Natália Blahová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Natália Blahová
poslankyňa NR SR, podpredsedníčka výboru NR SR pre sociálne veci
Momentálne v úrade
od 2010
Biografické údaje
Narodenie 19. február 1974 (43 rokov)
Trnava, Česko-Slovensko
Politická strana Sloboda a Solidarita
Alma mater Pedagogická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
Profesia učiteľka a vychovávateľka, sociálna poradkyňa pre náhradné rodičovstvo

Mgr. Natália Blahová (19. február 1974, Trnava, Česko-Slovensko) je slovenská politička, od roku 2010 do roku 2012 pôsobila ako poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita.

Štúdium[upraviť | upraviť zdroj]

V rokoch 1989 – 1992 študovala na Gymnáziu Jána Hollého v Trnave. V roku 1999 ukončila štúdium na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. V roku 2009 ukončila štúdium na Pedagogickej fakulte, Katedre sociálnej práce Univerzity Komenského v Bratislave.

Zamestnanie[upraviť | upraviť zdroj]

Od roku 1998 pracovala ako učiteľka a vychovávateľka. Od roku 2006 pracovala v Asociácii náhradných rodín ako sociálna poradkyňa pre náhradné rodičovstvo, so zameraním na sprevádzanie, zastupovanie a právne poradenstvo. V tomto období tiež pracovala ako externá spolupracovníčka Občianskeho združenia Návrat ako poradkyňa pre náhradné rodičovstvo a koordinátorka klubu náhradných rodín. Je redaktorkou odborného časopisu o náhradnom rodičovstve Nebyť sám.

Politická činnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Od roku 2006 bola občianskou aktivistkou so zameraním na práva detí a občianske práva. Po voľbách v roku 2010 sa stala poslankyňou NR SR za stranu Sloboda a Solidarita. Bola podpredsedníčkou výboru NR SR pre sociálne veci. Pôsobila ako externá poradkyňa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny pre oblasť rodinnej politiky.

  • 2016 – poslankyňa NR SR zvolená za stranu SaS. Kandidovala na 12. mieste. Dostala 9 226 platných prednostných hlasov.[1] Je overovateľkou výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.[2]

Publikačná činnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Je členkou redakčnej rady odborného časopisu, prispievateľkou do médií printového a elektronického formátu, píše osvetové a politické komentáre na blogovom portáli sme.sk. Bola nominovaná na Novinársku cenu OSF 2007, dvakrát nominovaná na Novinársku cenu Baroro 2008 a je víťazkou Novinárskej ceny OSF 2008 za články a komentáre so sociálnou tematikou.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Voľby do NR SR 2016: Zvolení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky [online]. Bratislava : ŠÚ SR. Dostupné online.
  2. Zoznam poslancov podľa parlamentných výborov: Stránka NR SR [online] Dostupné online