Preskočiť na obsah

Tomáš Šudík

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Tomáš Šudík
Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky
V úrade
2020 – 2024
Biografické údaje
Narodenie27. február 1996 (28 rokov)
Humenné, Slovensko
Politická stranaOĽANO
Národnosťslovenská

Bc. Tomáš Šudík (* 27. február 1996, Humenné) je slovenský politik, poslanec NR SR za stranu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Pôsobil ako občiansky aktivista, ochranár prírody a organizátor protestov Za slušné Slovensko v meste Humenné.

Štúdium[upraviť | upraviť zdroj]

Vyštudoval Hotelovú akadémiu v Humennom. V roku 2020 ukončil bakalárske štúdium na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. V súčasnosti pokračuje v štúdiu na vysokej škole v Prešove.

Politika[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2018 sa stal poslancom MsZ v Humennom a v roku 2020 bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za stranu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Je členom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a Výboru NR SR pre európske záležitosti. Ako poslanec mestského zastupiteľstva v Humennom predsedá Komisii životného prostredia a verejnej zelene a je členom Komisie športu a Komisie mládeže a tretieho sektora.

Podnikanie[upraviť | upraviť zdroj]

Už ako študent strednej školy založil internetový obchod na nákup kávy, čajov či čokolády. V roku 2019 otvoril spolu s ďalšími obchodnými partnermi v Košiciach bar s hernými konzolami, spoločenskými hrami či virtuálnou realitou s názvom „Obývačka“.

Občiansky aktivizmus[upraviť | upraviť zdroj]

V meste Humenné poukazoval na kauzy exprimátorky Jany Vaľovej, a ako predseda miestneho mládežníckeho parlamentu FreeMar spolupracoval na podujatiach pre mladých ľudí, rodiny s deťmi či pre rekreačných športovcov. Taktiež organizoval celomestské brigády v rekreačných zónach pri meste Humenné.

Dlhodobo upozorňuje na environmentálne záťaže na východnom Slovensku, najmä na výruby lesov či na hrozby, súvisiace s odkaliskom Poša a PCB látkami v bývalom závode Chemko Strážske.

Externé odkazy a zdroje[upraviť | upraviť zdroj]