Radovan Sloboda

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Radovan Sloboda
Radovan Sloboda
Súčasný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky
Momentálne v úrade
od 2020
Biografické údaje
Narodenie27. máj 1966 (55 rokov)
Banská Bystrica, Slovensko
Politická stranaSloboda a Solidarita (SaS)
Alma materVysoká škola ekonomická v Prahe
Národnosťslovenská
Radovan Sloboda na radovansloboda.sk

Ing. Radovan Sloboda ˙(* 27. máj 1966, Banská Bystrica) je slovenský politik, podnikateľ a športový manažér, od roku 2020 poslanec Národnej rady SR[1] za politickú stranu Sloboda a Solidarita,[2] je tiež členom rady Slovenského tenisového zväzu a predseda tenisového klubu Baseline Banská Bystrica.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Radovan Sloboda sa narodil v Tepliciach. Vyštudoval ekonomiku dopravy na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Po absolvovaní vysokej školy ostal v Prahe pracovať. Neskôr sa vrátil späť na Slovensko a začal aktívne podnikať. Problematike športu sa aktívne venuje od roku 1999, športové hnutie zastupuje v Národnej rade SR. Pôsobí aj ako člen Rady Slovenského tenisového zväzu a ako predseda tenisového klubu TC Baseline Banská Bystrica.

Poslanec NR SR[upraviť | upraviť zdroj]

Radovan Sloboda bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky v parlamentných voľbách 2020 za stranu Sloboda a Solidarita z 19. miesta. Získal 1 863 preferenčných hlasov. V Národnej rade pôsobí ako podpredseda výboru pre vzdelanie, vedu, mládež a šport a je členom výboru na kontrolu činnosti SIS.

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

Radovan Sloboda je držiteľom viacerých ocenení za jeho dlhoročnú prácu pre slovenský šport. Ako nehrajúci kapitán je držiteľom troch extraligových medailí, za prínos pre rozvoj športu získal dvakrát cenu Mesta „športový kolektív mesta Banská Bystrica“, je držiteľ pamätnej medaile STZ za dlhodobú prácu v Slovenskom tenisovom zväze.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]