Preskočiť na obsah

Renáta Zmajkovičová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Renáta Zmajkovičová
Národná rada Slovenskej republiky
Biografické údaje
Narodenie9. máj 1962 (62 rokov)
Politická stranaSMER – sociálna demokracia
ProfesiaPoslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky
NárodnosťSlovenská
Renáta Zmajkovičová na renatazmajkovicova.sk

JUDr. Renáta Zmajkovičová (* 9. máj 1962) bola v rokoch 2002 až 2016 poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky za politickú stranu SMER – sociálna demokracia.

Životopis

[upraviť | upraviť zdroj]

Renáta Zmajkovičová vyštudovala Strednú ekonomickú školu v Trnave. Od roku 1981 pracovala postupne na Okresnom a Obvodnom úrade v Trnave, neskôr v Investičnej a rozvojovej banke v Senci. V roku 1996 založila reklamnú agentúru v Bratislave a rovnako začala podnikať aj v oblasti módy ako majiteľka dámskeho butiku v Trnave. V rokoch 2001 až 2005 pôsobila na úrade Trnavského samosprávneho kraja ako riaditeľka úradu.

Od roku 2002 do marca 2016 pôsobila ako poslankyňa Národnej rady SR za stranu SMER – sociálna demokracia.

V Národnej rade SR od roku 2012 do roku 2014 zastávala funkciu podpredsedníčky Národnej rady SR.

V predchádzajúcom volebnom období v rokoch 2010 až 2012 zastávala funkciu predsedníčky Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a bola členkou Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Vo funkčnom období 2006 až 2010 bola predsedníčkou Mandátového a imunitného výboru NR SR, ako aj podpredsedníčkou Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a členkou Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj.

Zároveň je predsedníčkou trnavskej krajskej organizácie strany SMER – sociálna demokracia.

V roku 2014 bola zapletená do kauzy predraženého nákupu prístroja CT v piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera, kvôli čomu po výzve premiéra skončila ako predsedníčka dozornej rady nemocnice a vzdala sa aj postu podpredsedníčky parlamentu.[1]

Od roku 2014 je čestnou predsedníčkou Nadácie Renáty Zmajkovičovej : www.nadacia-rz.sk

Referencie

[upraviť | upraviť zdroj]
  1. TREND.SK. Zvolenská prišla pre cétéčko o rezort, Zmajkovičová o posty. Žiadajú aj hlavu Pašku [online]. www.etrend.sk, [cit. 2019-05-27]. Dostupné online.

Externé odkazy

[upraviť | upraviť zdroj]