Liga majstrov UEFA 2020/2021

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Liga majstrov UEFA 2020/2021
Gtk-go-back-ltr.svgSezóna 2020/2021Gtk-go-forward-ltr.svg
Začiatok sezónyKvalifikácia:
8. august - 30. september 2020
Finálna časť:
20. október 2020 - 29. máj 2021
Podrobnosti sezóny
Počet mužstievFinálna časť: 32
Celkovo: 79 (z 54 asociácii)

Liga majstrov UEFA 2020/2021 je 66. ročník popredného európskeho futbalového turnaja v Európe, ktorý organizuje UEFA, a 29. ročník, odkedy bola premenovaná z Pohára majstrov európskych krajín na Ligu majstrov UEFA.

Finále sa odohrá na Atatürkovom olympijskom štadióne v Istanbule (Turecko). Štadión mal pôvodne hostiť finále Ligy majstrov UEFA sezóny 2019/2020, avšak kvôli pandémii COVID-19 bol v roku 2020 presunutý.[1] Víťaz Ligy majstrov UEFA 2020/2021 sa automaticky kvalifikuje do skupinovej fázy Ligy majstrov UEFA 2021/2022 a taktiež získa právo hrať proti víťazovi Európskej ligy UEFA 2020/2021 v Superpohári UEFA 2021.

Bayern Mníchov je obhajcom súťaže.

Priradenie asociačných tímov[upraviť | upraviť kód]

Ligy majstrov UEFA 2020/2021 sa zúčastní celkom 79, 80 alebo 81 tímov z 54 z 55 členských asociácii UEFA (s výnimkou Lichtenštajnska, ktoré neorganizuje domácu ligu). Poradie združení založené na koeficientoch krajín UEFA sa používa na určenie počtu zúčastnených tímov pre každú asociáciu:

  • 1. - 4. asociácia má štyri kvalifikačné tímy.
  • 5. - 6. asociácia má tri kvalifikačné tímy.
  • 7. - 15. asociácia má dva kvalifikačné tímy.
  • 16. - 55. asociácia (okrem Lichtenštajnska) má jeden kvalifikačný tím.
  • Víťaz Ligy majstrov UEFA 2019/2020 a víťaz Európskej ligy UEFA 2019/2020 dostane dodatočný vstup, ak nespĺňa podmienky na Ligu majstrov UEFA 2020/2021 prostredníctvom domácej ligy.

Asociačný rebríček[upraviť | upraviť kód]

Pre Ligu majstrov UEFA 2020/2021 sa asociáciám prideľujú miesta podľa ich koeficientov pre krajiny UEFA za rok 2019, ktoré zohľadňujú ich výkonnosť v európskych súťažiach v sezónach 2014/2015 až 2018/2019.[2]

Okrem prideľovania na základe koeficientov krajiny môžu mať asociácie ďalšie tímy zúčastňujúce sa v Lige majstrov, ako je uvedené nižšie:

