Redaktor:Doko

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Wiki letter w.svg Tento redaktor pôsobí na slovenskej Wikipédii 11 rokov a 265 dní.
Commons-logo.svg Ako Doko na celosvetovej Wikimedia Commons [[1]].
sk Tento redaktor má slovenčinu ako materinský jazyk.
cs-3 Tento uživatel je schopen plynně komunikovat česky.
ru-2 Этот участник может вносить вклад в данный проект на русском языке среднего уровня.
pl-1 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim na poziomie podstawowym.
de-1 Dieser Benutzer hat grundlegende Deutschkenntnisse.
Wikipedia-logo.png Slovenská Wikipédia225 003 článkov.

Jozef Kotulič (Doko)[upraviť | upraviť zdroj]

Svoje príspevky uverejňujem pod značkou Doko alias Mgr. Ing. Jozef Kotulič. Mojim základným cieľom pri realizácii jednotlivých projektov je ich voľné a bezplatné sprístupnenie čo najširšej verejnosti, a to predovšetkým na edukačné účely. Nie každý totiž môže spoznávať Slovensko osobnými návštevami vybraných miest. Na Wikipédii som uverejnil 160 pôvodných príspevkov. Fotografie mám sprístupnené na Wikimedia Commons (viac ako 32 300), [[2]].

Výber z mojich najväčších projektov[upraviť | upraviť zdroj]

  • Svoju prvotinu na Wikipédii som uverejnil 5. 6. 2006 napísaním prvej ucelenej publikácie o obci Sedlice.
  • Na Wikimedia Commons bola mojim prvým fotografickým príspevkom kategória High Tatras vytvorená 22.10.2006. Obsahovala moje autorské fotografie zo všetkých, vtedajších 15 tatranských osád. Postupne bola táto kategória inými redaktormi premenovávaná a v súčasnej dobe sú tieto tatranské osady vedené v kategórii: [[3]].
  • Šarišské dediny som sprístupnením vlastných fotografií 17.7.2007 priblížil formou prvého uceleného prehľadu o obciach ležiacich na Šarišskej vrchovine.
  • Po dopracovaní ďalšich vlastných fotografií som 2.5.2008 vytvoril obrazový prehľad aj pre všetky ostatné obce okresu Prešov. Okres Prešov sa tak stal prvým okresom na Slovensku, ktorý už má vytvorenú základnú kolekciu fotografii svojich 89 obcí a 2 miest na slovenskej Wikipédii a na Commons.
  • Podobne som vlastnými autorskými fotografiami 28.júna 2009 ukončil obrazový prehľad aj o všetkých 41 obciach a 2 mestách okresu Sabinov .
  • Prvotný zoznam ulíc a námestí mesta Prešov, [[4]] som spracoval 27.9.2009. Fotografie ulíc v počte 372 a námestí v počte 14 sú zoradené podľa názvov uvedených na stránke http://www.mapa-mapy.sk/mapa/presov-slovenska-republika/. Celý projekt bol dokončený 12.6.2013 a to podľa podkladov získaných zo stránky http://egov.presov.sk/Default.aspx?NavigationState=160:0: .
  • 18. septembra 2011 som svojimi fotografiami prispel k tomu, že okres Gelnica má na slovenskej Wikipédii a Commons doplnených fotografiami všetkých 19 obcí a 1 mesto.
  • V rámci veľkého medzinárodného projektu zameraného na zdokumentovanie kultúrnych pamiatok som 30.9.2012 vlastnými fotografiami doplnil celý Zoznam kultúrnych pamiatok v Prešove (H). V roku 2012 snímka http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Presov12Slovakia145.JPG postúpila do celosvetovej súťaže WLM 2012.
  • Všetky vlastné autorské fotografie som do projektu Wikimedia Commons daroval s podmienkou, že pri ich ďalšom uverejnení bude uvedené meno a priezvisko autora. Fotografie sú k dispozícii na stránke

http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Category:Images_by_Jozef_Kotuli%C4%8D

Ďalšie moje projekty na Wikipédii[upraviť | upraviť zdroj]

Folklór[upraviť | upraviť zdroj]

Ochotnícky divadelný súbor Poľana, Sedličan, Učebnica ľudového spevu Slovenské kvety.

Geografia[upraviť | upraviť zdroj]

Brežany, Cemjata, Hrad Šebeš,Medzinárodná diaľková turistická trasa E8, Mikroregión Čierna hora, Oľšov, Sedlice, Sopotnica, Šarišská vrchovina,Sídlisko II (Prešov),Sekčov (sídlisko), Lipovský hrad,Obišovský hrad,Kysacký hrad,Prešovská hradná cesta, Čertov kameň, Furča (Haniska).

