Diskusia k šablóne:Najvyššie vrchy slovenských okresov

From Wikipédia
Jump to navigation Jump to search

Tu by som tiež išiel (keď už) opačným smerom, a teda okres - vrch. Polohu vrchov si ľahko nájdeme v článku, najvyšší vrch okresu už nájdem ťažšie. A rozšíriť to na komplet s doplnením zdroja.--Pe3kZA 21:20, 3. december 2016 (UTC)

Z tejto šablóny som vychádzal, ide hlavne o vrchy, okresy sú na druhom mieste:

--CaptainClawHE (diskusia) 21:28, 3. december 2016 (UTC)

V tom prípade je to zbytočná práca... Chýba práve ten "opačný" údaj. ;) Pe3kZA 21:38, 3. december 2016 (UTC)
Tak taký Gerlach by mal byť na prvom mieste, bolo by smiešne ak by v šablóne bol kdesi na konci, tak je to dobre si ja osobne myslím. Vo všetkých šablónach som zoraďoval vrchy podľa nadmorskej výšky. :) --CaptainClawHE (diskusia) 19:00, 4. december 2016 (UTC)
Skús na to pozrieť inou optikou: ak chceš vedieť, v akom okrese leží Gerlach, pozrieš stránku o tom vrchu. Ak chceš poznať najvyšší vrch okresu, nenájdeš to tak ľahko. Preto je môj názor taký, že by mali byť zoradené okresy a k nim priradené vrchy. Špeciálne postavenie Gerlachu je tu podružná info.--Pe3kZA 19:07, 4. december 2016 (UTC)
Hej, pri šablóne pre sekundárnu navigáciu podľa nejakého aspektu (v tomto prípade podľa okresu) má logiku, aby boli položky zoradené podľa toho aspektu (tzn, aby tam bol ten aspekt primárny). Na druhej strane, toto nie je dodržané ani pri spomenutej šablóne {{Najvyššie vrchy slovenských pohorí}} – nie je radená podľa názvu pohoria, ale podľa nadmorskej výšky najvyššieho vrchu...
Pri radení podľa výšky vrchu sa dáva do popredia iné kritérium – na prvý pohľad tam vidíš, ktoré pohoria (okresy, kraje) majú vysoké najvyššie vrchy a ktoré nízke. Otázka je, ćo je praktickejšie/žiadanejšie. Čistým spôsobom to rieši zoznam so zoraditeľnou tabuľkou – tú si človek môže zoradiť podľa zvoleného aspektu.
Otázne je, či na každý mysliteľný aspekt treba príslušnú sekundárnu navigáciu, či skutoćne nie trebárs radšej tie zoznamy. --Teslaton (diskusia) 19:19, 4. december 2016 (UTC)