  • (UCL) - Dodatočné miesto pre víťaza Ligy majstrov UEFA.
  • (UEL) - Dodatočné miesto pre víťaza Európskej ligy UEFA.
Asociačný rebríček pre Ligu majstrov UEFA 2020/2021
Por. Asociácia Koef. Tímy Pozn.
1. ESP Španielsko 103.569 4
2. ENG Anglicko 85.462
3. ITA Taliansko 74.725
4. GER Nemecko 71.927
5. FRA Francúzsko 58.498 3
6. RUS Rusko 50.549
7. POR Portugalsko 48.232 2
8. BEL Belgicko 39.900
9. UKR Ukrajina 38.900
10. Turecko Turecko 34.600
11. NED Holandsko 32.433
12. AUT Rakúsko 31.250
13. CZE Česko 28.675
14. GRE Grécko 27.600
15. CRO Chorvátsko 27.375
16. DEN Dánsko 27.025 1
17. SUI Švajčiarsko 26.900
18. CYP Cyprus 24.925
19. SRB Srbsko 22.250
Por. Asociácia Koef. Tímy Pozn.
20. SCO Škótsko 22.125 1
21. BLR Bielorusko 21.875
22. SWE Švédsko 20.900
23. NOR Nórsko 20.200
24. KAZ Kazachstan 19.250
25. POL Poľsko 19.250
26. AZE Azerbajdžan 19.000
27. ISR Izrael 18.625
28. BUL Bulharsko 17.500
29. ROU Rumunsko 15.950
30. SVK Slovensko 15.625
31. SVN Slovinsko 15.000
32. LIE Lichtenštajnsko 13.500 0
33. HUN Maďarsko 10.500 1
34. MKD Severné Macedónsko 8.000
35. MDA Moldavsko 7.750
36. ALB Albánsko 7.500
37. IRL Írsko 7.450
Por. Asociácia Koef. Tímy Pozn.
38. FIN Fínsko 7.275 1
39. ISL Island 7.250
40. BIH Bosna a Hercegovina 7.125
41. LTU Litva 6.750
42. LVA Lotyšsko 5.625
43. LUX Luxembursko 5.500
44. ARM Arménsko 5.250
45. MLT Malta 5.125
46. EST Estónsko 5.000
47. GEO Gruzínsko 4.750
48. WAL Wales 4.125
49. MNE Čierna Hora 4.125
50. FRO Faerské ostrovy 4.000
51. GIB Gibraltár 4.000
52. NIR Severné Írsko 3.875
53. Kosovo Kosovo 2.500
54. AND Andorra 1.831
55. SMR San Maríno 0.666

Rozdelenie[upraviť | upraviť kód]

Toto je predvolený postupový zoznam.

Postupový zoznam pre Ligu majstrov UEFA 2020/2021
Tímy vstupujúce do tohto kola Tímy postupujúce z predchádzajúceho kola
Predkvalifikačné kolo

(4 tímy)

  • 4 majstri z asociácii 52–55
Prvé kvalifikačné kolo

(34 tímov)

  • 33 majstri z asociácii 18–51 (okrem Lichtenštajnska)
  • 1 víťaz z predkvalifikačného kola
Druhé kvalifikačné kolo Majstrovská časť

(20 tímov)

  • 3 majstri z asociácii 15–17
  • 17 víťazov z prvého kvalifikačného kola
Nemajstrovská časť

(6 tímov)

  • 6 druhých tímov z asociácii 10–15
Tretie kvalifikačné kolo Majstrovská časť

(12 tímov)

  • 2 majstri z asociácii 13–14
  • 10 víťazov z druhého kvalifikačného kola (Majstrovská časť)
Nemajstrovská časť

(8 tímov)

  • 3 druhé tímy z asociácii 7–9
  • 2 tretie tímy z asociácii 5–6
  • 3 víťazi z druhého kvalifikačného kola (Nemajstrovská časť)
Play-off kolo Majstrovská časť

(8 tímov)

  • 2 majstri z asociácii 11–12
  • 6 víťazov z tretieho kvalifikačného kola (Majstrovská časť)
Nemajstrovská časť

(4 tímy)

  • 4 víťazi z tretieho kvalifikačného kola (Nemajstrovská časť)
Skupinová fáza

(32 tímov)

  • Držiteľ titulu Ligy majstrov UEFA
  • Držiteľ titulu Európskej ligy UEFA
  • 10 majstrov z asociácii 1–10
  • 6 druhých tímov z asociácii 1–6
  • 4 tretie tímy z asociácii 1–4
  • 4 štvrté tímy z asociácii 1–4
  • 4 víťazi z play-off kola (Majstrovská časť)
  • 2 víťazi z play-off kola (Nemajstrovská časť)
Vyraďovacia fáza

(16 tímov)

  • 8 víťazov svojich skupín
  • 8 druhých miest svojich skupín

Tímy[upraviť | upraviť kód]

