Škoda 21Tr

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jediná bratislavská 21Tr #6401
Trolejbus Škoda 21Tr v Hradci Králové

Škoda 21Tr je model trolejbusu nízkopodlažnej koncepcie vyrábaného v českom závode v Ostrove nad Ohří spoločnosťou Škoda.

Opis vozidla[upraviť | upraviť kód]

Trolejbusy Škoda 21Tr sú moderné vozidlá so samonosnou karosériou a s protišmykovou podlahou v troch úrovniach.

  • 395 mm – od prednej časti vozidla až za druhé dvere
  • 560 mm - zadná časť vozidla vrátane tretích dverí
  • 760 mm - sediaci cestujúci od druhých dverí k zadnej stene

Výška prvého schodu je maximálne 345 mm nad vozovkou a nie je závislá na zaťažení vozidla. Vodič túto výšku môže v zastávke ešte znížiť o ďalších 60 mm pomocou nakláňania, tzv. kneelingu. Troje dvojdielne zasklené elektropneumatické dvere sa otvárajú dovnútra s možnosťou otvárania cestujúcimi na zastávke. Vozidlá používajú väčšinou informačný systém BUSE, ktorý je umiestnený na vonkajších paneloch a je na báze zelených LED diód.

Hlavné technické údaje[upraviť | upraviť kód]

Dĺžka cez nárazníky je 11 760 mm, maximálna šírka skrine je 2500 mm, maximálna výška skrine 2500 mm, maximálna výška trolejbusu 3365 mm so spustenými a zaistenými zberačmi, rázvor náprav je 5700 mm, pohotovostná hmotnosť sa pohybuje okolo 10 950 kg s odchýlkou 3 percentá.

Na sedenie je 26 miest, na státie 60 pri 7 osôb/m², najvyššia prevádzková rýchlosť je 65 km/h.

Predná náprava má nezávisle zavesené kolesá systémom GIRLING. Pri všetkých pardubických trolejbusoch tohto typu je zadná tuhá náprava v prevedení Rába radu AU. Odpruženie vozidla je pneumatické. Hydraulické servoriadenie je v prevedení s guľôčkovou maticou a ozubeným prevodom na hlavnú páku. Jednosmerný sériový motor s menovitým výkonom 140 kW je napájaný prostredníctvom pulzného meniča. Jazdný pedál je umiestnený úplne napravo. Časť elektrickej výbavy je umiestnená v schránkach na streche v zadnej časti vozidla.

Premávka na Slovensku[upraviť | upraviť kód]

Na Slovensku premáva jediné vozidlo - bratislavský trolejbus číslo 6401. Deponovaný je vo vozovni Trnávka, je však známy tým, že je dosť poruchový a preto je niekedy viac odstavený, ako by mal jazdiť. Od roku 2009 bolo vozidlo odstavené kvôli poruche meniča, ale to sa však v roku 2019 na 110. výročie trolejbusovej dopravy v Bratislave napravilo a vozidlo je zachované ako historické aj s účelmi pre výcvik vodičov.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]