Martina Šimkovičová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Martina Šimkovičová
poslankyňa NR SR, bývalá známa moderátorka
Rod. meno Martina Bartošíková
Narodenie 29. august 1971 (45 rokov)
Modra, Slovensko

Martina Šimkovičová (rod. Bartošíková * 29. august 1971, Modra) je poslankyňa národnej rady Slovenskej republiky, bývalá známa slovenská hlásateľka.

Biografia[upraviť | upraviť zdroj]

Pôvodne chcela byť herečkou, no pre chorobu zmeškala skúšky, takže vyštudovala pedagogiku - odbor špeciálna pedagogika a logopédia. V roku 1998 však nastúpila do súkromnej televízie Markíza (1996), ktorá sa až dodnes drží na prvých priečkach sledovanosti. Sprvu moderovala športové spravodajstvo, s Patrikom Švajdom však vytvorili jednu z elitných dvojíc hlavného večerného spravodajstva.

Z prvého manželstva má dcéru Petru (1990). V roku 2005 sa znova vydala za automobilového pretekára Igora Šimkoviča. V roku 2003 sa jej narodil syn Marko - už v tomto vzťahu. Televíznu kariéru prerušila z dôvodu narodenia dcéry Sofie (2013), o dva roky neskôr sa chcela znovu vrátiť na obrazovku. Začala moderovať vlastnú reláciu - Reflex Špeciál, tú však kvôli nízkej sledovanosti stiahli z vysielania. Z TV Markíza definitívne odišla po hanlivých vyjadreniach na adresu utečencov.

Angažovala sa v politike - ako číslo 3 na kandidátke novej strany Sme rodina, ktorá krátko po svojom založení podnikateľom Borisom Kollárom kandidovala do parlamentu vo voľbách 5. marca 2016. Pravicová strana sa prekvapivo dostala do parlamentu so 6 %, samotná Martina získala 38 784 hlasov[1]. Po svojom krátkom pôsobení na výbore pre ľudské práva a práva menšín odchádza zo strany pre personálne nezhody.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]