Štítky v zátvorkách ukazujú, ako sa každý tím kvalifikoval na miesto svojho počiatočného kola:

  • LM: Držiteľ titulu Ligy majstrov UEFA
  • EL: Držiteľ titulu Európskej ligy UEFA
  • 1., 2., 3., 4., atď: Ligové umiestnenie v predchádzajúcej sezóne
  • Zrš-: Ligová súťaž bola ukončená kvôli pandémii COVID-19 v Európe na základe rozhodnutia národnej asociácie

Druhé kvalifikačné kolo, tretie kvalifikačné kolo a play-off kolo sú rozdelené na Majstrovskú časť (MČ) a Nemajstrovskú časť (NČ).

Kvalifikované tímy do Ligy majstrov UEFA 2020/2021
Vstupné kolo Tímy
Skupinová fáza Nemecko Bayern Mníchov (1.)LM ESP Sevilla (4.)EL ESP Real Madrid (1.) ESP Barcelona (2.)
ESP Atlético Madrid (3.) ENG Liverpool (1.) ENG Manchester City (2.) ENG Manchester United (3.)
ENG Chelsea (4.) ITA Juventus (1.) ITA Inter Miláno (2.) ITA Atalanta (3.)
ITA Lazio (4.) GER Borussia Dortmund (2.) GER RB Lipsko (3.) GER Borussia Mönchengladbach (4.)
FRA Paris Saint-Germain (Zrš-1.) FRA Marseille (Zrš-2.) Francúzsko Rennes (Zrš-4.) Rusko Zenit Petroharad
Rusko Lokomotiv Moskva POR Porto (1.) BEL Club Brugge (Zrš-1.) UKR Šachtar Doneck (1.)
TUR İstanbul Başakşehir (1.) Holandsko Ajax (Zrš-1.)
Play-off Majstrovská časť AUT Red Bull Salzburg (1.) CZE Slavia Praha (1.) GRE Olympiacos (1.)
Nemajstrovská časť RUS Krasnodar (3.)
3. kval. kolo Nemajstrovská časť POR Benfica (2.) BEL Gent (Zrš-2.) UKR Dynamo Kyjev (2.)
2. kval. kolo Majstrovská časť CRO Dinamo Záhreb (1.) DEN Midtjylland (1.) SUI Young Boys (1.)
Nemajstrovská časť TUR Beşiktaş (3.) NED AZ (Zrš-2.) AUT Rapid Viedeň (2.) CZE Viktoria Plzeň (2.)
GRE PAOK (2.) CRO Lokomotiva (2.)
1. kvalifikačné kolo CYP Omonia (Zrš-1.) SRB Crvena Zvezda (1.) SCO Celtic (Zrš-1.) BLR Dynamo Brest (1.)
SWE Djurgårdens IF (1.) NOR Molde (1.) KAZ Astana (1.) POL Legia Varšava (1.)
AZE Qarabağ (Zrš-1.) ISR Maccabi Tel Aviv (1.) BUL Ludogorec Razgrad (1.) ROU CFR Cluj (1.)
SVK Slovan Bratislava (1.) SVN Celje (1.) HUN Ferencváros (1.) MKD Sileks (Zrš-1.)
MDA Sheriff Tiraspol (1.) ALB Tirana (1.) IRL Dundalk (1.) FIN KuPS (1.)
ISL KR (1.) BIH Sarajevo (Zrš-1.) LTU Sūduva (1.) LVA Riga (1.)
LUX Fola Esch (Zrš-1.) ARM Ararat-Armenia (1.) MLT Floriana (Zrš-1.) EST Flora (1.)
GEO Dinamo Tbilisi (1.) WAL Connah's Quay Nomads (Zrš-1.) MNE Budućnost Podgorica (Zrš-1.) FRO (1.)
GIB Europa (Zrš-1.)
Predkvalifikačné kolo NIR Linfield (Zrš-1.) Kosovo Drita (1.) AND Inter Club d'Escaldes (1.) SMR Tre Fiori (Zrš-1.)