Kostoly[upraviť | upraviť zdroj]

Drevený kostol sv. Lukáša evanjelistu,Farnosť Sedlice,Kalvária (Banská Bystrica), Kalvária (Prešov),Kostol Premenenia Pána, Kostol svätého Kríža (Prešov). Kalvária (Vysoké Tatry) Na stránke Vysoké Tatry príspevok Kostoly vo Vysokých Tatrách, Spišský Jeruzalem.

Osoby[upraviť | upraviť zdroj]

Imrich Andrejčák, František Bartko, Leopold Bilčík,Ladislav Berčeni,Jozef Blizman,Jakub Bogdani, Ondrej Bubniak, Ľubomír Bulík,František Butko, Milan Cerovský, Ján Čmilanský, Josef Einšpigl, Marek Eštók, František Gibala,Janka Guzová,Marián Horský, Emil Hula, Július Humaj, Zoltán Jakuš,Ján Kalina, Izidor Kotulič,Miloslav Kotulič, Miroslav Kováč, Ján Krajňák,Ondrej Krajňák, Štefan Mečár, Martin Michalko ,Štefan Miklánek,Marián Mikluš,Alexander Mucha,Karol Navrátil, Ondřej Novosad, Ivan Pach, Pavol Papač, Ladislav Pavlovič,Jozef Pospíšil,František Radimský,Ján Salaganič, Jozef Serafín,Anton Sučka,Martin Stoklasa, Jan Ščudlík,Jozef Tuchyňa, Rostislav Václavíček, Emil Vestenický, Peter Vojtek,Jaroslav Vývlek, Stanislav Weinlich, Zoznam slovenských vojenských generálov,Zoznam slovenských nevojenských generálov,Zoznam slovenských generálov,Pavol Bilík, Štefan Morávka, Ján Rašo, Kotulič (priezvisko), Soňa Smolová, Viera Štupáková .

Pamätihodnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Fontány a fontánky v Prešove, Pamätník Východoslovenského roľníckeho povstania, Symbolický cintorín pri Popradskom plese, Zoznam ľudí na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese,Kronika obce Sedlice,Evanjelické kolégium,Areál piety na kóte 748 Háj, Pamätník osloboditeľom, Immaculata (Prešov),Súsošie svätého Róchusa, Pamätník na víchricu, Pomník Slovenského národného povstania Ústredný vojenský cintorín ČA (Michalovce) , Údolie smrti (Slovensko), Prešovská vzbura.

Príroda[upraviť | upraviť zdroj]

Čínska ruža, Črievičník papučkový, Dolina Studeného potoka,Dubnícke opálové bane, Dunitová skalka, Šafran spišský,Kamenná baba.

Slovné výrazy[upraviť | upraviť zdroj]

Armata,Desiatok,Doplnkové dôchodkové sporenie,Duel,Dôstojník,Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Generalissimus, Generálmajor,Generálporučík, Generálplukovník, Armádny generál, Hajdúch,Hlahol,Insígnia,Jasličkár, Kyjak, Maturant, Nariadenie vlády,Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky,Neológia, Opatrenie (ministerstvo), Odboj, Pevná úroková sadzba,Poddanstvo (roľníci),Povstanie,Prísaha, Revolta,Rebélia, Sedliak (poddanstvo), Starobné dôchodkové sporenie, T-14, Vinš,Vojak z povolania, Vojenská prísaha,,Vysvedčenie, Vyšívanie (ozdobovanie), Výnos (ministerstvo), Vzbura, Želiar (poddanstvo).

Spoločnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Praktická hospodyňka,Vojenská škola Jana Žižku z Trocnova (Bratislava),Vyššie delostrelecké učilište, Armáda Slovenskej republiky, Delostrelecké zbrane,Kríž Rytier delostrelectva,Ozbrojené sily Slovenskej republiky. V stati Holokaust príspevky Rasová otázka, Označovanie väzňov, Transporty deportovaných zo Slovenska do Osvienčima, Pokusy na živých ľuďoch. Na stránke Prešov príspevok História, Najvyšší predstavitelia mesta, Vojenstvo, Vojsko v meste Prešov.Zväz vojakov Slovenskej republiky, Rad čestnej légie, 2. armádny zbor,Vianočná pošta, Rajecká Lesná

Na Wikikuchárka som autorom[upraviť | upraviť zdroj]

príspevku - Šuhajdy

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

a texty publikujem aj na

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

Do kategórie najkvalitnejších fotografií sa dostali

Iné z mojich fotografií sú uverejňované vo svetových internetových médiách

Commons-barnstarW.png

Udeľujem ti túto včeličku za obrázky slovenských obcí, ktorými obohacuješ články.
--Bubamara …✉ 15:47, 5. júl 2007 (UTC)

Symbol thumbs up white.svg Nasledovní redaktori si myslia, že tento redaktor je veľkým prínosom pre Wikipédiu: