Bratislava: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 18 bajtov ,  pred 5 rokmi
=== Múzeá a galérie ===
[[Súbor:Kunsthalle Bratislava 1.jpg|náhľad|Kunsthalle Bratislava]]
Bratislava je sídlom [[Slovenské národné múzeum|Slovenského národného múzea]], ktoré sa nachádza na Vajanského nábreží v blízkosti osobného prístavu. Na históriu Bratislavy je zamerané [[Mestské múzeum v Bratislave]], založené v [[1868]]. Pri hlavnej železničnej stanici medzi ulicami Štefánikova, Pražská a Šancová je ''Múzeum dopravy''. Zaujímavosťou je ''Múzeum hodín'' v Dome u dobrého pastiera na Židovskej ulici oproti Katedrále svätého Martina (Bratislava), ''Múzeum zbraní'' v Michalskej bráne a ''Farmaceutické múzeum'' hneď vedľa na Michalskej ulici. Na lodi Kriváň na petržalskej strane je expozícia ''Lodného múzea'' v blízkosti reštaurácie ''Au Café''. Medzi ďalšie múzeá patrí ''Múzeum [[Janko Jesenský|Janka Jesenského]]'' a ''Múzeum Milana Dobeša''. Pre židovskú komunitu sú mimoriadne dôležité ''Múzeum židovskej kultúry'' na Židovskej ulici, ''Mauzóleum [[Chatam Sófer|Chatama Sófera]]'' a ''Židovské komunitné múzeum'', ktorého sídlom je jediná synagóga v Bratislave na Heydukovej ulici. V mestskej časti [[Čunovo]] na dunajskej hrádzi v bezprostrednej blízkosti štátnej hranice s Rakúskom a Maďarskom je nové ''Múzeummúzeum moderného umenia'' [[Danubiana]].
 
Medzi ďalšie múzeá patrí [[Slovenské národné múzeum]], [[Mestské múzeum]], [[Múzeum dopravy]], [[Múzeum hodín]], [[Múzeum zbraní]], [[Farmaceutické múzeum]], [[Lodné múzeum]], [[Múzeum Janko Jesenský|Janka Jesenského]], [[Múzeum Milan Dobeš|Milana Dobeša]], [[Múzeum židovskej kultúry]], [[Mauzóleum Chatam Sófer|Chatama Sófera]], [[Múzeum moderného umenia]], [[Archeologické múzeum]], [[Múzeum umeleckých remesiel]], [[Slovenské plynárenské múzeum]], [[Vinárske múzeum]], [[Krajanské múzeum Matice slovenskej]], [[Múzeum kultúry karpatských Nemcov]] a [[Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku]].
 
Sídli tu niekoľko galérií, medzi najznámejšie patrí [[Slovenská národná galéria]], [[Galéria Mesta Bratislavy]], [[DanubianaGaléria Nedbalka]], [[Ardan Galéria]], [[Galéria Art Café Soirée]], [[Galéria Komart]] a [[Z Galéria]].
 
<gallery>
17

úprav

Navigačné menu