Harmonogram[upraviť | upraviť kód]

Program súťaže je nasledujúci (všetky žrebovania sa konajú v sídle UEFA v švajčiarskom Nyone, pokiaľ nie je uvedené inak). Turnaj sa mal pôvodne začať v júni 2020, ale kvôli pandémii COVID-19 v Európe bol odložený do augusta. Výkonný výbor UEFA oznámil nový harmonogram 17. júna 2020.

Všetky kvalifikačné zápasy, okrem play-off kola, sa budú hrať na jeden zápas, jeden tým bude hrať doma, o čom rozhodne žreb (okrem predkvalifikačného kola, ktoré sa bude hrať na neutrálnom mieste), a budú sa hrať za zatvorenými dverami.

Harmonogram pre Ligu majstrov UEFA 2020/2021
Fáza Kolo Dátum žrebu Prvé kolo Druhé kolo
Kvalifikácia Predkvalifikačné kolo 17. júl 2020 8. august 2020 (semifinálové kolo) 11. august 2020 (finálové kolo)
Prvé kvalifikačné kolo 9. august 2020 18.–19. august 2020
Druhé kvalifikačné kolo 10. august 2020 25.–26. august 2020
Tretie kvalifikačné kolo 31. august 2020 15.–16. september 2020
Play-off Play-off kolo 1. september 2020 22.–23. september 2020 29.–30. september 2020
Skupinová fáza 1. kolo 1. október 2020

(Atény)

20.–21. október 2020
2. kolo 27.–28. október 2020
3. kolo 3.–4. november 2020
4. kolo 24.–25. november 2020
5. kolo 1.–2. december 2020
6. kolo 8.–9. december 2020
Vyraďovacia fáza Osemfinále 14. december 2020 16.–17. & 23.–24. február 2021 9.–10. & 16.–17. marec 2021
Štvrťfinále 19. marec 2021 6.–7. apríl 2021 13.–14. apríl 2021
Semifinále 27.–28. apríl 2021 4.–5. máj 2021
Finále 29. mája 2021 na Atatürkovom olympijskom štadióne, Istanbul

Predkvalifikačné kolo[upraviť | upraviť kód]

Žrebovanie predkvalifikačného kola sa uskutočnilo 17. júla 2020, 12:00 SELČ. Semifinále sa hralo 8. augusta a finále sa bude hrať 11. augusta 2020, pričom všetky zápasy sa budú hrať na Colovray Stadium v švajčiarskom Nyone.

Semifinálové kolo
Tím #1 Výsledok Tím #2
Tre Fiori San Maríno 0:2 Severné Írsko Linfield
Drita Kosovo 2:1 Andorra Inter Club d'Escaldes
Finálové kolo
Tím #1 Výsledok Tím #2
Drita Kosovo 0:3 (kon.*)A Severné Írsko Linfield

A - Predkvalifikačné finálové kolo medzi Dritou a Linfieldom, pôvodne naplánované na 11. augusta 2020, sa nemohlo dohrať kvôli dvom hráčom z Drity, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID-19 a celý tím bol poslaný do karantény švajčiarskymi úradmi. Linfield následne vyhral po kontumácii 3:0.

*- Kontumačne

Víťaz finálového kola postúpi do prvého kvalifikačného kola, zatiaľ čo porazení oboch semifinálových zápasov a finálového kola vstúpia do druhého kvalifikačného kola Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Kvalifikačné kolá[upraviť | upraviť kód]

Poznámka: Všetky kvalifikované tímy uvedené nižšie sú uvedené s ich koeficientmi klubov UEFA do roku 2020 (KK), aktualizovanými po zápasoch Ligy majstrov UEFA/Európskej ligy UEFA 2019/2020 do 6. augusta 2020. Klubové koeficienty, ktoré nie sú konečné a môžu sa zvyšovať, sú označené ≥. Pre každý tím, ktorého klubové koeficienty nie sú v čase žrebovania konečné, sa použijú ich klubové koeficienty v danom čase (s prihliadnutím na všetky zápasy Ligy majstrov/Európskej ligy, ktoré sa hrali až do tohto bodu).

