 0 0 6 8:19 -11 0

Skupina C[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Nemecko Bayer Leverkusen 6 5 0 1 21:8 +13 15 Postup do vyraďovacej fázy
2. Česko Slavia Praha 6 4 0 2 11:10 +1 12
3. Izrael Hapoel Be'er Sheva 6 2 0 4 7:13 -6 6
4. Francúzsko Nice 6 1 0 5 8:16 -8 3

Skupina D[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Škótsko Rangers 6 4 2 0 13:7 +6 14 Postup do vyraďovacej fázy
2. Portugalsko Benfica 6 3 3 0 18:9 +9 12
3. Belgicko Standard Liège 6 1 1 4 7:14 -7 4
4. Poľsko Lech Poznań 6 1 0 5 6:14 -8 3

Skupina E[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Holandsko PSV Eindhoven 6 4 0 2 12:9 +3 12 Postup do vyraďovacej fázy
2. Španielsko Granada 6 3 2 1 6:3 +3 11
3. Grécko PAOK 6 1 3 2 8:7 +1 6
4. Cyprus Omonia 6 1 1 4 5:12 -7 4

Skupina F[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Taliansko Neapol 6 3 2 1 7:4 +3 11 Postup do štvrťfinále
2. Španielsko Real Sociedad 6 2 3 1 5:4 +1 9
3. Holandsko AZ Alkmaar 6 2 2 2 7:5 +2 8
4. Chorvátsko Rijeka 6 1 1 4 6:12 -6 4

Skupina G[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Anglicko Leicester City 6 4 1 1 14:5 +9 13 Postup do vyraďovacej fázy
2. Portugalsko Braga 6 4 1 1 14:10 +4 13
3. Ukrajina Zorya Luhansk 6 2 0 4 6:11 -5 6
4. Grécko AEK Atény 6 1 0 5 7:15 -8 3

Skupina H[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Taliansko AC Miláno 6 4 1 1 12:7 +5 13 Postup do vyraďovacej fázy
2. Francúzsko Lille 6 3 2 1 14:8 +6 11
3. Česko Sparta Praha 6 2 0 4 10:12 -2 6
4. Škótsko Celtic 6 1 1 4 10:19 -9 4

Skupina I[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Španielsko Villarreal 6 5 1 0 17:5 +12 16 Postup do vyraďovacej fázy
2. Izrael Maccabi Tel Aviv 6 3 2 1 6:7 -1 11
3. Turecko Sivasspor 6 2 0 4 9:11 -2 6
4. Azerbajdžan Karabach 6 0 1 5 4:13 -9 1

Skupina J[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Anglicko Tottenham Hotspur 6 4 1 1 15:5 +10 13 Postup do vyraďovacej fázy
2. Belgicko Royal Antverpy 6 4 0 2 8:5 +3 12
3. Rakúsko LASK 6 3 1 2 11:12 -1 10
4. Bulharsko Ludogoretz Razgrad 6 0 0 6 7:19 -12 0

Skupina K[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Chorvátsko Dinamo Záhreb 6 4 2 0 9:1 +8 14 Postup do vyraďovacej fázy
2. Rakúsko Wolfsberger AC 6 3 1 2 7:6 +1 10
3. Holandsko Feyenoord 6 1 2 3 4:8 -4 5
4. Rusko CSKA Moskva 6 0 3 3 3:8 -5 3

Skupina L[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V R P Skóre +/- Body Kvalifikácia
1. Nemecko 1899 Hoffenheim 6 5 1 0 17:2 +15 16 Postup do vyraďovacej fázy
2. Srbsko Crvena zvezda 6 3 2 1 9:4 +5 11
3. Česko Slovan Liberec 6 2 1 3 4:13 -9 7
4. Belgicko Gent 6 0 0 6 4:15 -11 0

Vyraďovacia fáza[upraviť | upraviť zdroj]

Šestnásťfinále[upraviť | upraviť zdroj]

Úvodné zápasy sa odohrali 18. februára, odvety 25. februára.

