Škoda T 11

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Škoda T 11
Historický trolejbus T 11 v plzenských farbách v brnianskej vozovni Slatina
Historický trolejbus T 11 v plzenských farbách v brnianskej vozovni Slatina
Prevádzkové parametre
Maximálna rýchlosť65 km/h
Trvalý výkon120 – 130 kW
Hmotnosť8,7 t
Dĺžka cez nárazníky10,985 m
Šírka2,5 m
Výška3,47 m
Cestujúci a služby
Miest na sedenie29
Celkový počet cestujúcich75
Výrobné údaje
VýrobcaŠkoda
Rok výroby60. roky
Počet vyrobených kusov8

Škoda T 11 je model česko-slovenského trolejbusu, ktorý bol vyvinutý v 60. rokoch 20. storočia v rámci unifikácie vozidiel MHD. Karosérie pre tieto vozidlá vyrobil národný podnik Karosa, elektrickú výzbroj dodala firma Škoda.

Konštrukcia[upraviť | upraviť kód]

V prvej polovici 60. rokov 20. storočia vznikol prvý pokus o unifikáciu cestných vozidiel MHD. Karosa Vysoké Mýto pracovala na autobuse SM 11, ktorý sa stal základom aj pre trolejbus T 11. V rámci tejto unifikácie boli dané jasné úlohy – karosérie a podvozky pre autobusy i trolejbusy sa budú vyrábať vo Vysokom Mýte, elektrická výzbroj bude pre trolejbusy Škoda do áut montovaná v závode v Ostrove nad Ohří.

Trolejbus T 11 je teda dvojnápravový trolejbus so samonosnou karosériou. Tá je zostavená z panelov a je priskrutkovaná k priehradovému roštu. Bočné steny vozňovej skrine pokrýva oceľový plech, strechu plech hliníkový. V pravej bočnici sa nachádzali troje skladacie dvere (predné trojkrídlové, stredné a zadné štvorkrídlové).

Elektrická výzbroj sa od predchodcu (trolejbusu Škoda 9Tr) prakticky nelíšila. Vozne poháňal jeden sériový štvorpólový motor. Trolejbusy boli vybavené tromi štandardnými brzdami – prevádzkové pneumatickou, elektrodynamickou odporovou a brzdou parkovacou.

Podľa funkčného vzoru a prvom prototype bola vyrobená iba malá (šesťkusová) overovacia séria. Dôvodom bol obrovský rozmach autobusovej dopravy a s tým súvisiaci nezáujem o prevádzkovanie drahšej dopravy trolejbusovej. Po ekonomickej analýze bol v roku 1970 projekt trolejbusu T 11 zrušený.

Prototypy[upraviť | upraviť kód]

Prvým vyrobeným vozidlom T 11 sa v roku 1964 stal funkčný vzor, ktorý slúžil výrobcovi na testovanie. Až do roku 1975, kedy bol vyradený a zošrotovaný, ho bolo občas možné stretnúť na trati medzi výrobným závodom v Ostrove a Jáchymovom. Tento voz sa od ostatných vyrobených trolejbusov tohto typu vzhľadovo aj technicky čiastočne odlišoval (mal napr. inú čelnú masku a bol o trošku dlhší).

Prvý prototyp bol vyrobený v roku 1965. Po rôznych skúškach bol v roku 1966 zaradený v Plzni do pravidelnej osobnej prevádzky. Pod evidenčným číslom 214 tu jazdil do roku 1978, kedy bol vyradený a neskôr zošrotovaný.

Prevádzka[upraviť | upraviť kód]

Mesto Roky dodávky Počet
Flag of Slovakia.svg Bratislava 1967 3
Flag of the Czech Republic.svg Plzeň 1966 – 1970 4
Spolu 7

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda T 11

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]