Prvé kvalifikačné kolo[upraviť | upraviť kód]

Žrebovanie pre prvé kvalifikačné kolo sa uskutočnilo 9. augusta 2020, 12:00 SELČ. Zápasy sa odohrali 18. a 19. augusta 2020.

Tím #1 Výsledok Tím #2
Ferencváros Maďarsko 2:0 Švédsko Djurgårdens IF
Celtic Škótsko 6:0 Island KR
Legia Varšava Poľsko 1:0 Severné Írsko Linfield
Sheriff Tiraspol Moldavsko 2:0 Luxembursko Fola Esch
Connah's Quay Nomads Wales 0:2 Bosna a Hercegovina Sarajevo
Crvena Zvezda Belehrad Srbsko 5:0 Gibraltár Europa
Budućnost Podgorica Čierna Hora 1:3 Bulharsko Ludogorec Razgrad
Ararat-Armenia Arménsko 0:1 † Cyprus Omonia
Floriana Malta 0:2 Rumunsko CFR Cluj
Maccabi Tel Aviv Izrael 2:0 Lotyšsko Riga
Qarabağ Azerbajdžan 4:0 Severné Macedónsko Sileks
Dinamo Tbilisi Gruzínsko 0:2 Albánsko Tirana
Dynamo Brest Bielorusko 6:3 Kazachstan Astana
Molde Nórsko 5:0 Fínsko KuPS
Flora Estónsko 1:2 (2:4 p) Litva Sūduva
Celje Slovinsko 3:0 Írsko Dundalk
Faerské ostrovy 3:0

(kon.)A

Slovensko Slovan Bratislava

A - Zápas prvého kvalifikačného kola medzi a Slovanom Bratislava, pôvodne naplánovaný na 19. augusta 2020, bol odložený na 21. augusta 2020, kvôli jednému hráčovi a jednému zamestnancovi zo Slovana Bratislava, ktorí boli pozitívne testovaný na COVID-19. 21. augusta sa zápas nemohol odohrať, kvôli ďalšiemu hráčovi nakazenému COVID-19. UEFA rozhodne o zápase podľa predpisov týkajúcich sa COVID-19. KÍ následne kontumačne vyhral 3:0

Legenda: † - postup po predĺžení, p - penaltový rozstrel

Tímy, ktoré prehrajú sa presunú do druhého kvalifikačného kola Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Druhé kvalifikačné kolo[upraviť | upraviť kód]

Žrebovanie pre druhé kvalifikačné kolo sa uskutočnilo 10. augusta 2020, 12:00 SELČ. Zápasy sa odohrali 25. a 26. augusta 2020.

Majstrovská časť
Tím #1 Výsledok Tím #2
CFR Cluj Rumunsko 2:3 (5:6 p) Chorvátsko Dinamo Záhreb
Young Boys Švajčiarsko 3:1 Faerské ostrovy
Celtic Škótsko 1:2 Maďarsko Ferencváros
Sūduva Litva 0:3 Izrael Maccabi Tel Aviv
Legia Varšava Poľsko 0:2 † Cyprus Omonia
Celje Slovinsko 1:2 Nórsko Molde
Ludogorec Razgrad Bulharsko 0:1 Dánsko Midtjylland
Dynamo Brest Bielorusko 2:1 Bosna a Hercegovina Sarajevo
Qarabağ Azerbajdžan 2:1 Moldavsko Sheriff Tiraspol
Tirana Albánsko 0:1 Srbsko Crvena Zvezda Belehrad
Nemajstrovská časť
Tím #1 Výsledok Tím #2
AZ Holandsko 3:1 † Česko Viktoria Plzeň
PAOK Grécko 3:1 Turecko Beşiktaş
Lokomotiva Chorvátsko 0:1 Rakúsko Rapid Viedeň

