Zoznam chránených území v okrese Snina

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Toto je zoznam chránených území v okrese Snina aktuálny k roku 2015, v ktorom sú uvedené chránené územia v oblasti okresu Snina.

Kód Obrázok Typ Názov Rozloha v ha Galéria Popis územia Súradnice
496 PR Bahno 000000000000002.78000000002,7800
851 PR Borsučiny 000000000000083.720000000083,7200
1233 Popis obrázka PR Borsukov vrch 000000000000146.7928000000146,7928
Kategória Prírodná rezervácia Borsukov vrch na Wikimedia Commons
49°05′24″S 22°29′00″V / 49,09007°S 22,48322°V / 49.09007; 22.48322
852 PR Bzaná 000000000000015.460000000015,4600
528 PR Ďurova mláka 000000000000002.13750000002,1375
855 PR Gazdoráň 000000000000017.300000000017,3000
557 PR Grúnik 000000000000004.60000000004,6000
540 NPR Havešová 000000000000171.3200000000171,3200
544 PR Hlboké 000000000000002.28000000002,2800
549 PR Hostovické lúky 000000000000004.68610000004,6861
663 NPR Jarabá skala 000000000000359.9400000000359,9400
639 NPR Pľaša 000000000000110.8000000000110,8000
645 NPR Pod Ruským 000000000000011.141200000011,1412
664 PR Roztoky 000000000000001.02960000001,0296
665 NPR Rožok 000000000000067.130000000067,1300
666 PR Ruské 000000000000001.46140000001,4614
679 PP Sninský kameň 000000000000001.62000000001,6200
683 NPR Stinská 000000000000090.780000000090,7800
684 PR Stinská slatina 000000000000002.76000000002,7600
686 PR Stružnická dolina 000000000000002.24000000002,2400
687 NPR Stužica 000000000000761.4900000000761,4900
866 PR Šípková 000000000000156.3200000000156,3200
699 PR Udava 000000000000391.9800000000391,9800
889 PP Ulička 000000000000007.24920000007,2492
868 PR Uličská Ostrá 000000000000025.240000000025,2400
  • Dáta v tabuľke boli prevzaté z databázy ŠOPSR.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Seznam chráněných území v okrese Snina na českej Wikipédii.