Domáci (v 1. zápase) Celkový výsledok Hostia (v 1. zápase) 1. zápas 2. zápas
Wolfsberger AC Rakúsko 1:8 Anglicko Tottenham Hotspur 1:4 0:4
Dynamo Kyjev Ukrajina 2:1 Belgicko Club Brugge 1:1 1:0
Real Sociedad Španielsko 0:4 Anglicko Manchester United 0:4 0:0
Benfica Portugalsko 3:4 Anglicko Arsenal 1:1 2:3
Crvena Zvezda Srbsko 3:3 (a) Taliansko AC Miláno 2:2 1:1
Royal Antverpy Belgicko 5:9 Škótsko Rangers 3:4 2:5
Slavia Praha Česko 2:0 Anglicko Leicester City 0:0 2:0
Red Bull Salzburg Rakúsko 1:4 Španielsko Villarreal 0:2 1:2
Braga Portugalsko 1:5 Taliansko AS Rím 0:2 1:3
Krasnodar Rusko 2:4 Chorvátsko Dinamo Záhreb 2:3 0:1
Young Boys Švajčiarsko 6:3 Nemecko Bayer Leverkusen 4:3 2:0
Molde Nórsko 5:3 Nemecko 1899 Hoffenheim 3:3 2:0
Granada Španielsko 3:2 Taliansko Neapol 2:0 1:2
Maccabi Tel Aviv Izrael 0:3 Ukrajina Šachtar Doneck 0:2 0:1
Lille Francúzsko 2:4 Holandsko Ajax 1:2 1:2
Olympiakos Grécko 5:4 Holandsko PSV Eindhoven 4:2 1:2


Osemfinále[upraviť | upraviť zdroj]

Úvodné zápasy sa odohrali 11. marca, odvety 18. marca

Domáci (v 1. zápase) Celkový výsledok Hostia (v 1. zápase) 1. zápas 2. zápas
Ajax Holandsko 5:0 Švajčiarsko Young Boys 3:0 2:0
Dynamo Kyjev Ukrajina 0:4 Španielsko Villarreal 0:2 0:2
AS Rím Taliansko 5:1 Ukrajina Šachtar Doneck 3:0 2:1
Olympiakos Grécko 2:3 Anglicko Arsenal 1:3 1:0
Tottenham Hotspur Anglicko 2:3 Chorvátsko Dinamo Záhreb 2:0 0:3pp
Manchester United Anglicko 2:1 Taliansko AC Miláno 1:1 1:0
Slavia Praha Česko 3:1 Škótsko Rangers 1:1 2:0
Granada Španielsko 3:2 Nórsko Molde 2:0 1:2

Štvrťfinále[upraviť | upraviť zdroj]

Úvodné zápasy sa odohrali 8. apríla, odvety 15. apríla

Domáci (v 1. zápase) Celkový výsledok Hostia (v 1. zápase) 1. zápas 2. zápas
Granada Španielsko 0:4 Anglicko Manchester United 0:2 0:2
Arsenal Anglicko 5:1 Česko Slavia Praha 1:1 4:0
Ajax Holandsko 2:3 Taliansko AS Rím 1:2 1:1
Dinamo Záhreb Chorvátsko 1:3 Španielsko Villarreal 0:1 1:2

Semifinále[upraviť | upraviť zdroj]

Úvodné zápasy sa odohrali 29. apríla, odvety 6. mája

Domáci (v 1. zápase) Celkový výsledok Hostia (v 1. zápase) 1. zápas 2. zápas
Manchester United Anglicko 8:5 Taliansko AS Rím 6:2 2:3
Villarreal Španielsko 2:1 Anglicko Arsenal 2:1 0:0

Finále[upraviť | upraviť zdroj]

Finále sa hralo 26. mája na Stadione Mielski v Gdansku.

26. máj 2021 Španielsko Villareal 1 : 1 pp Anglicko Manchester United Stadion Miejski, Gdansk
21:00 Moreno Gól v 29,. minúte 29,. (1 : 0) Gól v 55,. minúte 55,. Cavani Divákov: 9 412

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/0269-1253b4b4e07e-88ac1e1e943d-1000--2020-21-season-in-numbers/

https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/0262-1084518d0356-6b2988d91fbf-1000--europa-league-fixtures-and-results/