Legenda: † - postup po predĺžení, p - penaltový rozstrel

Z porazených tímov z Majstrovskej časti sa dva tímy, konkrétne Tirana a Ludogorec Razgrad, ktoré boli vybraté podľa losovania, presunú do play-off kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 (Majstrovská časť), ostatných osem tímov sa presunie do tretieho kvalifikačného kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 (Majstrovská časť); porazení z Nemajstrovskej časti sa presunú do tretieho kvalifikačného kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 (Hlavná časť).

Tretie kvalifikačné kolo[upraviť | upraviť kód]

Žreb tretieho kvalifikačného kola sa uskutočnil 31. augusta 2020, 12:00 SELČ. Zápasy sa odohrali 15. a 16. septembra 2020.

Majstrovská časť
Tím #1 Výsledok Tím #2
Ferencváros Maďarsko 2:1 Chorvátsko Dinamo Záhreb
Qarabağ Azerbajdžan 0:0 (5:6 p) Nórsko Molde
Omonia Cyprus 1:1 (4:2 p) Srbsko Crvena Zvezda Belehrad
Midtjylland Dánsko 3:0 Švajčiarsko Young Boys
Maccabi Tel Aviv Izrael 1:0 Bielorusko Dynamo Brest
Nemajstrovská časť
Tím #1 Výsledok Tím #2
PAOK Grécko 2:1 Portugalsko Benfica
Dynamo Kyjev Ukrajina 2:0 Holandsko AZ
Gent Belgicko 2:1 Rakúsko Rapid Viedeň

Porazení z Majstrovskej časti sa presunú do play-off kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 (Majstrovská časť); porazení z Nemajstrovskej časti sa presunú do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Legenda: p - penaltový rozstrel

Play-off kolo[upraviť | upraviť kód]

Žreb play-off kola sa uskutočnil 1. septembra 2020, 12:00 SELČ. Prvé zápasy sa odohrajú 22. a 23. septembra, odvetné zápasy 29. a 30. septembra 2020.

Majstrovská časť
Tím #1 Spolu Tím #2 1. záp. 2. záp.
Slavia Praha Česko 1:4 Dánsko Midtjylland 0:0 1:4
Maccabi Tel Aviv Izrael 2:5 Rakúsko Red Bull Salzburg 1:2 1:3
Olympiakos Grécko 2:0 Cyprus Omonia 2:0 0:0
Molde Nórsko 3:3 (v) Maďarsko Ferencváros 3:3 0:0
Nemajstrovská časť
Tím #1 Spolu Tím #2 1. záp. 2. záp.
Krasnodar Rusko 4:2 Grécko PAOK 2:1 2:1
Gent Belgicko 1:5 Ukrajina Dynamo Kyjev 1:2 0:3

Porazení z Majstrovskej aj Nemajstrovskej časti sa presunú do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Legenda: v- pravidlo gólu vonku

Skupinová fáza[upraviť | upraviť kód]

Lokácia tímov Ligy majstrov UEFA 2020/2021 v skupinovej fáze.
Brown pog.svg Hnedá: Skupina A; Red pog.svg Červená: Skupina B; Orange pog.svg Oranžová: Skupina C; Yellow pog.svg Žltá: Skupina D;
Green pog.svg Zelená: Skupina E; Blue pog.svg Modrá: Skupina F; Purple pog.svg Fialová: Skupina G; Pink pog.svg Ružová: Skupina H.

V skupinovej fáze hrá celkom 32 tímov: 26 tímov, ktoré vstúpia do tejto etapy turnaja, a šesť víťazov play-off kola (štyri z Majstrovskej časti, dva z Nemajstrovskej časti).

32 tímov je rozdelených do ôsmich skupín po štyroch s tým rozdielom, že tímy z tej istej asociácie nemôžu byť v jednej skupine. Pri žrebovaní sa tímy umiestňujú do štyroch košov na základe nasledujúcich princípov (predstavených od sezóny 2015/2016):

  • 1. kôš obsahuje držiteľov titulov Ligy majstrov a Európskej ligy a šampiónov prvých šiestich asociácii na základe ich koeficientov krajín UEFA 2019. Ak jeden alebo obaja majitelia titulov LM a EL boli jedným z majstrov šiestich najvyšších asociácií, do 1. koša sa umiestnia aj šampióni najbližších najvyšších asociácií.
  • 2., 3. a 4. koše obsahujú zostávajúce tímy, nasadené na základe ich klubových koeficientov UEFA do roku 2020.

V každej skupine tímy hrajú proti sebe doma a vonku. Víťazi skupín a druhý postupujú do osemfinále, zatiaľ čo tímy z tretieho miesta sa zúčastnia šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021.

İstanbul Başakşehir a Rennes sa po prvýkrát predstavia v skupinovej fáze.

Pravidlá úmiestnenia
Tímy sa radia na základe bodov (3 body za víťazstvo, 1 bod za remízu a 0 bodov za prehru), a ak majú rovnako bodov, sú aplikované nasledujúce kritéria:
  1. Body vo vzájomných zápasoch medzi nerozhodnými tímami;
  2. Gólový rozdiel vo vzájomných zápasoch medzi nerozhodnými tímami;
  3. Strelené góly vo vzájomných zápasoch medzi nerozhodnými tímami;
  4. Góly vonku vo vzájomných zápasoch medzi nerozhodnými tímami;
  5. Pokiaľ sú viac ako dva tímy nerozhodné, a boli splnené všetky kritéria, podskupina tímov je stále zviazaná, všetky vyššie uvedené kritériá sú znova použité výlučne pre túto podskupinu tímov;
  6. Gólový rozdiel vo všetkých zápasoch skupinovej fázy;
  7. Strelené góly vo všetkých zápasoch skupinovej fázy;
  8. Strelené góly vo všetkých zápasoch skupinovej fázy;
  9. Víťazstvá vo všetkých zápasoch skupinovej fázy;
  10. Víťazstvá vonku vo všetkých zápasoch skupinovej fázy;
  11. Disciplinárne body (červená karta = 3 body, žltá karta = 1 bod, vylúčenie po dvoch žltých kartách v zápase = 3 body);
  12. Klubový koeficient UEFA.

Skupina A[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia BAY ATL SAL LOM
1.
Nemecko Bayern Mníchov 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
2.
Španielsko Atlético Madrid 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Rakúsko Red Bull Salzburg 0 0 0 0 0 0 0 0 16-finále Európskej ligy / / /
4.
Rusko Lokomotiv Moskva 0 0 0 0 0 0 0 0 / / /

Skupina B[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia RMA ŠAD INT MON
1.
Španielsko Real Madrid 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
2.
Ukrajina Šachtar Doneck 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Taliansko Inter Miláno 0 0 0 0 0 0 0 0 16-finále Európskej ligy / / /
4.
Nemecko Borussia M'gladbach 0 0 0 0 0 0 0 0 / / /

Skupina C[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia POR MCI OLY MAR
1.
Portugalsko Porto 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
2.
Anglicko Manchester City 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Grécko Olympiakos 0 0 0 0 0 0 0 0 16-finále Európskej ligy / / /
4.
Francúzsko Marseille 0 0 0 0 0 0 0 0 / / /

Skupina D[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia LIV AJX ATA MID
1.
Anglicko Liverpool 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
2.
Holandsko Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Taliansko Atalanta 0 0 0 0 0 0 0 0 16-finále Európskej ligy / / /
4.
Dánsko Midtjylland 0 0 0 0 0 0 0 0 / / /

Skupina E[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia KRA REN CHE SEV
1.
Rusko Krasnodar 1 0 1 0 1 1 0 1 Postup do vyraďovacej fázy / / /
2.
Francúzsko Rennes 1 0 1 0 1 1 0 1 Postup do vyraďovacej fázy 1:1 / /
3.
Anglicko Chelsea 1 0 1 0 0 0 0 1 16-finále Európskej ligy / / 0:0
4.
Španielsko Sevilla 1 0 1 0 0 0 0 1 / / /

Skupina F[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia LAZ BRU ZEN DOR
1.
Taliansko Lazio 1 1 0 0 3 1 +2 3 Postup do vyraďovacej fázy / / 3:1
2.
Belgicko Club Brugge 1 1 0 0 2 1 +1 3 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Rusko Zenit Petrohrad 1 0 0 1 1 2 -1 0 16-finále Európskej ligy / 1:2 /
4.
Nemecko Borussia Dortmund 1 0 0 1 1 3 -2 0 / / /

Skupina G[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia BAR JUV DYN FER
1.
Španielsko Barcelona 1 1 0 0 5 1 +4 3 Postup do vyraďovacej fázy / / 5:1
2.
Taliansko Juventus 1 1 0 0 2 0 +2 3 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Ukrajina Dynamo Kyjev 1 0 0 0 0 2 -2 0 16-finále Európskej ligy 0:2 / /
4.
Maďarsko Ferencváros 1 0 0 1 1 5 -4 0 / /

Skupina H[upraviť | upraviť kód]

Por. Tím Z V R P GS GI GR B Kvalifikácia RBL MUN PAR IST
1.
Nemecko RB Lipsko 1 1 0 0 2 0 +2 3 Postup do vyraďovacej fázy / / 2:0
2.
Anglicko Manchester United 1 1 0 0 2 1 +1 3 Postup do vyraďovacej fázy / / /
3.
Francúzsko Paris Saint-Germain 1 0 0 1 1 2 -1 0 16-finále Európskej ligy / 1:2 /
4.
Turecko İstanbul Başakşehir 1 0 0 1 0 2 -2 0 / / /

Vyraďovacia fáza[upraviť | upraviť kód]

Osemfinále[upraviť | upraviť kód]

Žreb osemfinále sa bude konať 14. decembra 2020. Prvé zápasy sa budú hrať 16., 17., 23., a 24. februára, druhé zápasy 9., 10., 16. a 17. marca 2021.

Štvrťfinále[upraviť | upraviť kód]

Žreb štvrťfinále sa bude konať 19. marca 2021. Prvé zápasy sa budú hrať 6. a 7. apríla, druhé zápasy 13. a 14. apríla 2021.

Semifinále[upraviť | upraviť kód]

Žreb semifinále sa bude konať 19. marca 2021, hneď po žrebovaní štvrťfinále. Prvé zápasy sa budú hrať 27. a 28. apríla, druhé zápasy 4. a 5. mája 2021.

Finále[upraviť | upraviť kód]

Finále sa odohrá 29. mája 2021 na Atatürkovom olympijskom štadióne v Istanbule. Žreb sa bude konať 19. marca 2021, po štvrťfinálovom a semifinálovom žrebovaní, aby určil "domáci" tím pre administratívne účely.

29. máj 2021 Neznáme v Neznáme Atatürkov olympijský štadión, Istanbul
21:00 ( 0 - 0) Divákov: -
Rozhodca: -

Pozri tiež[upraviť | upraviť kód]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. UEFA.COM. UEFA competitions to resume in August | Inside UEFA [online]. UEFA.com, 2020-06-17, [cit. 2020-08-06]. Dostupné online. (po anglicky)
  2. UEFA.COM. Country coefficients | UEFA Coefficients [online]. UEFA.com, [cit. 2020-08-06]. Dostupné online. (po anglicky)